Pan president

Pan president https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120063/bmid_pan-president-lBb-120063.jpg 4 9 2

Vynikající románová skladba je sugestivním obrazem života v zemi sužované vládou diktátora – „pana presidenta“. Ústředním hrdinou je tu Miguel, zvaný Andělská tvář, presidentův favorit, který je zapředen do všech zákulisních dějů a nakonec se sám stává obětí tyranovy zvůle. Autor, rodák z Guatemaly, našel inspiraci v krušných zážitcích z vlasti a kultivaci slovesného projevu získal absorpcí domácích tradic mayských Indiánů a moderních evropských literárních směrů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

El señor Presidente , 1946

Abroš
02.04.2020 4 z 5

Fiktivní příběh z dob diktátorských režimů v Guatemale,kterou na vlastní kůži zažili autorovi rodiče a pak i on sám.Složitěji napsané,jako další z mnoha nobelovkářů.Ale čtivé

xxxtopol
11.11.2018 3 z 5

Nevím, zda můžeme v tomto případě mluvit o magickém realismu, ale pravda je, že dílo trochu připomíná Marquezův Podzim patriarchy. Ovšem dost vzdáleně. Byl jsem zvědavý, jak píše guatemalský nositel Nobelovy ceny a tímhle dílem mě moc nepřesvědčil. Rozhodně to ale nebylo tak nudné, jako polský laureát S. W. Reymont. :)