P.S.

P.S.
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1892 1892

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

cvekina
01.03.2016 5 z 5

Kniha se četla moc hezky, je taková milá na čtení i na pohled.

Dennee_b
28.02.2016 4 z 5

Pro mě byla kniha jedna velká inspirace:) Líbí se mi Ánin styl života, její humor, její názory. Podle mě je to kniha, kterou stojí za to si přečíst, když se rozhodujete nad nějakou obrovskou změnou, jako třeba odcestovat pryč s ruksakem na zádech, odstěhovat se do ciziny nebo od rodičů do malého krcálku. Jak někdo psal, není dobré ji číst naráz. Kapitoly se začnou trochu opakovat, ale i tak se z nich nevytrácí energie, která do nich byla vložena:) Rozhodně si knihu přečtu, až si opět nebudu jistá, jestli vypadnout do zahraničí není moc velká unáhlenost:))
P.S. Milujte život!

morella
23.02.2016 3 z 5

Pohodové čtení se zamyšlením... Líbilo se mi. A ten obal a ilustrace, nádhera.

vendulanovotna
23.02.2016 4 z 5

Fyzická podoba knihy - jednoznačně triliarda procent.. krásné obrázky, krásné uspořádání, vazba.. no dokonalost sama. Lákavé.
Uvnitř... bohužel lehce zklamání. Některé příběhy se mi velmi líbily, ty si konkrétně pamatuji doteď (Paříž, Karlovy Vary, To, Strach), nicméně drtivá většina mi splývá. Je to hezké, ze života, napsané s noblesou a lehkostí.. Možná jsem příliš náročná, možná to tak u "sloupků" bývá. Chápu sdělení, které P.S.ka nesou. A o tom to nejspíš je... :)

Cella
20.02.2016 4 z 5

Za mě dobrý. Nelze neopomenout, že tento literární počin poněkud stojí na "Geislerce" (kdo by se u deníku divil, že). Pokud vám není sympatická, doporučuji knihu alespoň prohlédnout. Jak už bylo stokrát řečeno, výtvarně je skutečně dokonalá a boří tvrzení, že "dospělé" knihy ilustrace nepotřebují (když mě před lety jedna dáma požádala o beletristický tip a řekla, že chce něco, kde jsou hlavně obrázky, málem jsem spadla ze židle – teď už bych mohla doporučit právě P. S.). Ani literární hledisko by nebylo moudré opomenout. Kdo četl Tajnou knihu, jistě ví, jak debilně se dá napsat deník dospělé ženy, ale Aňa Geislerová to zvládla s bravurou, bez lacinosti a trapnosti.

vikaa
19.02.2016 5 z 5

Knížka, která potěší nejen duši, ale i oči. Nádherný kousek do Vaší knihovny, který si podobně jako já, určitě často otevřete, abyste se pokochali jednak krásnými obrázky a jednak životními moudry známé herečky, která má snad i něco v hlavě:-) Ale teď vážně. Knihu jsem zhltla jako jednohubku s tím, že se k ní určitě velmi brzo vrátím a nad jednotlivými epizodkami ze života se trošku víc zamyslím. Kniha Vás nenásilně přivede ke vzpomínkám na vlastní dětství, mateřství a životní (i neživotní) lásky. Já tuto knihu koupím jako dárek snad všem svým dobrým kamarádkám a k tomu láhev vína, u které pak rozebereme, ty hrozně-krásné věci, co se nám v životě staly a pořád se dějí:-)

Mikik
19.02.2016 2 z 5

Nádherný příklad toho, že na obalu a provedení knihy hrozně záleží. Fejetony jsou čtivé, ale mně žádné hlubší poslání nepředaly. Co se životem a že je důležité se mít rád a vážit si hezkých chvil přece víme i tak :) Obrovský obdiv za ilustrace. Ale jen ony knihu neudělají. :-)

kdu
17.02.2016 2 z 5

Milá kniha, plná nádherných ilustrací. Doporučuji však dávkovat po malých částech, s delšími rozestupy. Jsem zvyklá knížky číst intenzivně a u této knížky mi (díky tomuto stylu četby) za chvíli připadalo, že čtu pořád to samé dokola, a že vlastně nevím o čem čtu, protože příběhy nejsou svázané nějakým hlavním příběhem (asi je to dáno tím, že jsou to nasbírané fejetony). Příběhy občas pobaví (především slovními obraty, které dokonale vystihnou situaci), zahřejí, připomenou situace z vlastního života ale tak nějak jsem asi čekala něco víc, přesto knihu považuji za příjemné čtení.

Mia77
12.02.2016 4 z 5

Jedna z nejhezčích knížek co mám v knihovně. Nádherné ilustrace, to jako klobouk dolů. Nemám moc knížek s obrázky, ale tahle je fakt super :-) Grafika, obal a zpracování knížky je geniální.

Co se týče obsahu, tak je to takové milé, vtipné, odpočinkové čtení. Nejvíc mne bavily dovětky PS, PPS ... To se autorce tedy povedlo :-) Doporučuji, už jen prolistování vás navnadí k přečtení ....

Alysa
09.02.2016 5 z 5

P.S. je pro mě jedno obrovské ANO. Všechny příběhy, myšlenky a názory Aňi za to stojí. Emoce se mi při čtení střídaly velkou rychlostí, u jednoho krátkého fejetonu se dá klidně stihnout plakat, smát se, radovat se, zlobit se..

Každý fejeton ve mně vyvolal nějakou vlastní vzpomínku, zážitek. Přemýšlela jsem nad tématy, nad kterými jsem nikdy neztrácela čas. Jestli pro mne byla nějaká kniha přínosem, byla to právě tato kniha.

A další velké plus za ilustrace. Kniha i na pohled budí úžasný dojem.

Samira
08.02.2016 4 z 5

Vizuálně a graficky dokonalá kniha lehčích více i méně zdařilých fejetonů je časově řazena do pěti let jejího života, prožitků a pocitů. Aňa není tak vypsaná jako je vyhraná, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo, každý nemusí psát na literární cenu a přesto má, co sdělit. Ano některé fejetony si mě získaly hodně a rozzářily můj den. Už proto, že obsahovaly to, na co jsem se v knize nejvíc těšila. Flashbacky s Annina života, dětství, dospívání i pikantní vstupy do dospělosti. Škoda, že jich kniha neobsahovala více.
Jiné fejetony zejména v druhé polovině byly pak především o pocitech a k zamyšlení. Některé se trošku opakovaly, ale třeba jsem to tak vnímala jen já.
V každém případě kniha jako celek udělala radost a je tak krásná, že získala čestné místo v mojí knihovně.
Lela by si za ilustrace zasloužila hvězdiček deset, jsou opravdu nádherné.
Celkově stojí za to, není však podle mě pro každého!

solarka
08.02.2016

No, tak jo, docela dobrý, jen už myslím, že paní Gaislerová vyčerpala témata o kterých by zvládla psát. Ale jinak hezké čtení, takové oddychové, na pohodu, některé fejetony mi vháněly slzy do očí, moc hezky některé věci vystihla.

adriane9
07.02.2016 2 z 5

Není to nic, co by bylo srdcové, spousta věcí se tu opakuje ale pár mouder a skvělých citací tam je. Ocenila jsem čtení knihy současně s jednou náročnou, kdy jsem potřebovala vypnout a chvíli "nemyslet". A o ilustracích a celkovém grafickém ztvárnění tu je už napsáno mnoho a postavím se za to, protože je velmi hezká

josephinn99
06.02.2016 4 z 5

Krásná kniha. Jednak vizuálně:) a také obsahově.. Kapitolky krátké, což bylo moc fajn(hlavně ve chvíli, kdy si člověk vzal knihu do postele a věděl, že na nějaké dlouhé čtení to dnes nevypadá). Určitě stojí za přečtení a ráda bych si ji někdy přečetla znovu.

Dadula118
06.02.2016 4 z 5

Při čtení prvních stránek této knihy jsem si říkala,že knížku může vydat už kde kdo.Napíše pár mouder,pár stránek tom jak se cítí a hurá,knížka je na světě.Četla jsem dál,o jednotlivých větách a kapitolách víc přemýšlela.......Ale ano,líbilo se mě to,moc se mě to líbilo.Nádherné ilustrace ze kterých dýchá pohoda.
PS: Aňo,tu krupicovou kaši a tatranku jím stejně:-D
PPS: strach mám také a hrozný

bookcase
02.02.2016 5 z 5

Líbilo se mi. Lehčí fejetony s někdy náročným tématem k zamyšlení. Ideální na čtení v létě, pěkně pod jabloní :)

kler1207
28.01.2016 3 z 5

Jedná z nejkrásnějších knížek, které jsem kdy viděla. Vazba je úžasná a ilustrace jsou opravdu rozkošné. Obsah je milý, místy úsměvný, autorka umí trefnou vtipnou poznámkou uhodit hřebíček na hlavičku. Umím si představit, že si v časopise jednou za 14 dní přečtu Anin sloupek k zamyšlení, ale v jedné knize je to trochu moc ... občas jsem nevědomky převracela oči, protože tohle moudro už jsem četla :) Pokud máte místo v kabelce a MHD nejezdíte zas až tak příliš často, určitě doporučuji číst po částech, aby se člověk příjemně naladil a měl pak dojem z knihy ještě lepší. Bylo to příjemné, ale raději se podívám na nějaký povedený film s Aňou.

regulax
25.01.2016 2 z 5

Můj komentář je shodný a souhlasný jako všechny předchozí. Jen bych to shrnula: Filosofické, pozitivní, vyrovnané místy duchaplné úvahy zralé ženy, která bilancuje nad svým životem, a které jsou okořeněné humornou vsuvkou a hlavně nádhernou ilustrací a zajímavou vazbou. Někdy mi připadalo, že autorka Aňa je úplný duchovní mistr v poznávání těla a duše. Jako fejetony ke kávě dobrý :-)

Megynka
24.01.2016

Grafická úprava knihy je dokonalá. Vazba, každý list je úžasný, "malůvky" jsou prostě ... něco, u čeho máte pocit, že se prostě musíte radovat. Obsah knihy už ale tak slavný není, ne, že by mě to úplně zklamalo (jelikož jsem od toho nic moc neočekávala), ale bylo to celé takové nudné, o ničem, jen plné již převzatých slov, citátů ... Jakoby byl její život jedna veliká nuda.

Cisuna
23.01.2016 3 z 5

Je to milý, je to hezký, je to lehce naivní a není to náročný....Ale do týdne už nebudu vědět o čem se psalo. Některé fejetony jsou vtipné ale když ji čtete v kuse, tak zjistíte, že je to samá přeslazená láska, milování světa, života, sám sebe...
Nicméně kniha jako celek je nádherná.

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)