Pamatuj na smrt

Středoškoláci Adam a Martin vyrůstali u prarodičů v Praze. Teď se ale stěhují na maloměsto, k otci kriminalistovi, který se k nim léta nehlásil. Cestu k sobě s tátou hledají dost těžko, navíc si musí zvykat na novou školu a ne vždy kamarádské spolužáky. Než se ale stihnou trochu zabydlet, městem otřese starý zločin, na který se málem zapomnělo – v lese najdou tělo roky pohřešované dívky Sáry. Další vražda na sebe nedá dlouho čekat, a co hůř, s tou první zcela očividně souvisí. Mezi lidmi v městečku propuká nervozita a strach. Je totiž více než jasné, že vrahem je někdo z jeho obyvatel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402605/big_pamatuj-na-smrt-C5h-402605.jpg 4.3274

Kniha Pamatuj na smrt

adoli
29.12.2021

Už dlouho jsem neměla u čtení pocit, že se nemohu odtrhnout, až tady. Knížka měla vše, co od detektivky, krimi, thrilleru očekávám. Napětí, dobrodružství, nějakou tu omáčku okolo, psychologii postav. Jistě, na knize je znát, že je určena pro mládež. Jak jazykem, tak stylem, prostředím, postavy byly předvídatelné apod. Zkušenějšímu čtenáři je samozřejmě hned ze začátku jasné, kdo to je, i jaký měl motiv. Jistě, dalo by se i kritizovat, našly by se nějaké ty mouchy, ale nechci. Knížka mě bavila a čtení jsem si užila. Doporučuji!

TomTomis
22.12.2021

I s odstupem od přečtení mi kniha přijde skvělá. Příběh , záhada, hádanka vražd, mezilidské vztahy. Co víc si přát od knihy pro mládež. Napsáno s citem. Četlo se jedním dechem.

GYROTOURBILLON
08.12.2021

Ne, nebudu o tom moc přemýšlet. 5* . Autor v knize obsáhnul široký záběr. Kniha je čtivá, tajemná, de facto velmi reálná i emotivní.
A zda někdy něco zaskřípe, mi nevadí, nehraji na super dokonalost. Těším se na další počin A.N.

MonaR0se
18.11.2021

Kniha Pamatuj na smrt ma zaujala krásnou obálkou, anotáciou ktorá sľubovala zaujímavý triler z českého prostredia a v neposlednom rade tým, že ju napísal mladý český autor. Českí autori ma totiž bavia a zatiaľ ma (naštastie) žiadny nesklamal.

Hneď ma zaujal už dramatický úvod, ktorý mi trochu pripomínal seriál Supernatural. Vlastne celý príbeh mal tak trochu Supernatural vibe aj keď neobsahoval žiadne fantasy prvky. Dvaja bratia, mŕtva matka, otec, ktorý zasvätil celý život svojej práci aby boli jeho synovia v bezpečí, pátranie na vlastnú päsť, temné tajomstvá a ešte temnejší prípad.

Páčil sa mi autorov štýl písania, odľahčený humor, temnejšia atmosféra a české prostredie, vďaka ktorému príbeh vyznieval autenticky. Občas ma však iritovali niektoré postavy, najmä mladší brat Martin, ktorý bol úprimne na facku (ale mal na to vek, takže to bol iba môj problém) a niektoré konverzácie, ktoré mi prišli trošku neprirodzené. Avšak nepovažujem to za nejaký veľký problém, autor mi to totiž vynahradil napínavou zápletkou.

Najviac ma potešil záver, vraha som síce odhadla dosť skoro, no to, ako sa naňho prišlo plus celé vyvrcholenie knihy bolo super a ja som mala pocit, že sledujem diel nejakej mojej obľúbenej kriminálky :).

majavcelicka
18.10.2021

Četlo se mi to velice dobře. Hlavně závěr se mi líbil. Tušila jsem, kdo je vrah, ale kolikrát se tak zamíchalo v ději, že jsem si tím nebyla jistá.

Nikusha
30.08.2021

Mně se hlavně mimo jiné líbily ty slovní obraty, hezké líčení a metafory. Příběh celkově poutavý, ale úplná střela to nebyla.

HrabM
23.08.2021

Dobře napsaný příběh plný napětí a skvěle propracovaných postav. Obzvlášť se mi líbila pátá část knihy, která byla přímo nabitá emocemi a samotný závěr knihy.

nela3812
17.08.2021

Ze začátku jsem měla obavy, zda se dá napsat dobrý Thriller z prostředí českého maloměsta. Po dočtení knihy jsem zjistila, že to možné je a byla jsem opravdu mile překvapena.

Příběh je poutavý od začátku do konce a nenechá vás knihu odložit ani na pár minut. Také samotný styl psaní autora je velmi chytlavý a perfektně mi sedl. V knize nechybělo napětí, zvraty ani lehký humor. S naprostým klidem bych knihu doporučila také starším čtenářům, ačkoliv prostředí se točí kolem středoškoláků.

Hlavní postavy – Adam, Martin a jejich táta si za knihu projdou neskutečně reálným vývojem, který je sice lehce předvídatelný, ale nedá se mu upřít jeho skutečnost. Adam a Martin naprosto překypují typickým chováním teenagerů, které mi není příliš sympatické, ale k jejich roli v příběhu to perfektně sedí. Jako čtenář jsem si na to brzy zvykla, ale i přesto jsem byla ráda za jejich sympatické a světlé momenty, které se občas vyskytli. Oba pak byli mnohem snesitelnější.

Jediné mínus je, že se mi vraha v knize podařilo odhalit poměrně brzy a závěrečné rozuzlení pro mě nebylo po této stránce takové překvapení. Nicméně i přesto autor závěr zajímavě pojal a celá zápletka byla nakonec větší a především propracovanější, než jsem myslela. Tím body získal opět zpět.

Knize dávám 4/5 a celým srdcem vám ji doporučuji. Sama se již chystám na druhou knihu autora – Zvěsti, a doufám, že opět předčí má očekávání, stejně jako tato kniha.