Pamatuj na smrt

Pamatuj na smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515340/bmid_pamatuj-na-smrt-KrD-515340.jpg 4 477 477

Pamatuj na smrt série

Středoškoláci Adam a Martin vyrůstali u prarodičů v Praze. Teď se ale stěhují na maloměsto, k otci kriminalistovi, který se k nim léta nehlásil. Cestu k sobě s tátou hledají dost těžko, navíc si musí zvykat na novou školu a ne vždy kamarádské spolužáky. Než se ale stihnou trochu zabydlet, městem otřese starý zločin, na který se málem zapomnělo – v lese najdou tělo roky pohřešované dívky Sáry. Další vražda na sebe nedá dlouho čekat, a co hůř, s tou první zcela očividně souvisí. Mezi lidmi v městečku propuká nervozita a strach. Je totiž více než jasné, že vrahem je někdo z jeho obyvatel…... celý text

berila
23.03.2020 4 z 5

Čtivě napsaný thriller, pachatele jsem ale uhodla brzy (a to nejsem žádný expert). Autor je mladý, takže se snad dočkám dalších jeho knih. Určitě doporučuji k přečtení.

Falda
23.03.2020 4 z 5

Změna oproti klasickým thrillerům. Děj vyprávěný z pohledu chlapce byl poutavý. Dost zvratů a až do konce jsem nevěděla, kdo je vrahem. Rozuzlení stálo za to.

shakiras77
14.03.2020 5 z 5

Tenhle Young Adult thriller vás naprosto dostane! Skvělé postavy, zápletka, atmosféra, prostě celý ten příběh funguje, jak má a já jsem nadšená. Rozhodně doporučuju a těším se na další knihy od autora :-)

Svatoslav
14.03.2020 1 z 5

Hloupoučké, naivní a stylisticky na úrovní slohové práce žáka základní školy. Přesně takto vypadají mé povídky z dob 15-tého roku. Rád na ně se slzou v oku vzpomínám, alepři jejich oprášení mi tuhne úsměv. Některé knižní látky by měly zůstat v šuplíku jako milá vzpomínka a tenhle debut je toho důkazem. První výrazný přeslap ze strany Yoli.

tollyen22
12.03.2020 5 z 5

Tenhle silný příběh naprosto přesahuje běžnou knihu v českém prostředí, čtivý, strhující, úchvatný! Držím autorovi palce a chci rozhodně další takovou knihu, na českém knižním trhu je jich zoufale málo. Tohle je perla, opravdu jedna z mála! A já jsem ráda, že jsem měla tu čest si ji přečíst a budu se k ní ještě dlouho vracet!

Cryptkeeper
12.03.2020 5 z 5

Fuuu tak ale tohle? Oficiálně prohlašuju,že pan Aleš se tímto dílem může téměř rovnat R.L.Stinu a jím podobným ve světové špicce tohoto žánru. Mělo to spád,skvěle napsané,neskutečně chytlavé a živé. Takhle si představuju knihu,co vtáhne do děje a nepustí. Za mě objev roku 2019! :)

medialstar
11.03.2020 5 z 5

Tohle prostě vypadalo slibně i přes zařazení do young adult, které nevyhledávám. A taky že jo. Doporučuji všem nadšencům pro thrillery. Tenhle strčí do kapsy ledacos. Další autorův kus si pohlídám, snad se dočkáme. Kéž by.

veronika7712
04.03.2020

Skvělá kniha,od začátku do konce...nedovolí vám přestat číst, už se těším na další

daasa9105
04.03.2020 5 z 5

Výborný příběh, který vtáhne do děje už po první stránce,napínavé až do samotného konce.

Kamilajznik
01.03.2020 5 z 5

Noo tak tohle byla pecka! Normálně mě to vtáhlo a nechtělo pustit :-)
Úžasný, čtivý, napínavý a pro mě zcela nečekaně dobrý. Více takových knih.
O to víc jsem z knihy nadšená, že se jedná o prvotinu od českého mladého autora :-)

cornetka
23.02.2020 5 z 5

Jsem ráda, že se mi do ruky konečně dostal tenhle výborný young adult thriller. Bavil mě hned od první stránky, což dosvědčuje taky to, že jsem ho přečetla za dva dny! Děj je strhující hned od začátku a svoje tipy, kdo je vrah, jsem měnila každou chvíli. Tuhle knížku si rozhodně nenechte ujít!

Sandruš
23.02.2020 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná prvotina!
Zaujala mě anotace a pak taky vysoké hodnocení zde, což se po přečtení potvrdilo.
Budu doporučovat dál, aby tato kniha nezůstala nepovšimnutá, jelikož by to byla velká škoda. Díky autorovi za skvělou knihu, snad brzy vydá nějakou další.

Knižní střípky
09.02.2020 5 z 5

Sourozenci Martin a Adam vyrůstali od útlého dětství u prarodičů v Praze. Matka zemřela a otec s nimi prostě nebyl. Nyní ovšem se již stárnoucí prarodiče nemohou o chlapce starat, a tak se stěhují na maloměsto ke svému otci, který pracuje na místní kriminálce. Po mnoha letech si stanou tváří v tvář. Co si budeme povídat, přesídlení chlapců rozhodně neproběhne v poklidu, oba dva jsou plní zlosti na tátu, který se v jejich očích o ně celá léta nestaral a nyní by si chtěl hrát na otce roku. Puberta, složité rodinné vztahy – to vše je koktejl, který si říká o spoustu průšvihů. Každopádně situace je daná a všichni tři se s ní musí nějak poprat a najít si k sobě cestu. Sotva se jakž takž začlení do nového kolektivu, městečkem otřese nález těla mrtvé dívky, která se již dva roky pohřešuje. A další vražda mladistvého na sebe nenechá dlouho čekat. Město sevře strach. Všem totiž velmi brzo dojde, že vrah musí být někdo, koho všichni znají…..

Přiznám se rovnou, že mě nijak nelákal young adult thriller, přeci jen jsem již starší ročník, ovšem když mi má maminka volala, jestli jsem knihu již četla a že si ji musím okamžitě přečíst, začala jsem být velmi zvědavá, přeorala jsem své čtecí plány a do knihy se pustila hned. A musím říci, že jsem, nadšená. Když vezmu v úvahu, že se jedná o autorovu první knihu, nemohu nic jiného než chválit. Byl to skvělý čtenářský zážitek.

Sice jsou hlavními hrdiny děti ze střední školy, ale kniha rozhodně osloví a zaujme i ty dříve narozené. Pro mě toto prostředí bylo velmi osvěžující a ráda jsem nahlédla do mysli současných teenegerů, do toho jak tráví svůj volný čas, jak žijí, jak uvažují…..Pro mě coby matku to byl mnohdy náhled dosti znepokojující (alkohol, cigarety, bujaré večírky apod.), ale rozhodně obohacující. A na to, že se jedná o knihu pro mladé, musím ještě vyzdvihnout autorovu skvělou slovní zásobu, jazyk, kterým je tento příběh vyprávěn je místy tak krásně poetický, až jsem byla opravdu okouzlena. Na straně druhé mluva mladých hrdinů byla také velmi věrohodná, nijak vyumělkovaná. Jsem opravdu velmi spokojena a knihu rozhodně doporučuji.

mr.papaja007
09.02.2020 5 z 5

Super kniha! Chci víc takových Young Adult thrillerů! Doporučuju!!!

sd1992
08.02.2020 5 z 5

Brutální! Miluju young adult thrillery, ale je jich žalostně málo.. když jsem tento viděla, říkala jsem si, že ho musím mít.. i když spíš tak do počtu.. přiznám se, že české autory čtu málo, spíš skoro vůbec! Takže jsem měla předsudky a knihu podvědomě zaškatulkovala a zase tak moc od ní nečekala.. o to větší radost mám z toho, že můžu říct, že jsem se tak moc už dlouho nespletla! Ten příběh je dokonalý! Doporučuju vážně všem!

rajcatko
08.02.2020 5 z 5

Jsem nadšená, tleskám! Víc není třeba- všichni přečíst!

BetyN.
07.02.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od prologu mě vtáhla do děje a já se od ní nemohla odtrhnout. Je velmi čtivá a má úžasnou atmosféru. Konec jsem opravdu nečekala, takže s tím jsem spokojená.

Ale řekla bych, že jsem to trochu přehnala s očekáváními. Sama jsem si upřímně trochu zkazila čtenářský zážitek, protože jsem čekala fakt hodně. A ještě mi nesedla ta drsnost. Prostě se to hemží rvačkami, hádkami... Ale jinak krvavé nebo nechutné scény v knize nejsou.

Knihu doporučuji. Určitě si najde spoustu nadšených fanoušků. Ale já jsem prostě spokojená čtenářka a ne fanynka.

Gabetka
06.02.2020 3 z 5

Kniha je rozhodně čtivá se zajímavou detektivní zápletkou a kladným hrdinou, který však v sobě skrývá démony. Doporučila bych ji spíše mladším nezkušeným čtenářům. Autor psát umí, jeho slovní zásoba je bohatá a dokáže atmosféru popsat mnoha vzletnými slovy. To je však paradoxně to, co mi nejvíc vadilo. Kniha je v ich formě pohledem náctiletého kluka a představa, že takto vnímá své okolí, mi prostě neseděla. Lepší byly jeho sarkastické postřehy, mnohdy o sobě samém. Občas zbytečně se opakující pocity a popisy, naopak detektivní linka jakoby nedopracovaná. Něco málo tomu chybělo. Na prvotinu však velmi dobré, autor se určitě bude vyvíjet, takže se těším na jeho další počin.

Bounty6
02.02.2020 5 z 5

Tohle byla jízda. Knihu jsem objevila náhodou v knihkupectví a zaujala mě obálkou, tak jsem si ji koupila. A ještě že jsem to udělala. Tenhle příběh je trochu jiný, je poněkud výjimečný oproti jiným českým knihám, je propracovaný, ta atmosféra byla perfektně vykreslená a konec byl... no úžasný! Rozhodně jsem to nečekala. Čert vem nějaké ty drobnosti, ty jsou prakticky všude. Pamatuj na smrt je prostě dokonalá. Já jsem mimořádně spokojená. Tuhle knihu vám doporučuju si přečíst, rozhodně si zaslouží vaši pozornost, minimálně to. Za mě plný počet hvězd. A jen doufám, že to není autorova poslední kniha :-) Protože já chci rozhodně další!

podlampou111
29.01.2020 5 z 5

Naprostá pecka!!!!! Konec byl super a celá ta kniha mě fakt dostala! Těším se na další knihy od autora!