Panny

Panny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490580/bmid_panny-y6M-490580.png 3 149 149

Posedlost nezná hranice. Psychologický thriller od autora bestselleru Mlčící pacientka. Edward Fosca je vrah. Mariana je o tom přesvědčená. Jenže pohledný a charismatický profesor řecké tragédie je na Cambridgeské univerzitě nedotknutelný. Studenti ho zbožňují, zejména členky tajného studentského spolku nazvaného Panny. A právě z jejich řad vzešla první oběť. Je vážně možné, že by se profesor zaměřil na jednu ze svých studentek? Když se objeví další tělo, Mariana se rozhodne Foscu zastavit – i kdyby ji to mělo stát její vlastní život. „Bestsellerový autor Mlčící pacientky přichází s napínavým příběhem spojujícím řeckou mytologii, vraždu a posedlost, kterým znovu stvrzuje, že Michaelides je předním hráčem na poli psychologických thrillerů.“ – Publishers Weekly „Chytré a sofistikované vyprávění plné opravdového napětí – vynikající román podle všech měřítek.“ – Lee Child, britský autor thrillerů... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Maidens , 2021

Pavlína2019
26.05.2022 3 z 5

Opět kniha, kdy řeknu, že je všechno jinak, než jsem myslela.
Samozřejmě bylo cílem čtenáře uvést v omyl.
Aby pak byl překvapen.
Člověka napadne více možností na řešení. Ovšemže ta správná asi ne.

Mám v knihách ráda "výlety do minulosti" různou formou, zde je tomu také.

První kniha autora se mi líbila o mnoho víc.
Tohle prostředí knihy mě příliš nezaujalo.
Napsaná je dobře, napínavá ale moc není, spíš pro někoho zajímavá řeckou mytologií.
A překvapená na konci jsem byla velmi.
Přečtěte a udělejte si názor sami...

zuzana2599
25.05.2022 5 z 5

Kyperský autor Alex Michaelides, žijící v Londýně, napsal již druhý vydařený thriller s tajemným názvem Panny. Tentokrát mě děj knihy vtáhl do atraktivního univerzitního prostředí v Cambridgi. Oblíbený profesor řecké tragédie je podezřelý z vraždy studentek. Psycholožka Mariana, která nedávno ztratila lásku svého života, se snaží profesora zastavit a obvinit. Je přesvědčena o jeho vině, ale může se mýlit...
Knížka se mi četla výborně a snad ani nemusím prozradit, že překvapení na konci bylo veliké. Oceňuji obohacení a propojení příběhu s řeckou mytologií.

annastasia.j
19.05.2022 2 z 5

Po autorově prvotině, mlčící pacientce, která byla brilantní, jsem měla hodně vysoké očekávání. Každopádně, prvních 135 stran bylo strašných. Nic se nedělo, informace byly nezajímavé, dlouhé popisy a úvahy, měla jsem chuť knížku odložit. Od 150. strany se knížka stává mnohem lepší, ale rozhodně ne na psycho-thriller dostatečně zajímavou a napínavou. Líbily se mi dvě věci - úplný závěr - takovýhle konec rozhodně nikdo nečeká. Opravdu nikdo. Zkrátka zajímavý a šokující závěr, ikdyž na můj vkus moc rychlý. Druhá věc, která mě nesmírně potěšila - v knize se, byť jen velmi okrajově, mihla hlavní postava z první knihy, psychoterapeut Theo. Za závěr a propojenost s první knihou dávám o hvězdičku navíc.

L.Helena
08.05.2022 3 z 5

Zajímavý příběh, i když na thriller málo napínavý. Spíš mě na něm bavila psychologie postav, každá se mi zdála svým způsobem nějak "ujetá". Rozuzlení hodně překvapivé, ale dle mého názoru docela na hraně uvěřitelnosti. Neumím si představit, že by to tak ve skutečnosti opravdu mohlo být.

Pípasek
01.05.2022 5 z 5

Vraždící posedlost s velmi překvapivým rozuzlením.

Misanhanelojc
14.04.2022 5 z 5

Jsem velmi překvapená tím, jak celá kniha skončila. Celou dobu jsem myslela, že ta jedna osoba je vrah, napadli mě samozřejmě i jiní, ale skutečného vraha, toho jsem na mysli nikdy neměla a byla jsem orpabdu v šoku. Kniha napínavá do poslední chvíle.

Ivuska.09
14.04.2022 3 z 5

Uznávám, že mě příběh bavil. I když je vše předem dané, stejně pociťujete napětí, protože pravdu prostě neznáte. Ale se závěrem spokojená nejsem: nejspíš ve čtenářích vyvolá šok, což jistě bylo autorových záměrem, ale na mě působil až příliš nereálně.

zrada sérioví vrazi psychologické thrillery thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977