Cesta: Panda a dráček

Cesta: Panda a dráček https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514830/bmid_cesta-G5A-514830.jpg 5 170 28

Panda a dráček série

< 2. díl

Pokračování mezinárodně úspěšného inspirativního příběhu dvou nerozlučných přátel, který vás pohladí na duši. Dráček se cítí nešťastný, a proto se se svým trápením svěří pandě. Moudrá panda ho nasměruje na cestu, která je sice odvádí dál od domova, ale blíž k sobě samým. Prozkoumávají nová místa, prožívají nevšední zážitky a čelí náročným výzvám. Také dráčkovo srdce se začíná pomalu hojit. Při svém putování zjišťují, že změny a výzvy jsou přirozenou součástí života a jsou nezbytné pro další růst. Laskavá knížka, která čtenáři jakéhokoli věku předá poselství starodávné moudrosti, potěší hřejivým humorem a zároveň poskytne útěchu všem nepokojným duším.... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Journey , 2022

kalinkacz
07.06.2023 4 z 5

Panda a dráček byla nádherná kniha! Samozřejmě mi tedy nemohlo doma chybět "pokračování" s názvem Cesta (knihy ale můžete číst i nezávisle na sobě).
Naši hlavní hrdinové se v této krátké knížečce vydávají na dlouhou cestu přes řeku a po cestě opět rozmýšlení o životě, štěstí, smutku, přátelství i naději. Stejně jako v předchozí knize autora i zde na vás čekají úžasné ilustrace. Ano, zase si připravte lepíky.
Cesta je kniha, která vás pohladí po duši a do které můžete kdykoli nakouknout a bude vám hezky. U mě sice z podobných knih stále vede Chlapec, krtek, liška a kůň, ale i Panda a dráček je prostě parádní!

annastasia.j
29.05.2023 5 z 5

Stejně tak jako první díl - ideální knížka pro děti i dospělé. V knize najdeme krásné ilustrace, oproti prvnímu dílu dává knížka větší smysl co se týče děje a nějakého příběhu. Je o trochu víc ponurá než první díl, ale i to patří k životu (ano, dokonce i k živůtku dráčka a pandy), ovšem jejich společná cesta skončí dobře (snad to nikdo nebude brát jako spoiler), takže za mě spokojenost. Co mi však vadí je ta modrá barva, asi bych volila zase bílou, ale to už je věc autora a vkusu každého člověka.

Nasko
29.05.2023 5 z 5

Rozkošné. Maličký dráček a velká panda zachyceni na překrásných ilustracích, dojemný příběh, který je na to, jak je krátký, až neuvěřitelně hluboký. Skvělá knížka k zamyšleni na příjemné odpoledne. Rozhodně doporučuji všem věkovým kategoriím.

ElissEm333
29.05.2023 5 z 5

Knižní pohlazení na duši.

Guarnere
19.05.2023 5 z 5

Jak nastiňuje sám autor, nejedná se pouze o jednotlivé zachycení okamžiku jako v knize předchozí, je to ucelený příběh, který zažila většina z nás. Je to smutné, ale zároveň tak krásné, vždyť dráčkovi stojí panda celou dobu pevně po boku, je pro něj ochotná projít si čímkoli. Na tak kratičkém prostoru je spousta hutných sdělení a ač se některá zdají být často opakovaným klišé, jsou prostě pravdivá.

Jehumaja
18.05.2023 5 z 5

Jaj,tohle bylo sladší jak cukrkandl ve výkladní skříni! Moc roztomilé čtení, sice jsem šla do knihkupectví s úmyslem koupit dárek kámoše..no nakonec jsem se taky obdarovala, a nelituji :)

Iva095
16.05.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí kniha tak i tato je naprostý poklad.Krásné ilustrace a krásný příběh.
100% doporučuji.

"Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme."
"Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žít."

aydam
05.05.2023 5 z 5

Od předchozí je tato depresivnější. Dráčka nelze nemilovat. Doslov má smysl si přečíst.

James Norbury
anglická