Hnev

Hnev https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250819/hnev-250819.jpg 4 188 188

„Jim Heron, ty sa postaráš o spásu sveta.“ Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko. Mels Carmichaelová, reportérka Caldwellského kuriéra, prežije hrozivo vyzerajúcu nehodu, keď sa pred miestnym cintorínom pod kolesami jej auta nečakane ocitne neznámy muž. Po zrážke Mels navštívi tajomného cudzinca v nemocnici, ale ten si pre amnéziu nepamätá vôbec nič zo svojej minulosti. Mels očarí drsný chlapský šarm cudzinca a zaujme ju jeho nejasná totožnosť. Je predsa reportérka, preto sa rozhodne rozlúštiť záhadu a poskytnúť tak neznámemu pomoc. Pri pátraní však čoskoro pochopí, že oboch zasiahla nielen temná mužova minulosť, ale aj dosiaľ nepoznané city. Ako sa tajomnému mužovi postupne vracajú tiene spomienok, z milosrdného zabudnutia sa vynárajú hrozivé skutočnosti z minulosti plnej násilia a surového zabíjania medzi pozemskou a nadpozemskou ríšou. Dvojica spoznáva, že nič nie je ani mŕtve, ani pochované. Najmä keď sa Melsin milenec chytí do pasce boja medzi anjelmi a démonmi, odohrávajúceho sa bez akýchkoľvek pravidiel. Rozhodne sa odčiniť svoje skutky a zničiť tieňovú organizáciu, ktorú dlhé roky budoval, a tak dokázať Mels, že jeho city k nej sú ozajstné a nesebecké.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

Rapture , 2012

Evaevelína
21.04.2014 4 z 5

kniha mě sedla,tady ty nanicovatí archandělé moc neobtěžovali děj.Napínavé,pěkné...pro mě největší zážitek byl, kdy Mels seděla u zrcadla a za zády se ji zjevil Jim jako anděl.Pěkně napsaný momentek. Jinak,pěkně ukončený,otevřený děj s Devinou a Jimem...těším se na další vydání knihy POSEDLOST.

Samira
15.03.2014 5 z 5

Když jsem zjistila, že hlavní postavou bude Matyáš upřímně jsem se zděsila, protože mi nijak nechyběl a klidně si mohl zůstat, kde byl. Musela jsem se do toho donutit, ale jsem ráda, že jsem to udělala, protože tenhle díl se mi nakonec moc líbil. Matyáš byl nakonec překvapivě dobrá postava, Mels se mi taky líbila. Nevím, co se změnilo, ale poprvé se opravdu těším na další díl. Síly jsou vyrovnané, bude to ještě zajímavé. Jen by tam mohl být můj oblíbenec Lassiter, snad se ho dočkáme, když už tam o něm byla zmínka.

vaili
05.03.2014 4 z 5

Stále dobré čtení, ale už ne vynikající, ale jsem stále stejně zvědavá na konec Deviny s Jimem :)

Dandulka
05.09.2013 5 z 5

Super, tenhle díl skončil fakt skvěle! Je moc fajn, když jsou dvě milující se bytosti spolu!!!!!! Moc se těším na pátý díl!

Janičta
25.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byť mě ničím tak úplně nepřekvapila. Už jsem si zvykla, že dějová linka je v podstatě stejná, jen se změní pár drobností okolo.
Postavy jsou zajímavé a každým dílem se vyvíjejí. Autorka "hází svým čtenářům kost" v podobě náznaků do budoucna.

PS:Také slíbila, že se její dvě série (Padlí andělé a Bratrstvo černé dýky) vzájemně protnou a já jsem zvědavá kdy a za jakých okolností to bude.