Pan Hú

Hlavním posláním pana Hú je strašit po nocích děti, ale pan Hú to dělá nerad a špatně. Má hlavu plnou nápadů, ale většinu kouzel, která se naučil od svého dědečka, buď úplně zapomněl, nebo si je popletl – a tak je jeho strašení spíš legrační, než strašné, a většinou dopadne velmi nečekaně...

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31427/pan-hu-00I-31427.jpg 4.521

Herra Huu (1974)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Musvar

Patří ke knížkám, které v dětství nejvíc pouštěly moji fantazii na špacír. Četl jsem ji snad šestkrát. Byla dokonce zpracována v českém animovaném večerníčku, který pro mě byl obřím zklamáním, vzal si z příběhu snad jen jména postav. Lehce přitroublý Pan Hú je postava absolutně bez charismatu, ale pohříchu prostě fascinující :) Když je mi občas smutno, uklidím se někam do kouta, otevřu si máslové sušenky a uvařím si k nim čaj Šedý Jarl.

KFF
17.10.2017

Jedna z nejmilejších knížek mého dětství. Téměř neznámá, nové vydání by jistě slavilo úspěch. Pan Hú je malé strašidlo - vypadá jako postarší nudný patron a vnímá jako dítě. Nikdo se ho nebojí, spoustu strachů má spíš on sám. V knížce se potká s partou dětí, admirálem Pivobřichem, zlotřilými poupašky a zažije dobrodružství, která si nezadají s Ronjou, dcerou loupežníka, ač v jiných světech. Bezvadně tam funguje dvojkolejnost vnímání světa dětí a dospělých.

MOu598
07.07.2017

Četla jsem v lednu 2008. Podle mých poznámek:
Čtivá knížka s milou fantazií.
Pro děti bych rozdělilana 3 útlejší (324 stran).
Hezké.
Kouzelný pan Hú, který nikomu neškodí, neubližuje a moc se navyzná ve světě.

patras522
24.06.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih :)

Monicay
01.12.2014

Na knihu jsem byla zvědavá, jelikož jsem kdesi četla, že pan Hú je postava podobná panu Ovemu z knihy Muž jménem Ove. Přečetla jsem asi čtvrtinu, jsou to krátké pohádky a až jednou budu mít děti, určitě jim z ní budu číst. Pan Hú je velice příjemná a milá postavička.

Autor knihy

Hannu Mäkelä