Cesta: Veľká panda a malý drak

Cesta: Veľká panda a malý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510000/bmid_cesta-eK5-510000.jpeg 5 171 171

Panda a dráček série

< 2. díl

Dobrodružstvo veľkej pandy a malého draka pokračuje. Inšpiratívny príbeh o priateľstve, objavovaní seba samého, ale hlavne o tom, ako čeliť veľkej životnej zmene, je určený čitateľom všetkých vekových kategórií. V očakávanom pokračovaní svetového bestselleru Veľká panda a malý drak sa dvaja nerozluční priatelia vydávajú na ďalšiu cestu. Vedie ich síce ďalej od domova, no bližšie k sebe navzájom. Keď sa malý drak cíti nešťastný, zverí sa so svojím trápením veľkej pande. Múdra panda nasmeruje draka na cestu, ktorá hojí jeho boľavé srdce. Hľadajúc šťastie, spoločne putujú cestou-necestou, objavujú nové krajiny a čelia náročným výzvam. Postupne sa učia, že zmeny a výzvy sú prirodzenou súčasťou života a že sú nevyhnutné pre rast. Táto láskavá knižka Jamesa Norburyho vám odovzdáva starodávnu múdrosť a upokojuje všetky rozbúrené duše. Plná inšpirácie a dojímavého humoru pohladí dušu hrejivým posolstvom o živote a akceptovaní.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Journey , 2022

Luccinda
14.06.2023 5 z 5

Společné putování pandy a dráčka plné moudrosti a laskavosti pokračuje v knize Cesta, která je stejným pohlazením po duši jako předchozí kniha Jamese Norburyho. Pokud jste si oblíbili příběhy Malého prince, Medvídka Pú nebo knihu Chlapec, krtek, liška a kůň, podle které vznikl i kratičký animovaný film, Panda a dráček vás určitě nesmí minout. Autor do příběhu vložil myšlenky vycházející z buddhistické filozofie, které vás zahřejí u srdce, přestože jsou to myšlenky, které určitě máme všichni zakořeněné hluboko v nás.

Cesta pandy a dráčka je doplněna o nádherné ilustrace, díky kterým si příběh užijete i po vizuální stránce. Je to prostě nádhera! Moc doporučuju jak Cestu, tak i předchozí knihu Panda a dráček, a můžete je číst i odděleně, příběhy na sebe přímo nenavazují.

kalinkacz
07.06.2023 4 z 5

Panda a dráček byla nádherná kniha! Samozřejmě mi tedy nemohlo doma chybět "pokračování" s názvem Cesta (knihy ale můžete číst i nezávisle na sobě).
Naši hlavní hrdinové se v této krátké knížečce vydávají na dlouhou cestu přes řeku a po cestě opět rozmýšlení o životě, štěstí, smutku, přátelství i naději. Stejně jako v předchozí knize autora i zde na vás čekají úžasné ilustrace. Ano, zase si připravte lepíky.
Cesta je kniha, která vás pohladí po duši a do které můžete kdykoli nakouknout a bude vám hezky. U mě sice z podobných knih stále vede Chlapec, krtek, liška a kůň, ale i Panda a dráček je prostě parádní!

annastasia.j
29.05.2023 5 z 5

Stejně tak jako první díl - ideální knížka pro děti i dospělé. V knize najdeme krásné ilustrace, oproti prvnímu dílu dává knížka větší smysl co se týče děje a nějakého příběhu. Je o trochu víc ponurá než první díl, ale i to patří k životu (ano, dokonce i k živůtku dráčka a pandy), ovšem jejich společná cesta skončí dobře (snad to nikdo nebude brát jako spoiler), takže za mě spokojenost. Co mi však vadí je ta modrá barva, asi bych volila zase bílou, ale to už je věc autora a vkusu každého člověka.

Nasko
29.05.2023 5 z 5

Rozkošné. Maličký dráček a velká panda zachyceni na překrásných ilustracích, dojemný příběh, který je na to, jak je krátký, až neuvěřitelně hluboký. Skvělá knížka k zamyšleni na příjemné odpoledne. Rozhodně doporučuji všem věkovým kategoriím.

ElissEm333
29.05.2023 5 z 5

Knižní pohlazení na duši.

Guarnere
19.05.2023 5 z 5

Jak nastiňuje sám autor, nejedná se pouze o jednotlivé zachycení okamžiku jako v knize předchozí, je to ucelený příběh, který zažila většina z nás. Je to smutné, ale zároveň tak krásné, vždyť dráčkovi stojí panda celou dobu pevně po boku, je pro něj ochotná projít si čímkoli. Na tak kratičkém prostoru je spousta hutných sdělení a ač se některá zdají být často opakovaným klišé, jsou prostě pravdivá.

Jehumaja
18.05.2023 5 z 5

Jaj,tohle bylo sladší jak cukrkandl ve výkladní skříni! Moc roztomilé čtení, sice jsem šla do knihkupectví s úmyslem koupit dárek kámoše..no nakonec jsem se taky obdarovala, a nelituji :)

Iva095
16.05.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí kniha tak i tato je naprostý poklad.Krásné ilustrace a krásný příběh.
100% doporučuji.

"Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme."
"Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žít."

aydam
05.05.2023 5 z 5

Od předchozí je tato depresivnější. Dráčka nelze nemilovat. Doslov má smysl si přečíst.

James Norbury
anglická