Nekonečné moře

Nekonečné moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249803/bmid_nekonecne-more-5CU-249803.jpg 4 356 75

Pátá vlna / Piata vlna série

Pokračování románu Pátá vlna. Jak zbavíte Zemi sedmi miliard lidí? Připravíte je o jejich lidskost. Cassie Sullivanová a její druhové přežili čtyři vlny ničení způsobené Jinými. Nyní, zatímco byla lidská rasa téměř vyhlazena a Pátá vlna se žene krajinou, stojí mladí lidé před volbou: připravit se na zimu a doufat v návrat Evana Walkera, nebo se vydat hledat další přeživší, než je nepřítel obklíčí. Protože další útok je velice pravděpodobný – je neodvratný. Nikdo však nemůže očekávat, jak hluboko Jiní klesnou, ani jak vysoko se lidskost dokáže vzepnout.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Infinite Sea , 2014

bibi.r
27.12.2016 1 z 5

Pořád tak nějak nechápu, jaký je autorův záměr. Autor to čím dál víc komplikuje, ale nic nevysvětlí, takže je to jedna velká šmodrchanice.
Eso a Břitva byli docela sympatičtí, na rozdíl od ostatních postav, ale přesto je kniha neuvěřitelně utahaná a nudná.
Třetí díl si "přečtu", či spíše proletím rychle textem, a snad konečně zjistím, o co tam vlastně jde.

natalie2171
27.11.2016 4 z 5

Mně se to opravdu líbilo. Četla jsem různorodé recenze, jakože kniha je zdlouhavá a nudná a všechno se opakuje. Musím se přiznat, chvílemi už mi přišlo ač neskutečné, jak se postavy vypořádají se svou situací a už jsem tedy doufala, že někdo nebo něco umře. Jakoby postavy byly téměř nesmrtelné a ze všeho se dostaly velmi rychle. Dám příklad: Bodná, řezná, střelná rána? Jako nepříjemně odřené koleno. Ale i přes tyhle superhero schopnosti jsem si to se svým překvapení poměrně užila a další, s kříženými prsty doufajíc,, už poslední si jistě přečtu. Moc pěkná série, ale co je moc, to je moc.

pink_ivy
26.11.2016 1 z 5

A to jsem si myslela, že horší než první díl to snad být nemůže...

Fresh
26.10.2016 4 z 5

Druhý díl - byť se odehrává skoro na jednom místě - byl fajn. Přečetla jsem ho jedním dechem. A konec mě dostal. To jsem nečekala :-). Těším se na poslední díl.

KaileyBlot
25.10.2016 5 z 5

Úžasný! Prostě dokonalý!
V tomto díle jsme se dozvěděli, že ne vše, co jsme se domnívali, je pravda. Už zase! To je na tom ale to dokonalý a poutavý.
A proboha ten konec♡.
I druhý díl dokázal, že tahle trilogie stojí za to! Moc doporučuju :)
Jsem zvědavá na závěrečný díl, snad bude stejně super, jako předešlé díly.

Predator666
24.10.2016 4 z 5

Tak druhý díl nepřekonal mé očekávání. Děj stagnuje, nic se nikam nepohnulo. Žádná velké překvapení se nekonají. Teď už je tak z povinnosti třetí knihu, ale obávám se, že bude nejhorší.

Attia
17.08.2016 4 z 5

Na knize se mi líbí především to, že nejde jen o nějakou bezduchou dystopickou akční řezačku, kde je spousta krve a mrtvol. Autor se příběhu snaží dodat jakýsi hlubší podtext, jehož smysl přiznám se, jsem občas zcela nechápala. Plno náznaků a skrytých narážek, které si musíte domyslet.
Ale jinak se mi Nekonečné moře četlo skvěle! Těším se na poslední díl :)

LilianaFalcon
22.07.2016 1 z 5

Od začátku to na mě působilo dost zmateně a neuspořádaně. A hlavně o ničem!
Chyběl tomu elán prvního dílu. Sice si to dovedu představit zfilmované (všechno proškrtat, zachovat pár dialogů a zůstat jen u akce), ale na knihu mi to skoro přišlo jak mrhání papírem.

AjinQa
18.07.2016 3 z 5

Hodně mě mrzí, že tato kniha trpí problémem druhých knih. Je znatelně horší než první díl.
Připadalo mi, že se děj v Nekonečném moři vůbec nepohnul. Pořád se tam řešily vztahy a jiné kecy a já jsem se vlastně nic nového nedozvěděla o "mimozemšťanech", jak jsem očekávala.
Líbilo se mi ale, že příběh aspoň obohatil "Esin" pohled na věc. Nejvíce mi ale vadila Cassie. Místy se fakt chovala jako malý fracek. A mně osobně se vůbec nelíbila s Evanem.
Kniha nebyla zas tak hrozná, ale jak už jsem napsala, děj se vůbec nepohnul. Myslím si, že autor klidně mohl scvrknout první a druhý díl do jednoho. Pak by jsme nemuseli zbytečně utrácet peníze za takovou vsuvku. (Bohužel musím říct, že i třetí díl stojí za prd. Podle mně.)
Knize dávám bohužel jen 3*.

warca
13.06.2016 4 z 5

začátek trochu nudnější, ale potom se to rozjelo!

Barbra06
12.06.2016 3 z 5

Já nevím, bylo tam pár skvělých momentů, ale jinak jsem se tedy neskutečně nudila. A to nemluvě o konci.

lulu28501
07.06.2016 5 z 5

Skvěla kniha.
Nutně potřebuji třetí díl.

Terva
03.06.2016 1 z 5

Nekonečné moře by se dalo okomentovat jednou větou. Nekonečné moře nudy..........
Ale já tedy něco přidám. Je ve mně lásky jako vody v moři a stejně hluboké. Čím víc jí dám tím víc jí zbývá, však je nekonečná (Romeo a Julie)
...a o tom to vlastně celé je. O lásce. Mimozemšťané jdou bokem, dokonce jsou chvilkami pokládáni jen za výmysl, ale hlavní hrdinka by si to klidně s jedním dala. Vlastně proč ne, proč Ricky Yancey chodí stále kolem horké kaše a neudělá třeba nějakou pořádnou erotickou scénu? Třeba by s toho byla i nějaká ta pěkná ….. chobotnička. Ale ne, to nejde. Příběh je opět rozdělen na čtyři hlavní vypravěče. Děj se nám posunul a pár měsíců, někteří mladší nám tu povyrostli a zmoudřeli, ale hlavní hrdinka Cassey, je furt stejná. Její vyprávění a její pasáže jsou nejhorší a nejnudnější. Vlastně každý z těch „vypravěčů“ nám krásně zopakuje události z první knihy nazvané Pátá vlna. A ono, když už to čtete poněkolikáté, začne vás to nudit. Celé to zachrání skoro staronová postava vojandy zvané Eso. Ty její příběhy jsou vždy až na konci knih – tato kniha je totiž rozdělena na dvě knihy. A na konci právě těchto knih je její vyprávění. Místo opakování, toho, co se stalo při první až čtvrté vlně, Eso jde dál a snaží se s tím něco udělat. Ano taky sem tam přemýšlí o tom, že by se svlékla a dala.......si sprchu, ale to už by nebyl román pro teenagery.

Malá ochutnávka: Možná bezprostřední nebezpečí způsobilo, že se cítil nějak živější. Třeba ze stejného důvodu, proč jsou zombie masožravci s jedinou položkou na svém menu. O nemrtvých vegetariánech nikdy neslyšíte. Útočit na talíř s chřestem přece není žádná výzva......

Mimozemšťané se zde několik tisíc let připravují na to, jak zničí lidstvo a když přiletí tak jediné, co ve mně vyvolali, je nekonečná nuda. Možná v určitý fázi evoluce dosáhneme bodu, kdy je nuda největší hrozbou přežití.

milunka21
02.06.2016 5 z 5

Skvělá skvělá skvělá,ale ten konec?Za to bych pana autora nejradši nakopla do zadní části těla :-D Ještě že na třetí díl nebudu muset dlouho čekat :-D

Klarsik3
26.05.2016 3 z 5

Chvíli sem se rozhodovala jaké bude mé hodnocení. Pravdou je, že v první polovině sem si myslela, že knihu zavřu a už neotevřu. Nakonec mi to ale nedalo a musela sem knihu dočíst. Moc se mi nezamlouvalo, že větší část knihy je psána z pohledu Esa, která mi nebyla zrovna moc sympatická. Píšu nebyla právě proto, že z větší části se tento příběh odehrával kolem ní samotné a začala se mi její postava, k mému vlastnímu překvapení, zamlouvat. Závěr knihy se mi moc líbil. Nedávám závratné hodnocení protože, se mi sice líbí jak má autor promyšlené vše kolem "JINÝCH" ale co se týče příběhů ostatních přijde mi, jako by to tam bylo jen abych kniha neměla pouze 150 stran.

Laura Krivdova
26.05.2016 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY!
Co to sakra bylo? Eso jsem od začátku Páté vlny neměla moc ráda a v 1. polovině Nekonečného moře jsem ji přímo nesnášela, ale v 2. polovině jsem si ji tak oblíbila. Ta věc s Pusinkou a Břitvou, pane bože (prosím ať není mrtvej)! Dočetla jsem to před pár minutami a ještě pořád nechápu, co to mělo znamenat! Já nemůžu! A chudák Piškot byl to tak statečnej malej kluk ... Jsem strašně ráda, že Evan je pořád pan nesmrtelný, protože jinak bych se opravdu zcvokla. Tahle kniha mě prostě rozsekala na milimetrový kousíčky. Nutně potřebuju další díl!

Shira27
24.05.2016 3 z 5

Druhé díly v trilogii jsou vždy asi nejhorší. Nevím jaká bude Poslední hvězda, ale Nekonečné moře mě zklamalo. Neděje se toho tam příliš, ale stále se to víc a víc zamotává a podělává. Snad skoro půlka knížky se odehrává z pohledu Esa během 2 měsíců? Co se SAKRA stalo s těma ostatníma??!!
Na jednu stranu nechci vědět jak to skončí, ale na druhou stranu je to hrozně čtivý a když už mám nějakou sérii rozečtenou, nedá mi spát, dokud ji nedočtu ;)

Princezna22
09.05.2016 3 z 5

Poměrně slabší než první díl...dej se mi líbil až někde od poloviny

todilka
28.04.2016 5 z 5

Jedna z těch lepších dystopií...poměrně temná, plná úvah, hádanek a přesto, že se děj odehrává v poměrně krátkém čase a jen na několika málo místech, je napínavý, nedovolí přestat číst a já si to náramně užila. Přijde mi, že je znát, že autorem je muž...liší se to od těch tradičních "ženských" dystopií (Hunger Games, Divergence...). Je to drsnější, a ačkoliv láska hraje zase dost významnou roli, je v tom něco víc...

papajapa
27.04.2016 3 z 5

Knihu bych prirovnala k rece... Pomalu ubyha a plyne az dospeje ke dvema mistum s perejemi. Kdyby mi pribeh nebyl blizky jiz znamymi postavami asi by me kniha nezaujala. Kazdopadne jako u vsech druhych dilu co jsem kdy cetla je kapku zklamanim.