Pamäti gejše

Pamäti gejše
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89872/bmid_pamati-gejse-7Oa-89872.jpg 5 2391 2391

Pôvab, šarm, jemnú eleganciu a poddajnosť - tieto vlastnosti musela mať v tradičnom Japonsku každá gejša. Sajuri sa ako deväťročná dostáva do cudzieho domu v cudzom meste, kde prežíva trápenia a neistoty, dotýka sa jej závisť a žiarlivosť. Ako dospieva, odhaľuje tajomstvá vzťahu medzi mužom a ženou. Hoci je jej úlohou byť pôvabnou ako krehký lupienok a zabávať bohatých, mocných mužov, miluje len jedného, ktorý je pre ňu nedosiahnuteľný. Má gejša právo na skutočnú lásku? Na ceste za šťastím Sajuri prejde mnohými ostrými zákrutami života. Avšak až tá posledná, najkľukatejšia jej naznačí, či sa jej vyplní sen.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

Memoirs of a Geisha , 1997

marketad
06.05.2015 5 z 5

Opravdu moc pěkná knížka. Asi nejzajímavější je exotické prostředí Japonska a života gejš, do toho zapadá romantická, ale ne přeslazená linka. Doporučuju.

sumcicka
23.04.2015 3 z 5

Kniha ve mně, bohužel, nezanechala trvalejší dojem.

knihomolka01
13.04.2015 5 z 5

Film jsem neviděla, ale jsem na něj zvědavá. Kniha byla úžasná, Japonsko a gejši mne uchvátily. Sajuri byla strašně sympatická, musím se ale přiznat, že jsem Předsedovi moc nefandila.:D

kacka4225
18.03.2015 5 z 5

Úžasný film a úžasná kniha. I když jsem se od knihy takřka neodtrhla, trvalo mi tři týdny, než jsem ji dočetla. Nádherně napsaná, odhalující život gejš. Velmi mne bavily popisné pasáže ohledně života gejši a také jak se gejša rozeznala od prostitutky (už nikdy na ně nebudu koukat stejně!). Fantastická kniha se skvělým příběhem.
A i když se film poměrně liší, také stojí za shlédnutí.

Kraken84
12.03.2015 5 z 5

Váhal jsem, protože znám film. Naštěstí je kniha skvěle napsaná a hodně se liší od filmu. Komu se líbil film - neváhejte. Ten kdo má rád vše japonské - pusťte se do Gejši.

akdar72
01.03.2015 5 z 5

"Panebože... já mluvím s prostitutkou...." A chvíli nato ji vysvobodí z mé společnosti průvodce, bohatý muž dobře o třicet nebo čtyřicet let starší, než je ona. Nu, často jsem se ptala sama sebe, jak je možné, že necítí, kolik máme společného. Ona je vydržovaná žena, a tou jsem kdysi byla i já.

nikola8798
01.03.2015 5 z 5

Tahle knížka mě uchvátila hned o začátku. Četla jsem jí jedním dechem a první věc, která mě po ránu napadla bylo, kdy si na ní zase udělám čas.
Japonská kultura je vážně zajímavá a rozhodně mi ji tahle knížka přiblížila.
Už od chvíle, kdy se na scénu dostavil Nobu-san, doufala jsem, že nakonec Sajuri skončí s ním, ale co se dá dělat. Musím říct, že jsem se nenudila, za den jsem zvládla dokonce víc než 100 stránek a Sajurina takřka básnická přirovnání mi vždy vykouzlila úsměv na tváři.
I když jsem se nevyznala v pojmenování různých částí kimona, v mojí hlavě se vždy vytvořila překrásná představa.
Rozhodně doporučuji!

lapej
23.02.2015 5 z 5

Nádherná kniha, uchvátila mě od první stránky. Kdysi jsem viděla i film, ale kniha je o hodně lepší.

Hanule_bambule
06.02.2015 5 z 5

Nejdříve jsem několikrát viděla film, než jsem zjistila, že existuje knižní předloha a kniha mě naprosto nadchla. Jiná kultura, moct nakouknout pod pokličku gejš, pro nás tak exotických žen, bylo pro mě příjemným trávením času. Nemohla jsem se od knihy skoro odtrhnout a po skončení jsem cítila smutek, že kniha není ještě delší. Filmová podoba se někdy liší, některé věci vynechali, ale mě se líbí jeho atmosféra...kniha i film mají to své :-)

d.a.s.a
26.01.2015 5 z 5

Knizku jsem poprve cetla uz nekdy v puberte. Tenkrat me nezaujala tolik, jako dnes. Libil se mi popis japonske kultury a Cijo jsem si zamilovala :)

Andy74
28.12.2014

Knihu jsem dostala pod stromeček - bylo to překvápko. Trvalo mi den, než jsem se do ní pustila - přeci jen japonská kultura je pro mě velká neznámá...... Kniha je čtivá, krásně napsaná. Neumím přesně popsat, co se mi na celém příběhu líbilo. Vlastně vím. Někde uvnitř mám nutkání vlastnit alespoň jedno z těch několika nádherných kimon!
A chci umět tanec s vějířem! ·

Verity
05.12.2014 5 z 5

Tak takhle kniha mě uchvátila od první stránky až do konce..Opravdu nádherně napsané.

bookworm007
19.10.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Moc pěkně a čtivě napsané.

Marka76
15.10.2014

Kniha je super napsaná.Každému doporučuji přečíst.

Blanka78
26.09.2014 5 z 5

úplně maximálně krásný

Esie
10.09.2014 5 z 5

Knihu jsem si půjčovala stím, že když o ní každý mluví, tak ať vím o čem je řeč.A hned od začátku jsem nelitovala.Příběh byl velice poutavý a já se od knihy nemohla odtrhnout.Malou Čijo jsem si zamilovala,ale japonská kultura je mi teda záhadou.

Babo
04.09.2014 5 z 5

Knížka z prostředí pro nás poněkud exotického, zajímavý příběh , hodně dobrý.

adorjas
03.09.2014 4 z 5

Fascinujúca knižka o inej kultúre- kde sa dozviete niečo i o Japonsku, ale aj o gejšách a aj o ľudskej krutosti... Nebudete sa pri nej nudiť, ale myslím, že ženy táto kniha zaujme trošku viac...

Kate338
29.08.2014 5 z 5

Tato knížka se mi velmi líbila, nevím proč ale vždycky mně Gejši tak trochu fascinovaly a zároveň děsily. Tato kniha mi aspoň trochu umožnila nahlédnout do jejich života který je na jednu stranu vskutku zajímavý ale zároveň smutný. Krásný příběh, taková kniha se nenajde jen tak, určitě doporučuji!

Tinoušek
28.08.2014 5 z 5

Úžasně čtivá knížka, jedna z nejlepších, jaké jsem četla. Chytne vás a už nepustí, je plná emocí, ale i holých faktů o životě Gejš. Rozhodně doporučuju :-)