Paní jara

Paní jara https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513176/bmid_pani-jara-64e5d8b4cd1cf.jpg 4 57 21

Příběh Vesny, bohyně jara. Když svět, jako ho dnes známe, už neexistuje. Když děti vyrůstají jen v ústavech. Když další válka zničila i poslední střípky lidskosti v nás, přichází ona. Paní jara zahalená v oparu prvních jarních bouřek – bohyně, která je připravena postavit se na stranu obyčejných smrtelníků. Stala se totiž jednou z nás.... celý text

Matri
01.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Na túto novinku od Leandry Sold som sa veľmi tešila! A musím povedať, čakala som niečo ÚPLNE iné. Čakala som (aj vďaka tej prenádhernej obálke, za to fakt dávam 100 bodov) romantickú, kvázi rozprávku o slovanských boboch.
Ohohoooo... dostala som niečo ako dystopický príbeh zasadený do treťou svetovou vojnou zničenej a zmenenej Európy, ktorej hranice a vláda sa absolútne zmenili. Autorka pomerne super vykreslila tento svet, jeho fungovanie aj okolností jeho vzniku. Akože celkom drsný svet, musím povedať!!
Samotný príbeh sa pre mňa trošku zdlhavejšie začínal, lebo autorka nás vedie celým dospievaním Star/Scarlett/Vesny. Až po príchode do Prahy to začína mať naozaj grády. Čítam, čítam... stále som sa nedozvedela ani polovicu odpovedí na otázky, ktoré som mala a pritom som sa nebezpečne blížila ku koncu knihy... a tu sa mi niečo začalo nepozdávať. Áno, áno ide o prvý diel série :-D
Takže poprosím pokračovanie lebo som z toho stále jeleň!!
Tú jednu hviezdičku si nechávam v zálohe na pokračovanie, takže hodnotím ako lepšie 4 /5