Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508151/bmid_pacient-YXB-508151.jpg 4 112 112

Renomovaný neurochirurg David Evans má před sebou strašlivé rozhodnutí. Pokud jeho příští pacient odejde z operačního sálu živý, jeho malá dcerka Julia zemře rukou nebezpečného psychopata, který ji unesl a drží ji na neznámém místě. Zoufalé odpočítávání začíná pro doktora Evanse v okamžiku, kdy zjistí, že oním pacientem, jenž musí zemřít, aby jeho dcera přežila, není nikdo jiný než prezident Spojených států amerických. V rozhodování navíc nemůže počítat ani s vnějším zásahem policie či FBI, neboť únosce ho má neustále pod dohledem. Spolehnout se může na jedinou osobu ve svém okolí. Může jí však plně důvěřovat? Co všechno lze pro záchranu nejmilovanější bytosti udělat během pouhých 63 hodin? Juan Gómez-Jurado svým literárním mistrovstvím a nezpochybnitelným vypravěčským talentem dokázal zaujmout miliony čtenářů na celém světě. Strhující, emotivní a znepokojivý román, jehož děj se odehrává v nejvyšších patrech americké politiky, a to v necelých třech dnech, se čte jedním dechem a staví čtenáře před neřešitelné morální dilema, jež může změnit běh dějin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

El paciente , 2014

Jenny46
31.08.2023 5 z 5

Jak daleko může zajít otec, aby zachránil své dítě?
Zajímavý příběh z pohledu zoufalého otce. Napínavé čtení a moc doporučuji!!!
Opět španělský autor mám pro ně slabost a zatím vždy štěstí na dobrou knihu...

Hella
28.08.2023 4 z 5

Tohle byla hodně slušná jízda. Sice nepříliš věrohodná, ale zato poutavá a napínavá. Zblajznuto za nedělní odpoledne.

miloslav5679
24.08.2023 5 z 5

Na knihu (mne neznámeho autora) som narazil vo výpredaji a jej obsah ma zaujal. Kúpou knihy som nijako nepochybil, príbeh bol napínavý a dobre napísaný už od prvej strany. Pomerne krátky časový úsek bol opísaný skutočne dobre a aj uveriteľne. Chcel som si na základe toho kúpiť aj predchádzajúcu knihu od autora. E-kniha už vraj nemala licenciu, takže sa kúpiť nedá, našťastie som zohnal v Martinuse čítanú knihu.. Podľa obsahu sa už teším. Knihu Pacient doporučujem

klokan.1905
21.08.2023 5 z 5

Pacient...
Na Pacienta jsem narazil nedávno na e-shopu v knihách Dobrovský, a to v dnešní době za těžko uvěřitelnou cenu 99 kaček... Řeknu Vám, za tu cenu neuvěřitelné počteníčko... ;-) Autor - Juan Gómez-Jurado je v České republice málo známý, kniha je asi špatně prodejná, na databázi knih málo hodnocená... V případě, že byste po knize sáhli, zaručuji Vám, že nebudete ani chvilku litovat...
K samotné knize...
Špičkový neurochirurg David Evans denně zachraňujete životy lidem... Jednoho dne je však postaven před rozhodnutí - máme vaši dceru, v případě, že nenecháte zemřít příštího pacienta, vaše dcera zemře... Málo zajímavé? No a co když Vám prozradím, že příštím pacientem neurochirurga Davida Evanse je prezident Spojených států amerických?! Jak byste se rozhodli vy? Jak se rozhodne doktor David Evans?
Zkrátka a jednoduše, tato kniha si zaslouží Vaši pozornost... Já jsem byl maximálně spokojený...

soukroma
08.06.2023 5 z 5

Už dlouho mne žádný thriller tak nenapínal, neupoutal a nenutil dobrat se konce na jeden zátah. Skvěle vystavěno: extrémní zápletka po všech stránkách, jasná hned v úvodu, ale kolem ní nabalované další a další nečekané a napínavé prvky. Etika, politika, moc, manipulace, psychopatie a rodinná pouta lásky a zodpovědnosti. Božští neurochirurgové, božský psychopat a jeden Pacient.
Postavy živoucí, uvěřitelné pohnutky i jednání i vývoj. I přiměřeně romantiky do toho autor dal, snesitelně.

V úvodu nakoukneme do cely smrti, jestli je ale hrdinovi skutečně souzena, to se čtenář dozví až na posledních stránkách po přečtení celého jeho deníkového vyprávění.

Dost mne poděsilo v poděkování autora, že pan White má v jeho vlastním životě živý a stále činný předobraz, uf.

kristyna4414
07.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila a byla dost čtivá a napínavá, námět se mi líbil i postavy byly fajn. Kdo má rád akčnější thrillery, bude spokojen. Hvězdičku strhávám, protože mě neuspokojil konec a pro mě dostatečně nevysvětlená konspirační linka s panem Whitem.

85098211
07.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Zajímavý thriller, který ze své perspektivy vypráví zoufalý otec sedmileté holčičky...
Poté, co již téměř pět let sedí v cele smrti, doktor David Evans, vedoucí lékař a neurochirurg v soukromé nemocnici St. Claire's ve Washingtonu, píše svůj deník a prostřednictvím něj i svůj příběh pro nás, čtenáře. Tento svůj příběh začíná psát 63 hodin před operací, která už tak drasticky změnila jeho život a změní ho ještě víc. Protože jeho pomocnice v domácnosti Světlana byla doslova popravena a jeho sedmiletá dcera Julia unesena psychopatem, který si říká pan White. Ale únosce nepožaduje výkupné za propuštění děvčátka, naopak požaduje, aby David nechal zemřít na operačním stole svého dalšího pacienta - a tím není nikdo jiný než jeden z nejmocnějších mužů na světě, a sice prezident Spojených států...
Kniha ovšem není psána pouze v první osobě, ale také z pohledu dalších postav, jako například psychopatického únosce. Autor tak umně vytváří napětí, které by se postupem času dalo doslova krájet. David tedy svádí tvrdý boj o záchranu života své dcery a stojí tak před zásadním rozhodnutím, zda má nechat svého pacienta zemřít. Jak tohle všechno dopadne, už samozřejmě prozrazovat nebudu. Knihu hodnotím plným počtem a budu doufat, že se s nějakým dalším autorovým počinem třeba zase časem potkám? ;-)

libuse6749
01.06.2023

Pacient je španělský thriller, kde hlavní postavou je uznávaný neurochirurg, který stojí před těžkým rozhodnutím. Je vydírán nebezpečným psychopatem, který ho staví do volby život jeho dcery nebo prezidenta USA.
Autor již od prvních stránek rozehrává velkou hru , které se jako čtenář účastníte. První kapitola odpočítává 63 hodin do začátku operace a David Evans začíná vyprávět svůj příběh. Kapitoly jsou velmi čtivé a střídají se z pohledu lékaře, jeho švagrové a psychopata.
Přestože doktor Evans je velkým sympaťákem a prototypem kladného hrdiny, je nucen udělat rozhodnutí, kde jako otec nemá moc na výběr, mě k srdci za celou dobu čtení moc nepřirostl.
Čtenářsky bylo velmi zajímavé setkání lékaře a prezidentského páru, stejně tak popis ochranných opatření i příprava samotné operace. Jako matka jsem trpěla u popisu scén věznění malé dcery, ale to jistě jako rodiče chápete.
Z každé další kapitoly cítíte jak rychle běží čas a když ne připomene to odpočet na začátku několika kapitol. Co mě dostalo bylo finále knížky, kde autor už nedovolí přestat číst.
Přestože jsem v první polovině nebyla úplně přesvědčena, že mi kniha sedla, tak ke konci čtení s čistým svědomím doporučuji tento thriller i ostatní fanouškům tohoto žánru.

zuza58
28.05.2023

Velmi čtivý,výborný thriller . . .
přečtený pomalu jedním dechem

L.Helena
22.05.2023 5 z 5

Výborný thriller, těšila jsem se na každou chvilku, kdy zase budu číst.

politika lékařská etika únosy dětí

Juan Gómez-Jurado
španělská, 1977