Památné stromy Chráněné krajinné oblasti Šumava

Památné stromy Chráněné krajinné oblasti Šumava https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497675/bmid_pamatne-stromy-chranene-krajinne-ob-HPl-497675.jpg 5 1 1

Průvodce světem památných stromů od Železné Rudy po Lipno. Šumava je plná dřevin živých, odumřelých, velkých, malých, zakrslých či gigantických, trpících či vitálních, rostoucích ve společenstvích na půdách lesních i nelesních, solitérně v krajině, na stavbách, prastarých snosech nebo zavěšených v trhlinách nad propastmi, dřevin, které narostly samy, nebo těch, které někdo vysadil…... celý text

mira.l
25.07.2022 5 z 5

Památné stromy - pro mě osobně tak trochu srdeční záležitost. A navíc na Šumavě!! Neobjemná knížka, mapující památné stromy na území CHKO Šumava. Samotnému popisu stromů (vždy se základními údaji o druhu, výšce, obvodu, souřadnicích a také QR kódu s umístěním v mapě) předchází pojednání o projektu samotném a o současných trendech v ošetřování starých stromů.
Stručné, jasné, čtivé, popisné, s pěknými fotkami. Za mě bez chyby. O čemž svědčí i množství Post-it papírků nalepených na boku a vrchu knihy, kterými jsem si označil ty stromy, které znám a ty, které bych v budoucnu rád navštívil.

Autoři knihy