Pán / O Senhor / Valéry / Henri / Juarroz

Pán / O Senhor / Valéry / Henri / Juarroz https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374873/bmid_pan-o-senhor-valery-henri-juarroz-37z-374873.jpg 4 3 2

Prvý diel z cyklu Štvrť obsahuje texty z kníh Pán Valéry a logika (2002), Pán Henri a encyklopédia (2003) Pán Juarroz a myslenie (2004). Krátke texty s pitoresknými hlavnými hrdinami - pán Valéry je čudák, ktorý má rád poriadok a logické usporiadanie vecí. Pán Henri je znalcom jednej jedinej encyklopédie a svoje vedomosti šíri ďalej v obľúbenej krčme, kde sa jeho výrečnosť stupňuje spolu s množstvom požitého absintu. Pán Juarroz premýšľa toľko a tak nahlas, že dokáže prehlušiť i realitu. Kniha vychádza v edícii portugal.sk a je dvojjazyčná, slovensko-portugalská.... celý text

zuzulique
20.05.2019 4 z 5

Ach tie očakávania :) Keď sa idete pustiť do knihy, o ktorej nemáte ani šajnu a dostanete viac ako ste dúfali, vtedy sa dostaví ten magický pocit :) Knižka (a jej pokračovanie Štvrť) je poctou rôznym autorom, ktorý bývajú v jednej štvrti. S nositeľmi príbehov majú spoločné iba meno. Ak vám sadne druh humoru, knižka si vás podmaní, ak nie, so znechutením ju odložíte. Ja som sa schuti zasmiala najmä pri prvej časti, venovanej Paulovi Valérymi, a to sa mi často nestáva. Teším sa i na ďalších pánov "na holenie" v pokračovaní Štvrť.

čika
26.03.2018 4 z 5

myslienky do kapsy. kniha, ktoru treba mat poruke a sem-tam si nejakou tou filozofiou spestrit den, alebo sa len tak pocvicit v portugalstine :-)
moj favorit je pan valéry.
jedna vec, ktoru vsak musim vytknut - spracovanie,
- a nemyslim graficke, to je velmi fajn.
brozovanie knihy je tak na jednu sezonu, ani to nie, a pri jej ucele (kniha, ktoru treba mat poruke), je jej zivotnost znacne ohrozena. aka skoda.

portugalská literatura

Gonçalo M. Tavares