Paměti kata Mydláře (převyprávění)

Paměti kata Mydláře (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45086/bmid_pameti-kata-mydlare-GIW-45086.jpg 4 12 3

Převyprávění prvních dvou dílů slavného českého historického románu. Kati vždy patřili k rozporuplným, opomíjeným osobnostem české společnosti. Knížka barvitě popisuje nejen katovu každodenní rutinu (mučit, sekat, popravit), ale líčí i životní příběhy dvou katů, kata Mydláře a jeho syna, v Praze na přelomu 16. a 17. století. Rozevřete-li tuto knihu, nic vám nezůstane utajeno z krvavé práce v zájmu spravedlnosti.... celý text

haki34
23.02.2020 5 z 5

nalezena v knihobudce..kromě rychlokurzu českých dějin 16. a 17. století jsem se dozvěděla spoustu informací o katovském řemesle a vlastně i o smutném žvotě vyděděnců společnosti. jakými se kaé neprávem stávali...vždyť je to zaměstnání, jako každé jiné, no ne ?
Knížka se výborně četla, vše na sebe hladce navazovalo. Líbilo se mi začelenění osobního života Jana Mydláře...akorát mě zarazily dvě věci, spolu související - jak to že celou dobu ho rodina nepostrádala ?? nebo aspoň on se v myšlenkách ke své rodině nevracel ??
a pak jméno Mydlář - když předkládal doktorské listiny, na těch jeho jméno uvedeno nebylo ?

jinak celkově bez debat 5*, doporučuji a do knihobudky nevrátím, ba začnu se pídit po dalších osudech Mydlářovic rodiny - Janových potomků...

kapllu
21.06.2015

Kniha nabízí zajímavý pohled na historické události. Rozhodně stojí za přečtení.

pacatom
03.06.2011 5 z 5

opravdu chytlavá kniha s dobrým dějem

Autoři knihy

Josef Svátek