Než přijde úsvit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jack a Paul se seznámili ke konci první světové války na frontě, kde každý bojoval za svou zemi. Paul za Německo a Jack za Austrálii po boku Britů. I přesto se z nich po několika letech, kdy se oba přestěhovali na Papuu-Novou Guineu, stali nejlepší přátelé. V Evropě začne zuřit další válka a v Tichomoří operují japonské ponorky, které potají dopravují na ostrovy zásoby pro budoucí invazní síly. Jack s Paulem se rozhodnou spojit se v boji proti japonským agresorům a vydávají se na nebezpečnou misi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3848/nez-prijde-usvit-3848.jpg 4.114
Série

Papua 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Alpress
Orig. název

Eden, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Než přijde úsvit

Přidat komentář
Babo
21.02.2016

Pro mě byl druhý díl slabší. Z jednoduchého důvodu , byl příliš zaměřený na válku a jednotlivé osudy lidí byly tak nějak upozaděny. Je to spíš čtení pro muže , víc akce a méně psychologie.
Trochu mě mrzí ,že se ani slovem nezmínil o osudu Eriky a její nové přítelkyně, která měla dceru s hlavním hrdinou , stejně jako ona.

čef
13.05.2012

Beletristicky zpracovaná historie počátku války mezi Austrálií a Japonskem. Děj je spletitý, někdy na úkor přehlednosti. Chyba je také v tom, že román Papua jsem přečetl až po tomto. Určeno čtenářům dobrodružné literatury se zájmem o historii 2. světové války.