Pán ledové zahrady

Pán ledové zahrady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22761/bmid_pan-ledove-zahrady-y7K-22761.jpg 4 299 66

Pán ledové zahrady série

Vuko Drakkainen, průzkumník a agent-samotář, dostane za úkol nalézt na dosud neprozkoumané planetě tým ztracených vědců. Přistává na světě s civilizací na úrovni raného středověku, kde funguje magie a na člověka číhají četná nebezpečí. Kniha Pán ledové zahrady je výjimečným počinem v nepříliš rozšířeném žánru science-fantasy, kombinující romantiku a temnotu fantasy příběhů s vědeckou uvěřitelností a logičností klasické vědecké fantastiky. Román získal v roce 2006 nejvyšší polské literární ocenění žánru science fiction, Cenu Janusze Zajdela. Přeložil Robert Pilch.... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Triton

Pan Lodowego Ogrodu , 2006

Eire
11.03.2014 5 z 5

Tahle kniha je prostě špičková. Kéž bych věděla, kam na ty nápady Grzedowicz chodí! Celkový koncept planety s populací zaseklou v době feudalismu okořeněného magií je zkrátka geniální, tím víc, když k němu přidáte lidské technické vymoženosti. Vuka si zkrátka musíte zamilovat už kvůli jeho finsko-chorvatskému klení :D. Paralelní dějová linie je také uchvacující a člověk se už nemůže dočkat, jak to vlastně dopadne a co bude dál.

Norbyd
29.10.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha. I když jsem všechno hned nepochopil a tato kniha patří mezi složitější, tak prostě jasných pět *****. Velmi dobré fantazy. Spojení středověku a moderní doby. Rozhodně knížku doporučuji. Už se těším až do ruky dostanu druhý díl.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Já prostě ty Poláky můžu... :) Výborná kniha, která mě ani na chviličku nepustila ze svých spárů. Těším se mi dostanou do rukou další díly.

Sirtlan
16.02.2013 4 z 5

Knihu jsem louskala poměrně dlouho a během jejího čtení přečetla bokem několik jiných knih a povídek. Důvod byl prostý - i přes obecně panující názor na fantasy je to kniha poměrně dost náročná. Běhen vyprávění děje nutí čtenáře přemýšlet a rozvíjí nejrůznější filozofická zamyšlení.
Když jsem o knize slyšela prvně, vůbec mě to neoslovilo - pozemšťan z budoucnosti na fantasy planetě ranního středověku... eh, ne to není má obvyklá miska salátu. Bližší vyprávění po cca půl roce od nadšené kamarádky mě donutilo si knihu od ní přeci jen půjčit... a na více než rok postavit do zapomenutého kouta police, kde jsme na ní zapomněli já i kamarádka. Až letos koncem ledna mi vklouzla do rukou s hryzavým hlasem svědomí, že už jí musím vrátit.
Musím říct - příjemné překvapení. I když mi Vuko Drakkainen nebyl příliš sympatický, jeho cynický nadhled měl něco do sebe. Paralerně se odvíjející linie tohimona mě proti tomu naprosto okouzlila.
Poklona autorovi. Ukočírovat dvě paralerní linie, rozvíjet do toho složité úvahy zcela nenásilným náznakovým způsobem a ukočírovat k tomu technické detaily plus jako bonus to celé napsat čtivě... to smekám cylindr.

Ben Nevis
05.11.2012 5 z 5

Trošku originálnější fantasy v tom, že je střihnuté se scifi a magie tam funguje nezvykle. První díl je plný tajemna, protože hned nevíme, o co tam jde, a postupně to ze dvou pohledů odkrýváme. Palec nahoru za to, že autor nepopisuje jenom dobrodružství Vuka, ale díky druhé postavě - princovi - můžeme nahlédnout do života na planetě skrze starousedlíka.

marguarite82
10.04.2012 3 z 5

už je to déle, co jsem četla první díl z této trilogie.. chytlo mě to svým zvláštním snovým světem plným obrazů.. je to hodně jiné čtení, náročné, ale zajímavé, druhý díl už jsem také četla, teď ještě ten třetí, tak snad bude i nějaký konec :-)