Páni z Krumlova

Páni z Krumlova https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226750/bmid_pani-z-krumlova-9t4-226750.jpg 4 2 1

Podtitul: Rod Záviše z Falkenštejna Monografie se zabývá historií rodu krumlovských pánů, kteří výrazně ovlivňovali dějiny 13. století, ale i hledáním kořenů samotných Vítkovců. Přibližuje také detailněji osudy Vítka I. z Prčice († 1194) ztotožňovaného s praotcem Vítkovců, přičemž zohledňuje i nejnovější archeologické poznatky. Mozaiku informací o dějinách pánů z Krumlova, mezi jejichž zástupce patří i známý Záviš z Falkenštejna, doplňují poznatky heraldiky, sfragistiky a toponomastiky. Kniha kromě rodových dějin mapuje také majetky, klientelu, znak a pečeti krumlovských pánů.... celý text

Madelisi
29.12.2019 3 z 5

Dostala se mi do ruky právě kvůli pidtitulu Rod Záviše z Falkenštejna. Pana Polácha znám jako autora pěkných románů, více se mi zde líbila část, ve které se jmenoval osudům jednotlivých členů rodu. Kapitoly o pečetích a majetku mi přišly nudnější.
Oceňuji, jak se ze dvou tří informací dá rekonstruovat příběh. Kniha dala autorovi enormní práci, jsem ráda, že jsem ji objevila.

Pro faktické zhodnocení doporučuji přečíst si recenzi s odkazy. Dozvěděla jsem se tam další zajímavé věci.

české dějiny

2011  70%Jan Smil z Křemže