Nový domov

Nový domov https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129123/novy-domov-129123.jpg 4 204 204

Virgin River série

Odpovie na lákavý inzerát a ocitne sa vo Virgin River, mestečku uprostred divej kalifornskej prírody, pomenovanom podľa neďalekej rieky plnej rýb. Namiesto romantiky však nastúpi tvrdá realita. Po prvej noci v schátranom dome sa rozhodne pre návrat, lenže ráno na verande doktorovho domu objaví malý živý batôžtek. Zmysel pre povinnosť nedovolí Melinde opustiť mesto a postupne sa zoznamuje s jeho svojráznymi obyvateľmi. Najmä jeden z nich, bývalý vojak námornej pechoty a teraz majiteľ baru Jack, je jej zvlášť blízky. V jej srdci však stále zaberá miesto nebohý manžel a Mel stojí pred ďalším životným rozhodnutím. Na vlastnej koži sa presvedčí, že pred nešťastím a ľudskou zlobou niet úniku, ale ani pred rodiacou sa láskou...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Virgin River , 2010

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Velice čtivá kniha. Zajímavé mi přišly podrobné popisy míst, nádherné přírody. Jen mi na tom příběhu přišlo všechno až moc ideální a vycházející podle plánu. Jako kniha k rozjímání ale dobré. Dávám tři hvězdy.

Roanna
05.12.2013 1 z 5

Podle anotace jsem čekala něco jiného. Přebal knihy působil dojmem, že půjde o napínavé, dobrodružné čtení. A ejhle, ona je to sladkobolná červená knihovna, které by slušel spíš harlekýnový paperback s obálkou zamilované dvojice. Příliš sladké, příliš dokonalé, příliš americké.

anibeni
16.10.2013 5 z 5

Kniha, jejíž trošku těžkopádnější začátek a styl psaní mě málem odradil, se mi nakonec tak moc líbila, že jsem ji téměř přečetla v jednom kuse.. Malé městečko na kraji divočiny a jeho obyvatelé si vás prostě získají a romantika vyloudí alespoň úsměv na rtech během jinak fádního všedního dne ..

Neri
15.10.2013 4 z 5

Pokud hledáte příběh plný lásky, příběh se šťastným koncem, příběh, u kterého nemusíte přemýšlet a můžete se nechat unášet dějem, který plyne klidně a bez velkých dějových zvratů, je Městečko Virgin River to pravé čtení. Autorka napsala krásnou, romantickou pohádku, která mě, odpůrce podobných sladkobolných příběhů přesvědčila o tom, že i velmi jednoduché čtení může být v určitém okamžiku ideální literaturou. K četbě doporučuji zachumlat se s hrnkem dobrého čaje do peřin a pak už jen číst a číst.

muchomurka
23.09.2013 5 z 5

O téhle knížce můžu říct, že jsem ji četla v pravý čas, přesně takový přáběh jsem potřebovala, pro přečtení na jeden dech. Vím, že v knize není žádný hluboký děj, ale to, že tam nebyly dramatické obraty a zápletky mi naprosto vyhovovalo. A nijak to neubíralo na spádu knihy. Bála jsem se, že narazím na nudná místa, která budu louskat, ale nestalo se tak. Postavy mi byly sympatické, příběh zasazený do nádherné krajiny, celkově si mi knížka moc líbila a už se těším na další pokračování.

modranka
01.07.2013 5 z 5

Nádherný príbeh. Celkom sa teším na ďalšie pokračovanie. Bude zaujímavé sledovať Melindu (mestské dievča), ako sa dokázala začleniť do mestečka hlboko v horách. Celkom sa mi pozdávali aj chlapci (bývalí mariňáci), ktorý sa u Jacka stretávajú na pravidelných lovoch. Tí priniesli do príbehu trochu humoru, tak ako to medzi chlapmi býva. A aj Jackova rodina bola celkom fajn.

zoja
19.06.2013 5 z 5

Tak to byl opravdu krásný příběh. Jediné co mi trochu vadilo, byla Jackova dokonalost. Neměl snad ani jedinou chybičku, ale asi to autorce odpustím :-). Kniha se četla moc pěkně, nejvíc se mi asi líbilo hašteření mezi Mel a starým doktorem :-). Také věčně zamračený a rádoby drsný Pastor byl velmi sympatický, no o něm je vlastně druhý díl. Myslím si, že se v něm dovíme, že je tak hodný, že by ani mouše neublížil, i když se tak rozhodně netváří. Určitě doporučuji všem romanticky založeným duším a věřím, že určitě uroníte párkrát slzu :-)

kolacky
22.03.2013 5 z 5

Pěkně se to četlo. Romantika, práce, která těší, trochu napětí, všechno, co ke knížce patří.