Pandořina skříňka

Dr. Michael Nerv působí jako primář dětské onkologie v jedné z velkých městských nemocnic. Na převratnou genovou terapii, kterou mu vedení nemocnice povolí klinicky vyzkoušet na nevyléčitelně nemocných malých pacientech, pohlíží s opatrným optimismem. O klinické zkoušky požádala odborná biotechnologická společnost, neboť věří, že vyvinula léčebný postup, který dokáže zhoubné bujení nejen zastavit, ale v konečném výsledku i zcela zlikvidovat. V průběhu zkoušek na sebe strhnou pozornost tisku, zastoupeného zejména novinářkou Evou, podezřelá úmrtí dvou dívek. Skutečně zemřely na virový zápal plic, anebo jsou oběťmi záhadného karcinogenu? Vzápětí umírají další lidé, hledání zdroje nákazy však nepřinese žádný výsledek. Doktor Nerv se neohroženě pustí do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… Pozoruhodný lékařský thriller je zasazen do prostředí, kde se snaha léčit ostře střetne s vědeckou ctižádostí, a kde se proto může stát cokoli. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96594/pandorina-skrinka-96594.jpg 4.444
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Alpress

Pandora, 1997

Kniha Pandořina skříňka

Sabina335

(+ SPOILER) Skvělý lékařský thriller. Má druhá kniha tohoto autora a opět jsem nadšená. Kniha se četla velmi dobře a rychle. Je plná napětí a zvratů, které vám nedovolí se jen tak odtrhnout.

Vyskytne se pár případů úmrtí na rakovinu plic, pro lékaře je to ovšem tak trochu záhada, jelikož oběti vykazovaly opouze příznaky zápalu plic. Dochází k vyšetřování, v rámci kterého se hledá společný činitel těchto nakažených. Nakonec se přijde na to, že se jedná o virus, který byl úmyslně vytvořen. Ukáže se, jak lidská závost, touha po úspěchu a penězích dokáže člověku natolik zatemnit mozek, že je schopen udělat vše, jen aby on byl tím vítězem.

Verika

Napínavá knížka z lékařského a laboratorního prostředí. Četla se jedním dechem.

dominikB951
26.09.2017

Opět nezklamal...teď je to už jeho 20. Kniha co čtu :D

tuldas
16.09.2017

jako vždy dobré

lefa
07.06.2016

Zajímavá, napínavá, dobře se mi četla jako všechny co jsem zatím od autora měla.

ovpana
19.01.2015

Napínavá kniha z lékařského prostředí kde proti sobě stojí snaha o vyléčení a vědecká ctižádostivost.

kika 13
23.01.2013

Smutný obsah z oddělení onkologie.

Drasticky dojemný Dexter
Drasticky dojemný Dexter