P.S.

P.S.
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1891 1891

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

Nesie
06.04.2016

Anu mic jako herecku nemusim, ale kdyz ji vysla kniha nedalo mi to a musela si ji pujcit. Az na par trefnych frazi a hlasek na ni neni absolutne nic. Ale proc ne... kazdy zbozi ma sveho kupce. Ale urcite si to uz neprectu

Radka13
06.04.2016 3 z 5

Kniha se mi vůbec nelíbila. Vůbec nema začátek konec. Nejni ani trochu vtipná. Velmi mne zklamala.

Ankavi
03.04.2016 4 z 5

Tušila jsem, že to bude dobré, ale přesto jsem s pořízením chvíli váhala. Aňu miluju jako herečku, trochu jsem se ale bála, že její psaný projev (navíc žánr jako fejetony!) tak dobrý nebude. Ale ve chvíli, kdy jsem knihu vzala v knihkupectví do ruky, se mé pochyby rozptýlily, protože kniha samotná připomíná šperk. Vazba, obal, krásné ilustrace její sestry a ten neskutečně příjemný pocit na dotek - prostě musela jsem ji mít. A pak jsem ji konečně otevřela a začetla se. A v tu chvíli jsem se uklidnila podruhé. Není to povrchní, není to laciné ani koketní, není to popsané přehrávání očekávané "role". Je pravdou, že některé fejetony jsou slabší, Aňa není rozená spisovatelka. Ovšem ve chvíli, kdy píše o svých blízkých (zejména o těch, kteří náš svět už opustili), mi vhrkly opakovaně slzy do očí. Aňa umí popsat své niterné pocity a je to upřímné. Jsem ráda, že jsem si knihu pořídila. Určitě ji znova nebudu číst celou, ale mám založené fejetony, ke kterým se ráda vrátím.

marketa9252
02.04.2016 5 z 5

P.S. Odpočinková kniha.
P.P.S. Čte se dobře,rychle.
P.P.P.S. Děkuji.

Maggster
01.04.2016 2 z 5

nic pro me

Pajalada
31.03.2016 4 z 5

Jemná kniha nejen na dotek, ale i přečtení. Spoustu myšlenek ženy a matky, které pozná každá vnímavá a citlivá žena/matka. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Byl to takový balzám na duši a ty kresby....aaaach, to je krása....možná ještě větší než text.

Ditules
30.03.2016 4 z 5

Přiznávám bez mučení - jedna hvězda navíc je tam za nádherné ilustrace- Dokonalost! Vlastní text se příjemně četl, ale není to nic, co bych musela číst znovu.

Makaa
21.03.2016 5 z 5

Jednoznačně nejkrásnější kniha v mé knihovničce :-). Krásné ilustrace dodají knize "šmrnc"... Každý večer jsem si přečetla tři fejetony, některé bohužel lehce splývají. Jinak hezké oddechové čtení o životě... od skvělé české herečky...
Za mě určitě palec nahoru! ;-)

LišákPlyšák
20.03.2016 3 z 5

Kniha je nádherně ilustrovaná , ale není to můj šálek kávy. Sama od sebe bych ji určitě do ruky nevzala , přečetla jsem ji jenom proto ,že jsem ji potřebovala do Knižní výzvy. Některé fejetony byly až moc pocitové a vůbec jsem nepobrala , co tím Aňa chtěla říct .

popeluška
19.03.2016 5 z 5

Moc milé a hezké čtení a k tomu krásné ilustrace.Prostě velmi vydařené :-)

LejcaS
17.03.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak milou knížku. Krátké postřehy ze života prokládané kopou zdravého optimizmu, okořeněná správnou dávkou životního nadhledu a dochucená hromadou lásky. Krásná slovní spojení pro zasmání i k popřemýšlení: Být sám sebou. Být sám? Nebo být sám se sebou? Umím být se sebou sama, ale umím být sama sebou?

lucievach
13.03.2016 2 z 5

Kniha má krásnou vizuální podobu, snadno a rychle se čte - to bez debat, ale obsah jako by už byl někdy - někde napsaný / řečený .... prostě obsahově nic nového, ani uceleného, to raději knihy od Anny Gavaldy.

Marčullkas
12.03.2016 4 z 5

Povídky jsem si servírovala hezky postupně, abych si užila krásu této knížky.

nakavusterezou
09.03.2016 5 z 5

Nejdříve mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale po chvilce jsem se do knihy začetla a za dva dny jsem si měla přečtenou.
Rozhodně se k ní vrátím, až budu mít sama rodinu, děti, abych se mohla více vcítit do kůže autorky.
Knize dávám 5/5 hvězdiček. Nebýt krásných kreseb, dám jen 4, ale je to neobyčejná kniha, jak vázáním, tak už těma zmiňovanýma kresbama.

Zuzvil
07.03.2016 3 z 5

Knížka má překrásné ilustrace, vazbu, záložku...jedním slovem paráda, už dlouho jsem neviděla něco tak vizuálně krásného. Obsah knihy už mě bohužel tak nenadchnul, nebylo to tam nic extra překvapujícího, ale ani nemůžu říct, že by se mi špatně četla. Co říct ale můžu, že ji pravděpodobně nebudu číst znovu, jednou zcela stačí. Některé glosy jsou zajímavé, k zamyšlení, ale většina mi přišla už jednou vyslovená, řečená, napsaná...

kalinkacz
07.03.2016 4 z 5

Když se člověk po přečtení této knihy zamyslí, asi mu dojde, že pokud by nebyla napsaná známou osobností, tak by ji pravděpodobně nikdo nevydal a pokud ano, tak by rozhodně nebyla tak úchvatná na pohled a rozhodně by se z ní nestal takový hit... I přesto jsem si ji i já koupila a byla mile překvapená celým jejím obsahem... Na to, že knihu nepsal žádný světově uznávaný spisovatel je kniha poučná, zábavná a místy i dojemná... Které z fejetonů/povídek bych vyzdvihla? To je snadná otázka, jistě by to byla "Ochrana před světem", samozřejmě "Děti" a "Muži" nebo "To je on".. Já se určitě nejvíc ztotožnila s "Ledničkou", která mě z celé knihy bavila snad nejvíc.. Ilustrace dodaly knize na skvělé atmosféře... Co bych ještě dodala na konec.... Možná pár skvělých Anniných myšlenek...
"Teoreticky vzato, já myslím, že život... že je to taková... jakoby... sranda."
"Krása je slovo, jehož význam je tak pestrý a nekonečný, že jen tím, že ho vyslovíme nahlas, musí se kolem nás změnit klima."
"Dalo by se říct, že odžít jeden jediný den je stejná dřina jako prožít celý život. Dalo by se říct, že jeden den života nám dá zabrat víc než celá povinná školní docházka. Ale nedá se s určitostí říct, který den to bude."
P.S. Život je krásnej.

Styblice
06.03.2016 3 z 5

Příjemné a pohodové čtení ke kávě. Objednávala jsem přes internet a proto jsem byla velice mile překvapena zpracováním knihy.. Krásné ilustrace a design :-)

BBaarča
04.03.2016 5 z 5

Z počátku mě napadlo, že obálka dělá knihu a tohle čtení nebude nic pro mě (snad kdybych fejetony četla na pokračování v časopise). Později jsem se začetla, zvykla jsem si na styl, kterým je kniha psána a líbilo se mi to čím dál víc. Ke konci jsem byla nadšená a vím, že se k ní ještě vrátím. Příběhy pobavily, připomněly dětství, nutily zamýšlet se. V knize jsem se našla. Krásná obálka a ilustrace.

BlackFun
02.03.2016 2 z 5

Bohužel jsem si odnesla z přečtení této knihy zklamání. Samotná fyzická podoba knížky je opravdu krásná! Stačí se na knihu podívat, prolistovat a člověk má okamžitě dobrou náladu. Ilustrace jsou krásné, papír je na dotyk fajn a celkově je vzhled knihy na pět hvězdiček! Bohužel s obsahem knihy jsem bojovala.. krátké příběhy nemám moc v oblibě, nepobavily mě a neinspirovaly.. Škoda, čekala jsem od knihy více.

vesead
02.03.2016 4 z 5

Krásná kniha z venku i zevnitř. I když si myslím, že ilustrace v tomto případě udělaly hodně. :)

prvotina česká literatura ze života Magnesia Litera

Aňa Geislerová (p)