Padnout a vstát

Padnout a vstát https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418165/bmid_padnout-a-vstat-CkA-418165.jpg 4 223 223

MacKenzie moc dobře ví, jaký dopad má smrt někoho blízkého na ty, kteří zůstanou. Sama si takovým smutkem prošla, takže když při autonehodě zemřou rodiče jejího kamaráda Jadena, nechá ho raději být. Po několika měsících na něj ale narazí a staré city jsou zpět. Málem spolu před nehodou začali chodit, a i když se to snažila vytěsnit, uvědomuje si, jak moc jí chyběl. Bude mít odvahu otevřít se člověku, jehož blízkost v ní jitří staré rány?... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dare to Fall , 2017

meda2007
01.08.2020 4 z 5

Pěkný příběh, který vtáhne do děje. Jen mi tam chybí jakési rozhreseni co se Holdena týče.

Bílámiška
26.07.2020 4 z 5

Hezká oddechovka... Kniha sice neměla nějak složitou zápletku a čtení nedostalo příliš spád, ale to, co mě donutilo číst dál byl styl, jakým byla kniha napsána. Milý, poutavý jazyk, postavy byly moc sympatické. Rozuzlení na konci bylo docela překvapivé, ale už ne nějak rozhodující... Připadalo mi, jako by autorka čtenáře napínala příliš vůči tomu, že všechny skrývané věci byly nakonec závažné, ale nikoli nějak nevídaně temné.
Líbil se mi konec, který byl zajímavě provedený ve zvláštním bodě, kde jsem čekala pokračování, ale nebylo... A ani mi v příběhu nakonec nějak zvlášť nechybělo.

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Jelikož Estelle Maskame patří mezi moje nejoblíbenější autorky při koupi její nové knížky jsem neváhala. Knížka byla taková průměrná. Byl to milý příběh se sympatickými hlavními hrdiny. Konec mi ale přišel dost uspěchaný. Na konci bych uvítala alespoň nějaký epilog, abychom se dozvěděli jak celý příběh dopadl. Takže v několika věcech pro mě zůstal konec otevřený. Ale tak to asi autorka zamýšlela. Jinak se mi knížka líbila, ale určitě to není něco, co se mi příběhem zaryje do paměti. Narozdíl od DIMILY je tahle knížka víc taková emotivní a “hlubší”. Obálka je ale totálně dokonalá. Tenhle rok se můžeme těšit i na přeložení Estelliny další knížky “The Wrong Side of Kai”

Natálie27
06.07.2020

Za mě: Knížka mě oslovila,ale konec skončil překvapivě a navíc to skončilo uprostřed příběhu.Čekala jsem že to dopadne jinak.Jinak,ale skvělá knížka jako oddechovka.

zulvisek
01.07.2020 3 z 5

Za mě teda slabší kniha

oblakaknih
01.07.2020 4 z 5

Prázdniny jsem rozhodně nemohla začít s lepší knížkou!
Padnout a vstát je oddechovka, která se skvěle čte, ale zároveň je v ní i nějaké vážné téma, které z knihy dělá důležitou.
V této knize je skvěle zpracované, jaké to je, ztratit blízké. Líbilo se mi, jak to autorka propojila mezi postavami a zároveň do toho zakomponovala tu oddechovější romantickou linku.
Hlavní hrdinka mi byla po většinu času sympatická, lehce jsem se do ní dokázala vcítit a prožívala jsem s ní celý příběh.
Užívala jsem si, že je nejlepší kamarádkou dvou kluků, takže v knize nebylo zbytečné množství holčičích dramat.
Všechny ostatní postavy byly skvěle vykreslené, každá něčím jiná, něčím originální.
Po knize jsem sáhla hlavně z toho důvodu, že jsem věděla, jak dobře a rychle se bude číst. Autorčin styl psaní mi sedl, takže mám v plánu pustit se i do jejích dalších knih.
V knize bylo pár překvapivých zvratů, které jsem vůbec nečekala. Měla jsem ale možnost odhadovat, co se v minulosti stalo. Bavilo mě to hlavně proto, že jsem se nikdy netrefila.
Oceňuji i romantiku v knize, která nebyla dokonalá a přeslazená.
Přesto mi v knize něco chybělo. Něco hlubšího, více rozvinutá problematika. Ale to jsou maličkosti. Celkově jsem si čtení moc užila a knihu doporučuji.
A ta obálka!!!

Ella161
18.06.2020 5 z 5

Tuhle autorku mám ráda, jelikož jsem si oblíbila DIMILY sérii. Tudíž jsem si její další knihu nemohla ujít. Vím, že některým se DIMILY nezamlouvala, ale tahle kniha je něco naprosto jiného! Měli by jste jí dát šanci, jelikož se tam řeší důležité téma. Hlavní i vedlejší postavy Vám hned sednou. Knihu jsem četla už dvakrát a pokaždé jí přečtu během dne. Někdy se u ní usmívám, slzím, anebo přemýšlím nad životem.. Patří mezi mé oblíbené❤️. Taky musím pochválit moc pěknou obálku, na kterou se nemohu vynadívat.

Zuzanka45
08.06.2020 5 z 5

Jsem ráda za takové knihy. Díky nim se vyrovnávám se smrtí mých blízkých.. tato kniha mi ukázala, že i ti druhý se cítí špatně, protože nevědí jak jednat s pozůstalými, i když bývali jejich přáteli. Od knihy jsem tolik neočekávala, ale oslovila mě a mile překvapila. Takže doporučuji! :)

PetraBery
23.05.2020 3 z 5

Young adult příběh o první lásce, přátelství a odpuštění. Jak moc může ovlivnit náš život smrt někoho blízkého si na vlastní kůži vyzkouší Jaden, když mu zahynou rodiče. Kenz, hlavní hrdinka, si ale v srdci nese také svoji bolest a nedokáže být Jadenovi oporou. Po roce od tragédie se spolu potkávají a zjišťují, že i přes to všechno chtějí být spolu. Milý příběh pro náctileté.

Kudík
26.04.2020 4 z 5

Má první kniha od této autorky a musím přiznat, že i když se jednalo o dost tragické téma, tak se to tak nějak lehce četlo. Z postav se mi nejvíce líbila dvojčata Hunterovic, a to Jaden a Daniella, poté Will a následně až MacKenzie. Zvrat ke konci pro mě nebyl tak překvapující jako samotný závěr.

rajcatko
24.04.2020 4 z 5

Četlo se to samo a překvapivě to nebylo vůbec špatné. Jsem ráda, že se mi kniha dostala náhodou do ruky a rozhodně doporučuji.

Majuš333
08.03.2020 5 z 5

Oddychový príbeh zo života o hľadaní cesty späť k ľuďom/priateľom, s ktorými sa pretrhlo puto... Je to pravda, že keď stratíte blízku osobu, ľudia nevedia, ako sa k Vám majú správať a vy neviete, ako sa máte chovať k nim... Vo všetkých očiach len ľútosť... A otázky typu: "Ako sa máš?", "Ako to zvládaš?" sa už naozaj niekedy nedajú vystáť, ak je to to jediné, na čo sa Vás ľudia dokážu opýtať...
Aj keď to vyzerá, že je táto kniha skôr pre mladšie ročníky, vôbec ale vôbec mi to nevadí a som naozaj rada, že som po nej siahla :)

Ketfl
26.02.2020 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, protože trilogie DIMILY od této autorky mě příliš nebavila. Děj byl jednoduchý, dobře se to četlo. Kniha vhodná k odpočinku při deštivém odpoledni. Vyloženě nenadchne, ale rozhodne ani neurazí :-)

MIA-chan
13.02.2020 5 z 5

To bylo tak sladké. Knížka se mi moc líbila, za mě o hodně lepší než Víš, že tě miluji. A ta obálka je skvostná.

Natálie740
01.02.2020 5 z 5

Narozdíl od mnoha čtenářů byla tato knížka první, kterou jsem od autorky četla. Neměla jsem žádná očekávání a knížka mě, i přes počáteční obavy, neskutečně překvapila. Líbilo se mi pozorovat, jak se jednotlivé postavy vyvíjejí, vypořádávají se se ztrátou milovaných. Díky realistickému smýšlení postav vás každá kapitola vtáhne do děje a skončíte na poslední stránce ani nevíte jak. Na konci pointa, zvrat, překvapení. Smutný a zároveň šťastný konec.
„Život je moc krátký na to, abychom mohli mrhat časem.”

_Žanet_
31.01.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se knihy trošku bála po přečtení Víš, že tě miluju, protože ta mě moc nebavila, ale byla jsem mile překvapená. Knížka se mi moc líbila a i když mi byla hlavní hrdinka značně nesympatická, dokonale to vyvažoval zbytek postav a snad ke každé z nich jsem si našla cestu. Zvrat v knize jsem vůbec nečekala, což je něco, co od knih očekávám. Přišlo mi to sice lehce nelogické, ale kdo by v YA hledal vysloveně logiku. Rozhodně jsem ráda, že mám knížku v knihovně a že si ji můžu znovu přečíst, když budu chtít.

Mišule_11
03.01.2020 5 z 5

Od této knížky jsem nevěděla, co očekávat a ještě před tím než jsem se do ní pustila, tak jsem se bála, do čeho vlastně jdu..?! :)
Naopak jsem byla mile překvapena, kniha se mi líbila, děj mi rychle utíkat a plynul. Občas mi Kenz připadala nerozhodná a udivilo mě kolik kluků se kolem ní motalo :D Ale Jadena jsem si oblíbila, byl milý a jeho trápení mě mrzelo. Nikdo by nechtěl přijít o své rodiče!
Určitě to bylo něco jiného než série DIMILY, ale kniha se mi líbila, i přes emotivnější příběh a jsem ráda, že jsem si jí nakonec přečetla! :)

Cometka
21.12.2019 5 z 5

Od knížky jsem nic neočekávala, protože série DIMILY mě zklamala. A ejhle, bylo to překvapivě dobré, emotivní a kousek napětí bylo taky. Takže ano, takhle autorka může směle pokračovat a nebojím se říct, že by mohl být další díl do série, protože tak jak to skončilo??

Evka3814
13.12.2019 2 z 5

Tak musím říct že z této knihy jsem dost zklamaná. Od této spisovatelky jsem čekala zase nějakou pecku. Bohužel spíše jsem z této knihy rozčarovaná a naštvaná z vývoje příběhu. Nelíbil se mi konec bez konce a rozhodně mě vadilo neustálé protáčející se oči:( Tentokrát 2☆jen kvůli spisovatelce kterou mám ráda. I mistr tesař se jednou utne...

MarKy95
30.11.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha, i když pro mladší čtenáře. Přečteno za pár hodin. :)