Parta od Mississippi

Parta od Mississippi https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415270/bmid_parta-od-mississippi-Dgu-415270.jpg 4 66 28

Louisiana, rok 1904. Ve spleti vodních kanálů, houští z lián a močálů, které tvoří bayou, tajemnou krajinu delty řeky Mississippi, žijí čtyři kamarádi: Te Trois, Eddie, Julie a Tit. Když se jednou vydají ve vlastnoručně vyrobené kánoi lovit ryby, netuší, že to, co naleznou, navždy změní jejich osud. Do života jim vstoupí úžasný Katalog zboží, ze kterého se dá objednat jakákoli věc tehdejšího světa. Naši čtyři kamarádi také jeden předmět koupí, ale balíček, který poštou dostanou, odstartuje divoký sled zcela nečekaných událostí. Od pokusu o vraždu, přes bláznivou jízdu napříč celou Amerikou až po hon na poklad, který prý leží neobjeven v centru Chicaga. Napínavý příběh protkaný humornými okamžiky strhne nejen dospívající čtenáře, ale téměř jistě i jejich rodiče.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Il rinomato catalogo Walker & Dawn , 2016

StarPopcorn
28.05.2020 5 z 5

Skvělé dobrodružství, přečteno za chvíli

knihomol5554
28.03.2020 5 z 5

Kniha má skvělé grafické zpracování. A co se týče příběhu, nic podobného jsem ještě nečetla. Moc se mi líbil konec knihy, který byl velice zajímavý a moc mě překvapil.

cyb0y
03.03.2020 5 z 5

Cetl jsem detem na dobrou noc a podruhe v dospelem zivote me dojmula detska kniha. Prvni byla Daleka cesta za domovem a ted tohle. Vytecne napsana poklona Marku Twainovi.

Gabetka
24.02.2020 5 z 5

Zaujala mě obálka a grafické zpracování. Prostě láska na první pohled, která zároveň splní bod čtenářské výzvy. Hrdiny jsou sice děti, ale příběh má potenciál oslovit i dospělé čtenáře, ve kterých stále dřímá dětská touha po dobrodružství. Skvěle vyvážený humor a napětí v historickém hávu jdou ruku v ruce s detektivní zápletkou, kterou sice dospělý čtenář rozklíčuje v zárodku, ale i tak je zajímavá a kniha vyprávěná po částech všemi z party prostě baví až do konce. Je příjemné přečíst si něco milého, co vykouzlí úsměv na rtech, donutí vás fandit hrdinům a na závěr i dojmout. Doporučuji.

Peter73
22.02.2020 4 z 5

Dobrá kniha, bavil som sa. Skupina teenegerov z roku 1904 na ceste naprieč Amerikou.

Teense
29.01.2020 5 z 5

Nepřeháním kniha je psána z pohledu několika osob a příběh velmi zaujme ????. Kniha mě sama překvapila kvůli velkému, milému zvratu spoiler "když získali akcie dříve než pan Walker"

ArwenAragorn
26.12.2019 3 z 5

Dávám tak 3,5 *. Příjemná knížka, která mě na chvilku vrátila do dětství. Pobavila. Ale srovnání s Markem Twainem ignoruji , to bych musela hvězdičky ubrat. Ale grafické zpracování je skvělé.

Hotovson
12.11.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala svojí obálkou natolik, že jsem si jí hned koupil, ačkoliv jsem šel tak trochu do neznáma, jelikož nebyla ještě na Databázi hodnocená, ale popis příběhu se mi líbil, tak jsem to zkusil a teď po přečtení můžu říct, že toho vůbec nelituju, naopak to bylo dobrý rozhodnutí a ač jsem zřejmě nepatřil do cílové skupiny čtenářů, tak jsem si čtení velice užil, o čemž svědčí i rychlost zdolání knížky za nějakejch 5 hodin. Je to pěkný dobrodružný čtení a i se mi líbilo, jak každou ze čtyř kapitol vypráví jinej člen party. Můžu jedině doporučit, i když je to spíš pro mladší lidi, ale i starší to určitě neurazí.