Kamenná pěst

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když John zjistí, jaké poslání přivedlo šaolinského kněze až do slunné Austrálie, pomůže mu po zatčení policií zase utéct. Spojence, který má kontakty až v paláci samotného císaře, bude John potřebovat. Jeho dcera Naomi se totiž v Pekingu ocitla ve vážném nebezpečí...

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49547/kamenna-pest-49547.jpg 4.416
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Alpress
Orig. název

Stone dragon, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kamenná pěst

Přidat komentář
Irsaf
07. května

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat...
Nebylo to nejhorší, ale asi bych prežila, kdybych knihu nečetla...

vandalka
07.09.2019

Román o obléhání diplomatické čtvrti v Pekingu v dobách boxerského povstání. Soustředí se na několik postav na různých stranách konfliktu, ale v konečném důsledku spíš straní těm obléhaným. Oceňuji, že ačkoli se autor nevyhýbá skutečně velice ošklivému násilí, zároveň se v něm nevyžívá - zmíní, že to tak bylo, a jde dál. Přesto mě to neoslovilo tak, jak jsem doufala - čtivé, napínavé, ale stejně nějak okleštěné, na můj vkus málo informativní, historicky ploché. Jako oddychovka nicméně fajn.

České vydání má zvláštní obálku - netuším, proč je na ní běloch, když drtivá většina hlavních protagonistů má vypadat čínsky, a zvláštní název - víc by se hodil původní Kamenný drak, který se románem v různých obměnách prolíná.


bela
07.10.2014

Kniha se mi velmi líbila, ač nemám ráda mučení. Ve velmi čtivém "obalu" nám autor předal historické události v Číně v roce 1900.

kryspin66
20.08.2013

Musím popravdě napsat, že jsem ke knize přistupoval nejistě. Ale příběh mě doslova pohltil a knihu jsem přečetl jedním dechem. Vřele doporučuji.

čef
06.06.2012

Peter Watt pokračuje v čtivém popisu australské válečné historie. Tentokráte je zde opět na úrovni popisována část tzv. boxerského povstání v Číně v roce 1900 tj. obléhání diplomatické čtvrti Pekingu. Zájemcům o dobrodružnou historickou literaturu doporučuji.