Panna nebo orel

Panna nebo orel https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98361/panna-nebo-orel-98361.jpg 4 27 4

Román o mladíkovi, kterého plně prožitá láska k dívce vyvede z prostředí party mladých, pohybujících se na hranici zločinu, a pomůže mu zakotvit v činorodém, čestném životě.

Monika1717
19.08.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila mnohem méně než její druhý díl. Tadeáš dostal několikrát šanci, ale také ji několikrát promrhal.

Zlatinka.Emilly
26.01.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem četla, když mi bylo 16-17 let a najednou jsem ji objevila ve výprodeji knihovny, ke čtení mě táhla nostalgie, jenže kniha mě zklamala. Očekávala jsem od ní víc, asi není dobré se v některých případech vracet do minulosti. Mohla jsem si nechat pěkné vzpomínky na dobu, kdy jsem ji četla. Strašně mě vadilo, když jsem četla stránky, kde byla těhotná Káva a v bytě se kouřilo. Pracovní nezodpovědnost Tadeáše vykompenzovala jeho zodpovědnost k malé Berušce. Tři hvězdičky za ohodnocení stačí. Tak dobře, přidám ještě jednu za tu nostalgii :)

BStone
25.08.2018 4 z 5

Kdysi jsem tento tuzemský skvost sjížděl pořád dokola. Prostě moje oblíbená...

jprst
06.12.2011 5 z 5

Hrdina románu Tadeáš je člověk těžko hledající své místo v životě, ale statečně se s tím pere. Jeho dosavadní zkušenosti - parta, vojna, pobyt v nápravném zařízení - ovlivňují Tadeášovo pojetí správného jednání a cti. Ránu oplácí ránou, na cizí pomoc příliš nespoléhá, ale přesto svým osobitým pojetím cti získává sympatie čtenáře.