Pandořina skříňka

Dr. Michael Nerv působí jako primář dětské onkologie v jedné z velkých městských nemocnic. Na převratnou genovou terapii, kterou mu vedení nemocnice povolí klinicky vyzkoušet na nevyléčitelně nemocných malých pacientech, pohlíží s opatrným optimismem. O klinické zkoušky požádala odborná biotechnologická společnost, neboť věří, že vyvinula léčebný postup, který dokáže zhoubné bujení nejen zastavit, ale v konečném výsledku i zcela zlikvidovat. V průběhu zkoušek na sebe strhnou pozornost tisku, zastoupeného zejména novinářkou Evou, podezřelá úmrtí dvou dívek. Skutečně zemřely na virový zápal plic, anebo jsou oběťmi záhadného karcinogenu? Vzápětí umírají další lidé, hledání zdroje nákazy však nepřinese žádný výsledek. Doktor Nerv se neohroženě pustí do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… Pozoruhodný lékařský thriller je zasazen do prostředí, kde se snaha léčit ostře střetne s vědeckou ctižádostí, a kde se proto může stát cokoli. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96594/pandorina-skrinka-96594.jpg 4.440
Literatura světová, Detektivky

16.09.2017

jako vždy dobré

lefa
07.06.2016

Zajímavá, napínavá, dobře se mi četla jako všechny co jsem zatím od autora měla.

ovpana
19.01.2015

Napínavá kniha z lékařského prostředí kde proti sobě stojí snaha o vyléčení a vědecká ctižádostivost.

kika 13
23.01.2013

Smutný obsah z oddělení onkologie.

Ken McClure
skotská, 1942