Paranoia

V městečku Edgewater žije spousta lidí, kteří věří, že Rachel Gastonová před dvaceti lety nespravedlivě vyvázla z obvinění z vraždy. Rachel zase pořád netuší, jak je možné, že se nesmyslná pubertální hra zvrhla ve hru se smrtí. Neví, kdo jí vyměnil airsoftovou pistoli za skutečnou zbraň. Vybavuje se jí jen vzpomínka na nevlastního bratra Lukea, kterému se na hrudi zvětšuje krvavá skvrna... A pak dávná noční můra vyvstane znovu v plné síle. Na povrch se začnou vynořovat možné spojitosti mezi novou sérií vražd a Lukeovou smrtí. Podléhá Rachel své bujné fantazii, když doma cítí neznámou pánskou vůni a má pocit, že ji někdo sleduje? Anebo má opravdu ke strachu opodstatněný důvod a pravda je ještě děsivější než její nejtemnější obavy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444977/big_paranoia-NFG-444977.jpg 3.545
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Paranoid, 2019

Kniha Paranoia

lenuskav

Já mám Lisu ráda a neřekla bych, že tahle kniha je o něco horší než ty ostatní. to bych řekla spíš o jiných. Mně se to líbilo

Januli

V půli knihy jsem čtení chtěla vzdát, nebavilo mě to. Ale skousla jsem zuby a četla zdárně dal a dal a konec. Ten nebyl auťák špatný, ale měl pro mě pár nedostatků nebo naopak přemrštěný. No žádná sláva milá Liso... příště to snad bude lepší.

L.Helena

Nějak jsem se po celou dobu nedokázala pořádně začíst, podle názvu jsem čekala, že to bude psychothriller se záhadnou až mrazivou zápletkou, jenže tohle mě prostě nedokázalo naplno pohltit. Jde o detektivní příběh, vcelku zajímavý, děj se točí vesměs kolem Rachel a její rodiny, vyšetřování probíhá spíš okrajově, jakoby indicie vedoucí k rozluštění případu prostě nějak samy nacházely cestu k vyšetřovatelům, než že by oni aktivně prováděli vyšetřování.
SPOILER! : Závěr mě docela zklamal, motiv mně přišel málo pravděpodobný, navíc čtenář se sice dozví všechny podrobnosti, ale většina postav z příběhu zůstává v částečné nevědomosti. Navíc je naznačeno, že ne vše je uzavřeno a že události by ještě mohly mít další vývoj.

certik003

Místy jsem děj doslova hltala, místy se nutila do čtení. Některé věci byly předvídatelné, to jak se Rachel barikádovala v domě, mi nedávalo smysl, způsob provedení vraždy a některé okolnosti se mi nezdály moc reálné. Ikdyž knížka nepostrádala určité napětí, autorka umí psát lépe.
3 1/2

onyx84

hrozně moc upovídaný...nesympatická hlavní hrdinka...uau efekt žádnej ani na konci,ač tam snaha byla,ale já už to chtěl mít rychle za sebou,že jsem to asi nebyl schopen ocenit...

petrarka72

Zavádějící název, rozvleklý děj, zaměnitelné postavy a řešení za vlasy přitažené i v rámci žánru. Pro mne Lísá Jackson dvakrát - poprvé a naposled.

kofola33
09.11.2020

Prumerna kniha jinak dobre autorky.

Ajuszka
28.10.2020

Na Lisu to byl docela slabší kousek. Příběh mi přišel zbytečně moc vleklý. Rozjelo se to až ke konci. Spíš doufám, že další kniha bude opět s Alvarezovou a Pescoliovou.