Nekonečné moře

Nekonečné moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249803/bmid_nekonecne-more-5CU-249803.jpg 4 356 75

Pátá vlna / Piata vlna série

Pokračování románu Pátá vlna. Jak zbavíte Zemi sedmi miliard lidí? Připravíte je o jejich lidskost. Cassie Sullivanová a její druhové přežili čtyři vlny ničení způsobené Jinými. Nyní, zatímco byla lidská rasa téměř vyhlazena a Pátá vlna se žene krajinou, stojí mladí lidé před volbou: připravit se na zimu a doufat v návrat Evana Walkera, nebo se vydat hledat další přeživší, než je nepřítel obklíčí. Protože další útok je velice pravděpodobný – je neodvratný. Nikdo však nemůže očekávat, jak hluboko Jiní klesnou, ani jak vysoko se lidskost dokáže vzepnout.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Infinite Sea , 2014

Wheezer
12.03.2018 4 z 5

Kniha byla fajn. Několik postav například Bena, Eso nebo Břitvu jsem si oblíbila a narozdíl od jiných mi nevadila Cassie. V knize se toho moc nedělo ale autor psal dost čtivě.
Od půlky se to už docela rozjelo. Ale za některé scény dávam jednu hvězdu dolů

anna246
16.02.2018 2 z 5

O hodně slabší druhý díl. Příjde mi, že se děj nikam neposunul, a charaktery hlavních hrdinů, které jsem měla tolik ráda se mi ztrácely, a vzdalovali..
Ač to bylo o mnoho akčnější než první díl, připadalo mi, jako by hrdinové stáli pořád na místě.

deedulka
29.11.2017 2 z 5

Slabota. Příběh se téměř nikam nepohnul a až na pár míst mne ani nebavil. Vadilo mi přeskakování mezi postavami. Když už jste se zabrali do nějaké dějové linie, přišla najednou dlouhá odbočka mimo...

Aňulíček
24.11.2017 5 z 5

To je ta nejvíc nejlepší knížka jakou jsem kdy četla

Tofinka
26.10.2017 4 z 5

Mnohem lepší než první díl.
Hodně jsem si oblíbila kapitoly z pohledu Esa, ale chvíli mi trvalo než jsem si na ně zvykla...

Dala bych téhle knize 5*... Ale četla jsem i lepší takže dávam 4*. ;)

parvitas
17.10.2017 odpad!

Nerozumiem oslavným ódam na túto knihu. Veď ten príbeh sa v podstate nepohol z miesta - furt sa nedozvieme, prečo emzáci zaútočili ako zaútočili a čo tým chcel básnik povedať. Aspoň ja som z toho jeleň. Kto to pochopil, prosím, poučte ma! trojku som ešte nečítala, ale úprimne pochybujem, že celkový dojem vylepší, pretože mi príde až neuveriteľné, čo všetko dokáže 13-ročný chlapec Evan - aj keď nadopovaný a vylepšený, teda, tu sa k nemu pridá aj Macherka... Jediné, čo je ako-tak uveriteľné, sú deti ako chodiace bomby, to bolo premyslené.
Ale inak ani jednotku, ani tento druhý diel veru neodporúčam.

erulka
27.09.2017 4 z 5

První díl jsem nečetla, pouze jsem viděla film. A jelikož to bylo už nějaký pátek zpět, tak jsem si při čtení druhého dílů ze začátku neuvědomovala kdo je kdo. Přesto že mi první půlka knihy přišla dějově o ničem, četlo se to samo. Nevím, jak to autor dokázal, ale jeho styl psaní mě nutil číst dál a dál, i když mě děj nijak neuchvacoval. Ovšem pak to přišlo. Druhá půlka knihy byla naprosto skvělá. No a konec byl geniální. Někdy se mi sice stávalo, že jsem v některých pasážích nevěděla, na co "mimozemšťani" naráží, o všem ve většině případů jsem na to dostala odpověď později. Určitě se hned vrhnu na závěrečný díl.

a.r.nick
09.08.2017 5 z 5

Taky se mi druhý díl líbil o něco více, než první. Byl takový akčnější, napínavější a rychleji to odsýpalo. Líbilo se mi i to, že byl vyprávěný z pohledu více hrdinů. Snad jediné malé mínus bych dal za název knihy a obálku, obojí ve mně vyvolalo dojem, že děj bude o něčem úplně jiném ;). Ale ani tak jsem zklamaný určitě nebyl.

YA-girl
24.07.2017 5 z 5

Líbilo se mi to možná o něco víc než jednička (jak už tu někdo psal, tak asi hlavně proto, že u jedničky jsem viděla nejdřív film a tak už mě kniha AŽ TAK nepřekvapila). Tady bylo těch překvapivých zvratů spoustu, jeden střídal druhý, ale kupodivu mi to nepřišlo "přes čáru" nebo "to už je moc". Možná jsem příliš naivní, ale věřím tomu, že přesně takhle nějak by se to odehrávalo doopravdy; že něco silného v nás lidech být musí, co nás drží při životě i v nepředstavitelně drsných podmínkách a situacích -
jinak bychom tu prostě už dávno nebyli... :) Odkrylo se tu i něco víc ohledně záměru mimozemšťanů, ale pořád to není ono, pořád "něco" chybí, takže doufám, že třetí díl nezklame a vše se tam uspokojivě vysvětlí :).

DanielŠ.
21.07.2017 5 z 5

Pátá vlna byla super. A co potom Nekonečné moře ? Ještě lepší. Celá kniha se nese ve stejném stylu jako její předchozí díl, a tak vám připadá, že každá věta je důležitá a má něco do sebe. Znovu se také setkáváme se starými postavami a dozvídáme se více o jejich minulostí. A ten závěr byl prostě úžasný. Nemohu se dočkat na závěrečný díl, který si v nejbližší době přečtu.

Ver-ča
10.07.2017 4 z 5

Wau, co na to říct. Ani nevím, ale čtení jsem si užila stejně jako první díl. Těším se až si přečtu poslední díl a snad nezklame.

surynas
18.06.2017 3 z 5

Nekonečného moře jsem se bála, bála jsem se že mě zklame a (díkybohu) nestalo se. Kniha byla přesně taková jaká měla být.

Barbara182
16.06.2017 4 z 5

Četlo se mi překvapivě líp než první díl (asi proto, že jsem u prvního dílu viděla dřív film a spoustu věcí jsem tudíž věděla, jak dopadnou), bylo to napínavé a čtivé, byť lehce depresivní. Jinak doufám, že se dozvím aspoň na konci třetího dílu, co jsou vlastně ti mimozemšťani zač a o co jim s lidmi jde...

andrea4315
02.03.2017

Ne, nemám na to, nedočtu, beru to moc osobně, při čtení o sedmileté holčičce a pětiletém chlapci vidím svoje děti. dokud se jen trénovali na vojáky tak mi to nepřišlo, ale to co následuje ve dvojce a to skoro na začátku fakt jen tak nerozdýchám.

pobijecmuch
21.02.2017 odpad!

Tak toto byl zase blábol. Nevím, co autor u psaní tohoto pokračování hulil za matroš, ale toto už není ani odpad, ale slušně řečeno - pořádný průjem.

Mark.
13.02.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se zarazila u výměny hlavních hrdinek, ale bylo to vítané a pojala jsem děj knihy celkově, a nezaměřovala jsem se jen na hlavní postavu. Celkově kniha vedla v prohloubení charakteristik postav, ale neseděly časové posloupnosti děje! Když se něco odehrávalo s jednou postavou, další prostě zmrzli v čase a nijak se nevyvíjely. Poté se prostě pokračovalo, tak kde to předtím skončilo. Celkově kniha byla zajímavé, ale nebylo to ono. Zbytečné protahování co nikam nevedlo. Konec je zavádějící a nevím co si mám tak úplně o tom myslet. Jestli chtěl autor nasadit brouka do hlavy .... povedlo se.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu :)

Hlavní postavy známe z Páté vlny, ale teprve v tomto díle je poznáváme hlouběji. Jejich minulost, motivaci, sílu. Nekonečné moře ukáže, že všechno může být úplně jinak, než se v Páté vlně zdálo. Že je svět v tomto příběhu plný monster - to už víme - ale kým tato monstra skutečně jsou - opravdu - to zjistíme až v Nekonečném moři. A je to zjištění děsivé, jelikož působí - alespoň na mě - velmi reálně. Možná ne dnes, ani za deset let, ale za 30 - 40 kdo ví? Třeba budeme právě tam, kde je Cassie, Sam, Evan, Eso, Ben a ostatní hrdinové této série. A pokud ano, tak doufám, že i pro nás tu bude alespoň kousek naděje.

BooksLucyKing
05.01.2017 3 z 5

Hm, co na to říct...Nebylo to úžasný, nic moc se tam nestalo, až na konci konečně něco, co stálo za to. Ale autor má skvělou schopnost používat slova a popisovat myšlenky svých postav...takže to nebylo úplně marné. Jsem zvědavá, jak tohle nakonec dopadne.

wildavk
04.01.2017 2 z 5

První díl mě zaujal myšlenkou jak lehce by se dalo zničit lidstvo. Druhý díl pokračuje s likvidací zbytku lidstva hodně komplikovaným způsobem, tak jsem to moc nechápal. Asi se záměr vysvětlí ve třetím díle. Zatím mě to přišlo jako "klasické nastavování děje" mezi prvním a třetím dílem. Rozmýšlím jestli se vrhnu do 3tího dílu.

kalache
28.12.2016 3 z 5

...jenom aby tohle dílo nerozdělilo populaci ještě více než je...znáte to,ty podezřívavé pohledy...