P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1888 1888

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

annatenta
19.01.2021 2 z 5

Takové jednohubky, které se přejí.

Pavlina50
15.01.2021 1 z 5

Tak toto nebyl můj šálek kafé. Jednotlivé fejetony byly sice docela prima, ale kniha jako celek už mě prostě nebavila. Možná právě to byla chyba...že jsem ji četla v kuse. Kdybych asi četla třeba jen jeden fejeton denně, jakoby takovou časopisovou formou, nepřišlo by mi to tak nudné. Jsem prostě spíš "příběhový" typ...baví mě to, kde se něco děje, kde je napětí a hlavně kde je právě ten příběh. Oceňuju moc hezké ilustrace, ale kniha jako taková je pro mě naprosto zapomenutelná.

MagicKleeo
13.01.2021 4 z 5

Tuto herečku sice moc nemusím, ale kniha je moc hezká s příjemnými ilustracemi. Lehké, čtivé. Za mě super.

RadkaV.
07.01.2021 4 z 5

Bavil mně styl psaní, bavilo mne nahlédnout do způsobu uvažování Ani Geislerové, které si jako osobnosti i herečky velmi vážím. Bavilo mne poodhalit tajemství "velkého filmového světa a festivalů" a zjistit, že ve spoustě věcí je to svět úplně normální ženy a matky. Škoda, že spousta myšlenek zůstalo jen v náznacích, i když chápu, že záměrně. 1 hvězdičku přidávám navíc za nádherné provedení knížky i obálky. Tak moc se mi dlouho žádná kniha vizuálně nelíbila.

Maevie
06.01.2021 3 z 5

Kdybych fejetony četla v časopise, asi by ve mně žádný dlouhodobější efekt nezanechaly. Jako kniha ovšem vytvářejí deník, prostřednictvím kterého můžeme s autorkou sdílet zážitky, myšlenky i pocity, které za pět let zažila. Psaní Geislerové je typické svou rozvláčností, množstvím přirovnání a přívlastků a především zmínkami o jídle, kdo však hledá pohodové a milé čtení (především pro ženy), bude spokojen.

Rudolf14
27.12.2020 5 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala a překvapilo mě jak neuvěřitelná pohoda to byla :)

Andulino
26.12.2020 5 z 5

Pro mě osobně překrásná kniha, kterou si hrdě vystavím v knihovničce a budu se k ní ráda vracet. Moc se mi líbila forma fejetonů, které Aňa psala několik let. Bylo tak vidět, jakými životními fázemi si procházela, co se měnilo v jejím okolí i v ní samotné. Jednotlivé fejetony jsem si dávkovala, a mohla jsem se tak těšit na chvilky s Aňou po téměř celý jeden rok.

Ačkoliv byla Aňa vždy mou oblíbenou slavnou osobností, po přečtení knihy jsem ji začala mít vyloženě ráda. Spousta dalších čtenářů zmiňuje, že se jednalo o odpočinkové příběhy ze života Ani, ale já jsem v knize našla hluboké pravdy a pasáže, které mě dojaly až k slzám (jako například dopis tatínkovi).

Moc ráda bych rovněž vyzdvihla nádhernou grafickou stránku knihy, Leliny ilustrace mě bavily a tento konkrétní umělecký styl plný lehkosti a pastelových barev mi zážitek z knihy jen umocnil.

MatoLenka
04.12.2020 4 z 5

Prostě něžná knížka - vizuálně i obsahově. Radost číst.

Luluhappy
27.11.2020 3 z 5

Kniha byla vtipná, celkem čtivá a vizuálně krásná. Aňa popisuje vtipné okamžiky svého rodinného života.

mi-380
26.11.2020 4 z 5

Manželka ji nesnáší, dcera, studentka filmové vědy, ji nesnáší, já ano. Připadá mi, že filmové role zvládá přesvědčivě. Zajímat se o magazín Elle by mě jen tak nenapadlo, tak teď z něj budu znát alespoň něco. Knihu mi čte sama Aňa a provádí mě svým umělecko-ženským světem. Ten svět je pro mne takový… no, očekávaný. Autorka čte a vypráví stejně jako když hraje, je to další její podařená role. Občas vtipný postřeh, občas mírné ušklíbnutí, něco ze života, z rodiny, mrknutí, převládající pozitivismus. Zajímavý zážitek, u mne si Aňa tímhle dílkem nepohoršila.
75 % (1571 hodnocení, dosavadní průměr 71 %).

kap66
04.11.2020 4 z 5

Ty by se nenechaly opít rohlíkem, myslím si o svých oblíbených milary, Chesterton a ajasin. Ty by tolik hvězd povrchní blbůstce nedaly.
Radši jsem se stejně přesvědčila sama. A vida. P.S. jsou chytrá a něžná zamyšlení plná trefných postřehů, v audioverzi profesionálně a zároveň (samozřejmě) s osobním zaujetím podaná samotnou autorkou. Názorově nemusím s Aňou souznít vždycky, taky by bylo divné, kdyby ano, ale oceňuji její odvahu niterně se odhalit. Jednu věc ale sdílíme určitě: máme rády češtinu – a ona s ní umí zacházet. Inteligentní žena napsala inteligentní knížku a já to oceňuji.

Jirinamac
01.11.2020 4 z 5

A. G. moc ráda nemám, ale většina filmů ve kterých hrála jsou pěkný a perfektně zahraný. Od knížky jsem nic neočekávala, ale bavila mě.Takový popis běžných věcí, ale cítila jsem z jejího vyprávění cit a lásku v rodině. Líbily se mi ilustrace její sestry i celkově zajímavý vzhled knížky. Taková příjemná oddechovka. Text za 3* ilustrace za 5*, celkově 4*

čtenářka301
30.10.2020 2 z 5

Vizuálně atraktivní, stejně jako jméno autorky. Jinak ale texty po třetí povídce začaly být nudné, stejnavé, bez nápadu. Časopisecké výkřiky, je mi líto.

Svatka63
29.10.2020 2 z 5

Neurazí ale ani nijak nezaujme, milé čtení na zkrácení času v čekárně u lékaře :-)

capricorn__
23.10.2020 1 z 5

Já moc nemusím knížky od celebrit, protože je jasné, že vydavatelství od nich vezme všechno, protože je jasné, že knížku budou lidé rádi a hodně kupovat, a podle toho taky často vypadá kvalita. P. S. není nutně špatná knížka, docela mě i bavila, je poměrně oddechová a klidná, jenže jsem si nevšiml žádné převratné literární hodnoty. (Magnesia Litera?!) Nějak nechápu, proč se o knize jednu dobu tolik mluvilo. V knize jsem nepřečetl nic, co by mě nutilo přemýšlet... Fejetony mi jen tak projely hlavou a nic víc.

Kdyby P.S. napsal kdokoliv jiný, nakladatelství by se rozhodně texty nezabývala...

PS: Ilustrace jsou moc hezké! Proti nim nic!

mfajmanova
09.10.2020 5 z 5

Krásná knížka s postřehy ze života, v nichž se nejeden najde. Byla bych moc ráda za pokračování!

novina
08.10.2020 4 z 5

Aňu mám jako herečku moc ráda. Žádná spisovatelská senzace se nekonala, ale fejetony byly zábavné, vtipné, občas ze života. A ty ilustrace ? Nádherné

Anetka03
27.09.2020 5 z 5

úžasná kniha, vtipná

Guepp
08.09.2020

Naprosto me okouzlily ilustrace Lely Geisleové. Krasne barvy, rada si knihou listuji pro potechu oka. Do textu jsem se nezacetla.

Booksaddict
22.08.2020 3 z 5

Fejetony mi trochu připomínají vykradené sloupky Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě (hlavně její typické řečnické otázky). Témata se hodně opakují, a některé pasáže (historky) jsou ve více fejetonech. Autorka bourá předsudky v tom, že i herečka se základním vzděláním dokáže pěkně zformulovat text a oslovit tolik čtenářů. Přiznám se, že některé fejetony jsem přeskočila, protože mě jejich začátek neoslovil a raději jsem si dlouho prohlížela ilustrace, které se opravdu povedly.

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)