Pamatuj na smrt

Pamatuj na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515340/bmid_pamatuj-na-smrt-KrD-515340.jpg 4 474 136

Pamatuj na smrt série

Středoškoláci Adam a Martin vyrůstali u prarodičů v Praze. Teď se ale stěhují na maloměsto, k otci kriminalistovi, který se k nim léta nehlásil. Cestu k sobě s tátou hledají dost těžko, navíc si musí zvykat na novou školu a ne vždy kamarádské spolužáky. Než se ale stihnou trochu zabydlet, městem otřese starý zločin, na který se málem zapomnělo – v lese najdou tělo roky pohřešované dívky Sáry. Další vražda na sebe nedá dlouho čekat, a co hůř, s tou první zcela očividně souvisí. Mezi lidmi v městečku propuká nervozita a strach. Je totiž více než jasné, že vrahem je někdo z jeho obyvatel…... celý text

maca5449
09.01.2020 5 z 5

Tahle knížka to se mnou neměla jednoduché už od začátku.
Za prvé - mám předsudky vůči českým autorům...
Za druhé - thrillery nejsou mým šálkem kávy...
Za třetí - horory z duše nenávidím, takže "slasher" je pro mě něco jako peklo na zemi...
A jako bonus. Za čtvrté - knížky, kde se pátrá po vrahovi, čtu jen jednou/dvakrát do roka, protože vrahem je vždycky zahradník nebo manžel(ka), a já nemám nervy na konci knihy pokaždé prohlašovat "já jsem vám to říkala!"...

Ale ta knížka má hezkou obálku.
Takže jsem ji prostě musela mít doma.

Nesnáším tu ponurou atmosféru, kterou autor v knize vykreslil. Já jsem romantička kruci! Z tohohle mě hrozně bolí vnitřnosti. Úplně cítím úzkost, depresi, plíživou temnotu. Jsem z toho děsně rozechvělá.

Mám pár výhrad. Jenže všechny je ukamenoval ten boží styl vyprávění, prostředí, atmosféra, hlášky, čtivost, ilustrace mezi kapitolami... Uf.

Doporučuju. Je to fenomenální.
(Nicméně moji vnitřní romatičku četba tohohle skvostu dost sklíčila.)

eva3992
07.01.2020 4 z 5

Příběh bratrů Adama a Martina, kteří vyrůstali u prarodičů, ale nyní se stěhují ke svému otci, kterého do této chvíle neviděli. V městečku, kde budou bydlet, se najde tělo dívky, která byla pohřešovaná a další vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Všude panuje nervozita a strach. Adam se rozhodne, že se do vyšetřování sám vloží, je totiž všem jasné, že vraha bude znát…

Tak u této knížky mám zase jednou problém s hodnocením. Na jednu stranu byla skvělá – zvolené téma, napětí, které by se dalo krájet , čtivost. Tím, že se jedná o young adult thriller, tak opravdu super. Také oceňuji zpracování jak detektivního tématu s osobním. Osobní vztahy v ne zrovna ideální rodině a co to udělá se dvěma dospívajícími kluky. Úžasný je hned prolog, který Vás okamžitě vtáhne, pohltí napětím a nepustí.

Na druhé straně mi vadila hlavní postava Adama, který byl ztělesněním ideálu (kromě jeho jedné vady), byl chytrý, byl sportovec, byl kamarádský, odvážný,… Vadily mi vzpomínky a myšlenky, které se v knize opakovaly a určitě by stály za to proškrtat.

Každopádně, kniha určitě stojí za pozornost i za přečtení. Nejsem už cílová skupina, tak věřím, že mladší osloví ještě více.
Memento mori.

Knihomolka97
05.01.2020 5 z 5

Tak to se vážně povedlo. Příběh chytne od prvních stránek. Zajímavé, napínavé se správnou atmosférou. Adam se mi líbil, s Martinem to bylo trošku horší... Líbilo se mi, jak se Adam vracel vzpomínkami zpátky do minulosti.
Kdo je vrah jsem ani za mák neuhodla. Byla jsem tedy dost překvapená a hlavně šokovaná, když jsem se dozvěděla důvod proč...zbytečné, smutné prostě achjo. A když vycházely najevo další skutečnosti, to mě úplně rozsekalo. Nemám jedinou výtku, ostatně hodnocení mluví za vše. :-)

rodak
27.12.2019 5 z 5

Tahle kniha byla fakt dobrá.Nečekal jsem , že budu hltat stránku za stránkou.Tady proběhl obrovský start na další příběhy.

Sauerkraut
27.12.2019 5 z 5

vraha jsem uhádla, ale bylo to i tak fajn

hs777
23.12.2019 5 z 5

Už dlouho nejsem cílová skupina, ale převapilo mne, jak je povedené. Přečetla jsem s chutí, jedním dechem a i když jsem vraha tušila, závěr mě naprosto strhnul.

AnickaRozlilka
17.12.2019 5 z 5

žánr Young adult je mi vlastní a tato kniha se zařadila mezi mé nové oblíbence. Příběh o dvou mladých klucích jsem si užila. Doufám, že se chystá nějaká další kniha. Ráda si ji zase přečtu.

Pantáta1900
17.12.2019 5 z 5

Bezchybná kniha. Vynikající zvrat i samotný děj. Jak někdo poznamenal, ani já jsem vraha neuhodl. O to víc mě bavilo rozplétat celou záhadu.

KnihomolPierre
17.12.2019 5 z 5

Kvalitní četba do dnešních mrazivých dní. Napínavá, drsná a opravdu čtivá. Těším se na další autorova díla.

Aprilek
16.12.2019 5 z 5

Zajímavý děj. Hlavní postavy jsem si ihned oblíbila a líbil se mi i autorův styl psaní. Konec byl velmi nepředvídatelný. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy od tohoto autora.

katerina5544
16.12.2019 5 z 5

Klobouk dolu pred mladym autorem a jeho vynikajici prvotinou. Pribeh byl ctivy a byla tam spousta vybornych hlasek hlavni postavy. Akorat bych netvrdila ze je to thriller, spise detektivka. Mozna pro mladsi ctenare i desiva, pro me uz ne :) vrele doporucuji k precteni. Vraha jsem neuhodla a prekvapilo me to - vysvetleni se mi libilo.

Našeptávač
12.12.2019 5 z 5

Napínavá knížka od mladého českého autora. Obzvláště u konce jsem skoro nedýchal. Velice podařené! Už se těším na jeho další tvorbu.

simona8126
05.12.2019 5 z 5

Pamatuj na smrt není zrovna pro citlivé duše (vzhledem k drsným scénám, prostředí, vulgarismům apod.), ale je to nesmírně čtivá a procítěná kniha, v níž není nouze ani o působivé popisy, vtipné komentáře nebo dojemné okamžiky. Budu se těšit na další autorův román.

Beetlejuice
05.12.2019 5 z 5

Titul mě zaujal, jelikož se jedná o první český young adult slasher a byl jsem samozřejmě zvědavý. Kniha je velmi čtivá a jsem rád, že ji mohu mít ve své knihovně. Doporučuji a těším se na další z jeho knih!

Vilemajna
27.11.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla, hltala jsem stránku za stránkou. Konec byl překvapivý a strhující. Mohu jen doporučit!

Zerozdroj
21.11.2019 5 z 5

Knihu jsem koupil podle obálky,neboť se mi líbila.Je to novinka mladého,českého autora,tak jsem byl zvědaví.Vždy,když jsem dočetl, tak jsem se těšil na pokračování.Vraha jsem neuhodl, i když jsem tušil,že ho všichni znají.Kniha byla výborná.