Pablo Escobar

Vynikajúci dokument o Pablovi Escobarovi je príkladom, ako má vyzerať nekompromisná, neústupčivá investigatívna žurnalistika. Titul, ktorý sa pýši prestížnou novinárskou Cenou Corneliusa Ryana, sleduje krvavý príbeh vzostupu a pádu hlavy medellínskeho kokaínového kartelu, nazývaného aj „Kokaínový kráľ“. Escobarova zločinecká ríša na vrchole moci držala v hrsti celý štát a s ním ako rukojemníkov tridsať miliónov ľudí. Túto hrôzovládu ukončila až smrť narkobaróna. Dôkladný pohľad oceňovaného novinára Marka Bowdena z bezprostrednej blízkosti opisuje donedávna neznáme podrobnosti o šestnásť mesiacov trvajúcom tajnom love na Pabla pod vedením USA. Vďaka dosiaľ nevídanému prístupu k dôležitým hráčom – vrátane kolumbijského prezidenta Césara Gaviriu a plukovníka Huga Martineza, neskorumpovateľnému vodcovi špeciálnej policajnej jednotky, ktorá išla po Escobarovi –, či prísne tajným dokumentom a prepisom odpočutých Escobarových telefonátov napísal Bowden strhujúci príbeh, ktorý je zároveň výstižným obrazom drsnej podoby spravodlivosti v skutočnom svete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303175/pablo-escobar-nrb-303175.jpg 4.434

Killing Pablo: the hunt for the world´s greatest outlaw (2001)

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Pablo Escobar

Dymond

Dostala jsem se k ní náhodou musím říct, že je to perfektní kniha.

Atanone
08.11.2018

Souhlasím s předchozími komentáři,že tato kniha faktů se čte jako román. Měla jsem ji v merku už delší dobu,shlédnutí filmu to uspíšilo. Těm,které tématika zajímá, doporučuju oboje.
p.s. mnohokrát jsem se při čtení zasmála a musím uznat,že mi ta naše malá zemička teď co se korupce týče už nepřipadá jako takový Absurdistán. Zjevně jsou na tom jinde i hůř.

teramacek
28.09.2018

Strašně dobrý! Reklamní hantýrkou: VÍC NEŽ DOBRÝ! Skvěle napsané, četla jsem, jak nejrychleji jsem dokázala a zároveň na sebe byla naštvaná, že tak rychle postupuju... ke konci. Neuvěřitelně zajímavý život Escobara, odporný člověk, zároveň vynalézavý, všechny jeho útěky byly velká verneovka. Na základě téhle knihy jsem začala příběh Pabla Escobara sledovat mnohem víc, číst další knížky, konečně (asi jako poslední na světě, no jo no) viděla Narcos... Vážně skvělé.

MildeZ
20.08.2018

Stejně jako kniha Černý jestřáb sestřelen dávala hlubší náhled na celý film, tak stejně Zabít Pabla rozšiřuje již známé věci ze seriálu Narcos týkající se této neslavné a neslavně dopadnuvší osoby kolumbijských novodobých dějin....Bowden jde jako vždy do hloubky ;-)

slunečnice777
05.07.2018

Pablo Escobar mě zajímal vždy a vždy bude. Jak tento psychopat dokázal neuvěřitelné věci od války se státem i Los Pepes a ostatními. Brilantně sepsaný příběh, i když člověk zná.....vše je tak popsáno podrobně že jsem zase o něco chytřejší. Rád se vrhnu i do dalšího díla autora co napsal o Pablovi. Jen co si ji zamluvím v knihovně.

Reacher
26.06.2018

Výborná kniha o neuvěřitelném honu na jednoho z největších psanců dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavých informací o Pablovi a jeho sicarios a jako bonus dostane i pohled na fungování zákulisní politiky v Kolumbii a v USA.
Příběh bych doporučil i divákům seriálu Narcos, aby získali ucelenější pohled na to, jak to tenkrát asi bylo.

Igor1311
15.06.2018

perfektne napísaný životopis o najslávnejšom zločincovi a narkobarónovi, ktorý sleduje jeho "kariéru" už od útleho detstva. počas vrcholu svojho biznisu až 80% kokainu smerujucceho do USAbolo z Kolumbie od escobara. prakticky z ničoho sa vypracoval na jedného z najbohatších ľudí sveta. na jeho dolapení pracovali stovky policajtov z kolumbie a usa a mnohí na to doplatili životom. bez žiadnych prikrášlení pútavo a strhujúco napísaný príbeh o zločincovi, ktorý prakticky riadil ovplyvnovsl život v celej kolumbii.

SilviaKovacikov
23.08.2017

Jedna z najlepších kníh, ktoré som za posledné obdobie čítala. Písaná veľmi pútavo, s informáciami, ktoré autor získal priamo od účastníkov tohto "lovu na narkobaróna". Ak nie ste práve fanúšikom Pabla Escobara, tak v tejto knihe sa o ňom dozviete skutočne prekvapivé informácie a nahliadnete aj do jeho spôsobu myslenia, ako aj do politickej scény kolumbijskej vlády v období najväčšieho rozmachu Pabla. Koľko ton kokainu dokázal vyprodukovať a presunúť do Spojených štátov, ako aj to, kam až siahalo jeho bohatstvo a vplyv. V neposlednom rade dôvod, pre ktorý sa ho napokon rozhodli zabiť a nie uväzniť. Vrelo odporúčam.

zahadum
30.01.2017

Pomerne presný a zaujímavo urobený životopis " kráľa narkomafie " Zložitá cesta za dolapením je mierne skreslená úlohou a záujmami USA. Ale americký autor nemohol ináč písať ako písal. Preneste sa nad jeho rozprávky o dobrom strýčkovi Samovi a dostanete opis človeka ktorý tak radikálne zmenil Kolumbiu.

SulfidSodny
02.11.2016

V kolumbii by som nechcel zit - pred Pablom tam bol stredovek a za jeho vlady Narkokracia. Desive citanie o tom, kam az moze korupcia zajst

Koňadra
13.10.2016

Na literatúru faktu, veľmi sviežo a so zmyslom pre pointu napísaná kniha. Ako hovorí podnadpis, nejde o komplexný životopis bossa medellínskeho drogového kartelu, ale o podrobný popis vojny kolumbijských štátnych zložiek s jeho "armádou". Táto vojna a hon na Escobara sa uskutočnil za tichého, ale podstatného zasahovania rôznych zložiek administratívy USA. Autor polemizuje nad mierou ich inherencie a sám priznáva, že realitu sa asi ťažko niekto niekedy dozvie. V každom prípade prekvapujúco pútavé a zručne napísané, hoci neveselé čítanie, keď si akokoľvek hundrajúci našinec uvedomí, že korupcia môže mať neuveriteľne gigantické rozmery, o ktorých v našich zemepisných šírkach zaplaťpánboh len čítame.