Panství Farleigh

Panství Farleigh https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402426/bmid_panstvi-farleigh-Ygv-402426.jpg 4 93 27

Rodina rozdělená válkou. Zrádce v jejich středu. Do života lorda Westerhama a jeho pěti dcer zasáhne druhá světová válka, když se na jejich panství Farleigh zřítí parašutista. Rodinný přítel a agent MI5 Ben Cresswell má prověřit, zda byl muž německý špion. Díky tomu může strávit víc času v blízkosti jedné z dcer, Pamely, kterou tajně miluje. Jenže i Pamela má tajemství – pracuje na dešifrování německých zpráv. Společně odhalí spiknutí, které je blíž, než čekali. Dokážou zrádce zastavit dřív, než bude příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Motto

In Farleigh Field , 2017

perpe2a
07.07.2019 4 z 5

Válečný román. Nebylo to špatné, ale jelikož už mám načteno poměrně dost, přišlo mi to jako lepší průměr.

Fee*
21.05.2019 4 z 5

Trochu uspěchaný závěr vzhledem k tomu, jak se první polovina knihy vlekla. Celkově ale příjemné čtení.

zuzana2599
11.05.2019 4 z 5

Román Panství Farleigh se mi opravdu líbil. Lord Westerham má pět dcer, manželku, krásné panství a co se vše odehraje, když tuto rodinnou idylku zasáhne válka...? Moc pěkný román, autenticky a srdceryvně napsáno, kniha určitě naplnila mé očekávání.

helča5
10.05.2019 3 z 5

Asi jsem čekala od knihy moc,začátek ujde,prostředek nuda a konec nabral šílené tempo a překvapil.Pokud by byla kniha napsaná jako byl psaný konec,byla by skvělá.

Madelisi
22.04.2019 5 z 5

Titul svým jménem cílí na milovníky Panství Downton nebo Pánského domu. Díky tomu přitáhl moji pozornost.
Sice mě ještě před začátkem příběhu překvapila informace pro civilní obyvatelstvo Velké Británie od vlády Jejího Veličenstva, když země měla krále, ale posléze začal příběh. Pěkný mix života vysoké společnosti a těch normálně narozených. Válka je pouze někde v pozadí, vidíme, jak se žije v zázemí.
Sice občas si v ději autorka vypomohla náhodnými setkáními, ale to jsem ji odpustila. Zaujal mě totiž příběh každé dcery.
A velké plus na závěr - viníky jsem vůbec netipovala, bohužel vše skončilo moc rychle.

MíšaS.
21.04.2019 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale bohužel byl docela nudný. Skoro celou knihu se nic nedělo. A ta "akce" na konci také nebyla nic moc. Na druhou stranu nemohu upřít knize čtivost, i přes tu nudu, zapříčiněnou asi tím, že kniha je psána z více pohledů.
Postavy jsou sympatické a viníci mě překvapili.

ivousekk
25.03.2019 4 z 5

Dobré to bylo. Dokonce některé věci vycházely ze skutečných událostí. Vše kolem MI5 a tajných služeb poskytlo zajímavý pohled do zákulisí v období války. Stejně tak jsem nevěděla, že ne každý Brit byl proti fašismu, ale naopak s Hitlerem sympatizoval. Je fajn se prostřednictvím románu dozvědět i něco nového z historie. Jen jsem čekala trochu více z romantické linky.

druhá světová válka (1939–1945) špionáž

Rhys Bowen