Než přijde úsvit

Jack a Paul se seznámili ke konci první světové války na frontě, kde každý bojoval za svou zemi. Paul za Německo a Jack za Austrálii po boku Britů. I přesto se z nich po několika letech, kdy se oba přestěhovali na Papuu-Novou Guineu, stali nejlepší přátelé. V Evropě začne zuřit další válka a v Tichomoří operují japonské ponorky, které potají dopravují na ostrovy zásoby pro budoucí invazní síly. Jack s Paulem se rozhodnou spojit se v boji proti japonským agresorům a vydávají se na nebezpečnou misi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3848/nez-prijde-usvit-3848.jpg 4.114

Papua 2.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Alpress

Eden, 2004

Kniha Než přijde úsvit

Babo
21.02.2016

Pro mě byl druhý díl slabší. Z jednoduchého důvodu , byl příliš zaměřený na válku a jednotlivé osudy lidí byly tak nějak upozaděny. Je to spíš čtení pro muže , víc akce a méně psychologie.
Trochu mě mrzí ,že se ani slovem nezmínil o osudu Eriky a její nové přítelkyně, která měla dceru s hlavním hrdinou , stejně jako ona.

čef
13.05.2012

Beletristicky zpracovaná historie počátku války mezi Austrálií a Japonskem. Děj je spletitý, někdy na úkor přehlednosti. Chyba je také v tom, že román Papua jsem přečetl až po tomto. Určeno čtenářům dobrodružné literatury se zájmem o historii 2. světové války.