Ovšem

Ovšem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358527/bmid_ovsem-bOO-358527.jpeg 4 823 196

Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem. Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost… Jednoduše o všem!... celý text

madonna6956
18.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si přála najít pod stromečkem a taky jsem jí tam našla. Byla jsem na knihu hodně zvědavá, protože Kovyho jsem znala z youtube a vždy při sledování jeho videí jsem si říkala ''tenhle je člověk je velice zajímavý, bylo by super si něco o něm přečíst''. Líbí se mi jeho tvorba.
Vím, že jsou lidé, kteří odsuzují youtubery, ale pryč s těmi škatulkami. Tahle kniha není jenom pro příznivce youtube a youtuberů, ale pro každého čtenáře, který si chce přečíst něco nového a zasmát se.
Kovy je i na můj vkus profesionální fotograf, talentovaný básník, vášnivý cestovatel a milovník jídla. Tohle a ještě víc se dozvíte v jeho autobiografii.
Karel má úžasný talent dělat si srandu ze sebe. Rovněž věci dělá se zápalem a jde si za svým. A přesto je to prostě obyčejný člověk se svými pocity a názory.
Kniha se četla jedním dechem. Když je mi smutno, začnu knihou listovat a hned mám úsměv na tváři.
Pobaví, i dojme.

Bzenka12
12.02.2018 5 z 5

Super knížka.

xxxZlatonka
08.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla hned, jak se ke mně dostala, a to hned po vydání - až tak nedočkavá jsem byla! Odložila jsem ji až po dočtení, což značí, jak poutavě je to napsáno. Na to, že Kovy nemá s psaním knih zkušenosti, je to velice dobře napsané. Nechybí vtipné okamžiky, jídlo, dojemné a poučné části a ani jídlo. Jo a ještě jídlo tam je. Vtipné, poučné, dojemné a inteligentní, tolik pocitů nacpat do 248 stránek je něco, co se často nepodaří ani zkušeným spisovatelům. (I slzička ukápla, a to se mi fakt stává hodně výjimečně!)
U youtuberů si cením hlavně inteligence a toho, jak své myšlenky podávají. A v tomto je Kája hodně vysoko nad ostatními z cz/sk scény. Jednoduše s ním souhlasím ve spoustě věcí, jako je třeba pohled na svět a radost z maličkostí.
Ať máte rádi youtube a nebo ním opovrhujete, Ovšem je kniha, kterou byste si měli přečíst, ať patříte do jakékoliv kategorie. Je úžasná.

skautkapuding
06.02.2018 5 z 5

Já osobně Kovyho skoro nesleduji. Když jsem ale knihu otevřela, musela jsem číst. Kniha mi toho hodně dala. Inspirovala a motivovala. Líbí se mi jeho pohled na svět. Knihu jsem přečetla jedním dechem a myslím si, že to je příjemné odreagování nejen pro nadšené fanoušky.

kkulhava18
03.02.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha mě pobavila, ale také inspirovala a motivovala. Příjemné překvapení, doporučuji.

popeluška
02.02.2018 5 z 5

Kniha se autorovi moc povedla,četla se s lehkostí a úsměvem na tváři :-) Moc se mi kniha líbila a maximálně jsem si ji užila :-) Pro fanoušky Kovyho,velký poklad v knihovničce :-)

Kikuška999
31.01.2018

Hrozně pěkná knížka.Fanouškům Kovyho Určitě doporučuju přečíst,dozvíte se o něm něco nového,zasmějete se a některé části jsou i k zamyšlení.

Ovar99
29.01.2018

Na knihu jsem se těšil jako malý Jarda, ovšem Ovšem pro mě bylo spíše zklamáním. Knihu jsem přečetl již v prosinci, takže se na to dívám s velkým odstupem a do teď cítím jisté nutkání zdělit světu, že jsem jeden z těch, kteří musí zhodnotit knihu nízkým hodnocením. Nevím jestli je fakt, že já obyčejně knihy nečtu, polehčující okolnost, nebo naopak ještě horší? Protože bych pak teoreticky neměl být náročný čtenář, ni? Tak proč mám potřebu shazovat Karlovo hodnocení, asi to má svůj důvod.
V knize je použito velké písmo a často jsou kapitoly proloženy básničkami a tak se kniha ve výsledku dá přečíst s jednou čurací pauzou na jeden tah- to už je pro nenáročné čtenáře, to mi nikdo nevymluví. Je asi diskutabilní, jestli to byl účel, napsat knihu tímto stylem, nebo to byl jen nepromyšlený tah. Podle různých recenzí si všímám, že vyloženě negativní recenze jsou výhradně od starší generace. Já tedy doufám, že do ní ještě nepatřím! :D Nejsem o tolik starší co Kovy a je až zarážející, jaké jsme měli podobné dětství, ale i dospívání. To je jeden z důvodů, proč jsem byl zklamán, protože jsem si prošel tím samým a nemyslím si, že to Karel popsal upřímně a hlavně reálný chod událostí. To co napsal se jistě stalo, ale to co tomu předcházelo, si myslím a jsem o tom přesvědčen, že mělo značně jiný průběh. V knize je to napsáno tak, aby to dobře znělo v knížce, že kdo si tím neprošel, nemůže vědět a nic poznat, to mě na tom mrzelo. Opět zamyšlení, jestli to byl účel, třeba aby neovlivňoval mladší generace, nebo jako dítě se jen nedokázal zamilovat do dívky a nevěděl proč? Ale jděte!!
Cestovatelské příběhy mě neoslovily, protože je známe z videí (krom jednoho). Výsledkem je sice kniha Ovšem, ale když si to rozložíme na části, skáče a přeskakuje roky a vyjímá jen některé zážitky, u některých zážitků to byl spíše kostrbatý popis situace proložený vtipnější hláškou, jakoby spěchal při psaní, nebo došla inspirace a prostě to tam naflákat a ono to nějak vyzní.
Bohužel a mrzí mne to, Karel alias Kovy, je můj oblíbený youtuber, obdivuji jeho tvorbu a neskutečnou kreativitu, ale v této knize ji nevidím. Co je obdivuhodné je ten nápad, napsat životopisnou knihu, vydat jí na pulty (to fakt není žádná sranda, vím o čem mluvím) a předstoupit před svoje fanoušky s velkým odhalením se jim vystavit na dlani. Od knihy jsem očekával mnohem více, nemyslím ani tak informace, ale to podání. Každopádně podle reakcí většiny publika, kniha splnila očekávaní, jestli to Kovymu stačí, je vše v pořádku. Má recenze stejně nic nezmění, ale rád jsem se o ni podělil.

Peace
27.01.2018 4 z 5

"Čím víc cestuji, tím víc chápu, že jsme v jádru všichni úplně stejní. S íránskou slečnou nebo japonským studentem toho můžu mít společného mnohem víc než třeba se svým sousedem.
Všude se najdou lidé hodní i zlí, chytří i hloupí, šikovní i nešikovní. Všude.
Všichni cítí lásku, nenávist, smutek nebo radost. Všichni."

Abych pravdu řekla, nejsem zarytým fanouškem a nesplňuji ani cílovou věkovou kategorii tohoto sympatického youtubera. Ale občasně na jeho tvorbu mrknu a když se mi jeho kniha hodila do Čtenářské výzvy, nebyl důvod si ji nepřečíst ;o))
Na tak mladého člověka píšícího svou biografii je kniha vážně dobrá a jejím přečtením rozhodně nic nepokazíte.
Kéž by byl YouTube plný podobně kvalitní tvorby jako má on...

zuzi509
27.01.2018 5 z 5

Hrozně jsem se na Kovyho knihu těšila, protože se mi moc líbí jeho tvorba na youtube.
Musím říci, že Kovy má talent na psaní a myslím, že se mu kniha velice povedla.
Ale přece jenom má podle mě Kovy neuvěřitelný talent na poezii. Protože ty básně co napsal byly úžasné.
Hodně jsem se o Kovym dozvěděla. Bylo to vtipné, pohodové, dojemné a povedené.
Krása.

LiLinka
26.01.2018 5 z 5

Zásadní věc, důležitá pro všechny, kteří se knihu (ne)chystají číst, protože Kovy je "jůtuber". Nemějte předsudky a přistupujte ke knize stejně jako k těm, které vybíráte v knihkupectví jen podle názvu, obálky, anotace,... Rozhodně stojí za to jí dát šanci, věřím, že ve většině případů ve vás vyvolá v průběhu čtení úsměv, někdy dokonce smích a naopak i zamyšlení a smutek. Je to autobiografie, která i přes tak mladý věk autora může leckomu předat nějakou myšlenku a chuť užívat si života. :)

pastelka53
25.01.2018 5 z 5

Za 4 HODINY!!!!! Říkejte si co chcete ... Klidně, že jsem šílená a že to nemám v hlavě v pořádku!! Ale mám přečteno!! Přes 200 stran mého spokojeného nic nedělání(tak to o dovolenou přeci má být).
Zamilovala jsem se do toho stylu psaní, do fotek a básniček, které tomu všemu dali tu pomyslnou třešničku. Zasmála jsem se, byla jsem smutná ... i slza mi ukápla. Kovy nám dovolil nahlédnout do jeho života, do jeho soukromí a jeho slastí a strastí. Za to si ho musíme vážit nejvíc!
Sleduji ho už pár let, takže pro mě jeho kniha byla samozřejmostí, ale nečekala jsem že mě to natolik pohltí.

Gabetina
19.01.2018 5 z 5

Kovyho sleduju už pár let a tuhle knížku jsem chtěla od začátku, co se objevila. A wow! Četlo se to samo, bylo to vtipné, k zamyšlení a jednou i slza ukápla.

asodomkova
18.01.2018 5 z 5

Tato knížka mě opravdu zaujala. Když jsem ji začínala číst, tak jsem si myslela, že mě to moc bavit nebude, ale najednou BUM. Tak moc mě to zaujalo. Byla opravdu báječná. Ve všech možných chvílích jsem ji četla fakt BOMBA!

kiwizak
16.01.2018 5 z 5

Kniha je psaná takovým "blogovým" stylem, který mi hodně sedl. Čtivá, zábavná, poutavá. Básně, fotografie, zážitky, zamyšlení. Pro příznivce Kovyho jakožto člověka je to naprostá nutnost, své si v ní ale bezpochyby mohou najít i ostatní. V prvé řadě je totiž o životě a o snech, jak splněných, tak zhrzených. Vše samozřejmě s humorem, který jsme si tak zamilovali již v Kovyho videích.

Zuzaa
14.01.2018 3 z 5

Jasně není to žádný Shakespeare ani Vonnegut, ale na knihu od dvacetiletého youtubera je to překvapivě čtivé, zábavné a otevřené.
Několik opravdu zajímavých a několik opravdu vtipných myšlenek.
Určitě není potřeba si knížku kupovat. Někde si ji půjčte a přečtěte za hodinku a půl.

Šárušš
06.01.2018 5 z 5

Já myslím, že k této knize snad nedokážu napsat nic jiného než WOW! ...
Nikdy jsem si nemyslela, že bych jedním dechem dokázala přečíst jakýkoli životopis a najednou je to tady a já si ho chci přečíst a dokonce i dobrovolně.
Jsem vážně ráda, že jsem to udělala.
Kniha je vtipná, dechberoucí, báječná, ale i vážná. Chvílemi pojednává celkem o vážných tématech, jako je šikana a chování lidí vůči "jiným".
A pak vás nakonec vtáhne do vtipných historek počátkem někde u jeho povídek s plyšáky, přes pubertu a zatím výlety do zahraničí konče.
Rozhodně stojí za přečtení a myslím, že i mnohým může pomoct vyrovnat se s tím, jak se k nim ostatní chovají.

Sárče
06.01.2018 5 z 5

Úžasná. Nejlepší byla kapitola o cestování:)

Kristýna1904
06.01.2018 4 z 5

Příjemné čtení, které umožňuje více nahlédnout do Kovyho života. Jediné co vytýkám je kompozice. Za mě by mohly být kapitoly seřazené více chronologicky. Jinak opravdu povedená prvotina.

Aneliss
06.01.2018 4 z 5

Kovy je příjemný youtuber-intelektuál, na kterého se dobře kouká už jenom kvůli jeho statusu vzorného youtubera, na druhou stranu jeho tvorba zaujme přitažlivými tématy, vkusným humorem a pestrými nápady. Kniha z jeho pera je podobná. Různorodá, baví, srší nápady a na poměrně málem prostoru (cca 200 stran) se odehrává velké a pozoruhodné divadlo. Různé screenshooty a fotografie jsou vítaným osvěžením děje. Zaujme jistě i lidi, co na Kovyho tvorbu hodí okem jenom jednou za čas.