Panovníci českých zemí – pro děti

Panovníci českých zemí – pro děti https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213939/mid_panovnici-ceskych-zemi-pro-deti-213939.jpg 3 9 2

Vydejte se do minulosti a poznejte nejvýznamnější panovníky naší země, o kterých se učí ve škole. Dozvíte se například: - jakou přezdívku měl v Čechách Zikmund - že Rudolf II. miloval tajemství astrologie, alchymie a magie, také s kým se nesnášel a kdo ho chtěl zbavit vlády...

DK197
01.04.2024 2 z 5

AUDIOKNIHA: Hodně o téhle knize vypovídá fakt, že, ač je útlonká, rozečítala jsem ji nadvakrát, než jsem se dokopala k tomu, skutečně ji přečíst. Obsahově mě prostě nebavila, přestože medailonky panovníků byly kraťoučké. Něco tomu chybělo. Navíc už kvůli volené slovní zásobě, bych to dala číst starším dětem, malým asi ne.

jana2302
21.09.2020 3 z 5

Na zadní straně přebalu je uvedeno, že je určena pro děti od 7 let. Pro tak malé děti nedoporučuji, podle mě by jí moc nerozuměly. Já ji pořídila pro 11 letého syna a informace jsou zde mnohem podrobnější v porovnání s učebnicí vlastivědy pro 4. a 5. třídu. O každém panovníkovi mají ve školní učebnici 1 - 2 odstavce, zde 2 strany A4 poměrně hustého textu, formulovaného jako pro dospělé - já si knihu pročetla nejdříve sama a když jsem zjistila, jakým způsobem je psaná, syna jsem s ní ani nezatěžovala. A to je šikovný a bystrý. Podle mého názoru tohle není kniha pro děti, ale spíš učebnice možná pro 2. stupeň ZŠ.