Papuchalk Petr

Papuchalk Petr https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163417/bmid_papuchalk-petr-pfm-163417.jpg 5 180 45

Co se stane, když Petrův nejlepší kamarád Pavel najednou zmizí? Jestlipak se zase setkají? Petr ho s pomocí kamarádské velryby hledá všude, ale ne a ne ho najít. Málem to vzdá, ale nakonec se na obzoru objeví ptačí silueta. Kdo to asi bude? Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih (zatím jich vyšlo přes pětadvacet a na dalších pracuje). Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, kniha Puffin Peter byla nominována na prestižní cenu The Kate Greenaway Medal. V Portálu již vyšly jeho knihy Nový domek pro myšku a Husa Líza.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Portál

Puffin Peter , 2012

ramoni
10.02.2021 5 z 5

kniha pro malé děti o hledání ztraceného kamaráda, trefná ukázka toho, jak by vše usnadnilo, kdyby lidé uměli přesně specifikovat, co chtějí, lze předčítat už od cca 1 roku díky velmi krátkému textu a krásným celostránkovým pestrobarevným ilustracím

T.erez
20.09.2020 5 z 5

Výborná knížka pro děti co potřebují jednoduchý text a k tomu pěkné obrázky :)

Sylva85
30.03.2020 5 z 5

Knížečka plná úchvatných ilustrací vyprávějící příběh hlubokého přátelství dvou papuchalků. Po třech letech se na ni s dětmi nemůžeme vynadívat. Láska na první pohled!

Veggi
26.03.2020 5 z 5

Syn 21 m je z knížky nadšený. Každý den čteme několikrát! Jen si tak říkám, jestli jsou opravdu Petr a Pavel takovy kamarádi, kdyz Petr Pavla hledal, ale nevypadá to, že by Pavel hledal Petra : D

haki34
03.03.2020 4 z 5

přečtená a prohlédnutá na Knižním festivalu v Ostravě...velmi pěkné ilustrace, jednoduchý příběh, hlavní hrdina papuchalk Petr je tak trochu i jazykolamem pr nejmenší :) a já trochu lituji, že naši malí čtenáři jsou na papuchalka Petra už trochu velcí :) ale jestli bude potřeba dárek pro nějaké mrně, je to jasné !!!

maminkoutek
18.02.2020

Krásná knížka pro děti od 1,5 let. Jednoduchý a krátký příběh, hezké a pestré ilustrace, vhodné i pro začínající čtenáře.

Aknel26
04.02.2020 5 z 5

Zatím nejlepší knížka Petra Horáčka, s jakou jsem se setkala. Obrázky jsou krásné jako vždy, textu je o něco víc, což jako velcí čtenáři oceňujeme, a navíc nabízí nejen morální poučení o síle přátelství, ale také nějaké informace z ptačího světa.

Natique
15.10.2019 5 z 5

Moc krásná knížka, četli jsme stále dokola a dokola :-) Vhodná pro menší děti i začínající čtenáře.

argi111
11.10.2019 5 z 5

Doporučuji pro nectenare a začínající čtenáře. Je perfektní a má krásné ilustrace.

Litocha
03.08.2019 4 z 5

Další klenot Petra Horáčka. Líza mi přišla drobet vtipnější, tahle zápletka byla možná předvídatelnější, ale to naštěstí malí posluchači a prohlížeči neřeší a prostě prožívají dobrodružnou cestu za kamarádem. A dospělý předčítač se může prostě kochat. A jako bonus si všichni udělají pořádek v černobílých ptácích (určitě stojí za to se po přečtení knížky zastavit v zoo a podívat se na aktéry příběhu naživo).

Runkyna
22.05.2019 5 z 5

Čtivý jednoduchý příběh s pointou. Krásné ilustrace. Jediná knížka, která není leporelo a lze ji doporučit pro opravdu malé děti.

Efča59
02.02.2019 4 z 5

Malá knížečka o papuchalkovi, který ztratil svého bratra. Knížka ideální pro první čtení. Příběh je milý, jednoduchý, ilustrace úžasné. Bohužel dceru nezaujala, možná proto, že čteme opravdu hodně a je zvyklá na složitější knihy. Ale určitě ji ještě dáme šanci.

josefina_silena
14.12.2018 5 z 5

Celá pohádka je neuvěřitelně kouzelná. Trochu mi připomíná Kuřátko a obilí, ale líbí se mi, že jsou v této knize vyobrazovány různé druhy ptactva a děti se tak mohou i něco naučit. Za mě plný počet hvězdiček v kategorii dětských knih a těším se, až je budu jednou číst svým dětem.

Kakarinka
06.10.2018 5 z 5

Nadhera! Jsem dospela a presto jsem si knihu zamilovala. Ilustrace roztomila a pribeh mi pripomina haiku. :-)

broskev28
28.09.2018 4 z 5

Tolik pochvalných slov jsem o téhle malé knížečce slyšela, než se mi konečně dostala do rukou. A všechna byla pravdivá, skvělými ilustracemi (třebas ty kapičky, co zůstávají papuchalkům na nožkách) počínaje a jednoduchým textem konče. Moji synové už jsou na ni velcí, ale do obecní knihovny by se nám určitě tuze hodila!

triatlet
01.04.2018 5 z 5

Příběh barevný jako papoušek, nebo zobák papuchalka,
příběh zabalený v slušivém hávu jako má tučňák, nebo papuchalk,
příběh přes svůj krátký rozsah upovídaný jako tukan, nebo papuchalk.

Stopněte si nejbližší plující velrybu a vydejte se do kouzelného světa Petra Horáčka.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Milé, vtipné, jednoduché a nádherně zpracované. Ztracený malý papuchalk popisuje ostatním, jak vypadá jeho kamarád, aby mu ho pomohli najít...

Dáma s hrnstjm
01.07.2017 5 z 5

V jednoduchosti je krása! Osobité ilustrace, vtipný a svým způsobem poučný příběh. Měli jsme půjčené z knihovny, ale syna tak zaujala, že asi pořídíme i domů. Nádherná velryba, nádherný tukan! :)

Petja
07.02.2017 5 z 5

Tahle kniha nás ze všech, co vyšly v češtině, zaujala nejvíce. Milý jednoduchý, avšak originální příběh s pointou o papuchalku Petrovi, který s pomocí velryby hledá papuchalka Pavla, a půvabné ilustrace.

Knihomura
23.08.2016 5 z 5

Všechny knížky od Petra Horáčka jsou SUPER!!! Škoda jen, že jich tak málo vyšlo v češtině. Kde je problém, páni nakladatelé?

velryby papuchalkové

Petr Horáček