Glennkill – ovce vyšetřují

Glennkill – ovce vyšetřují https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3012/glennkill-ovce-vysetruji-3012.jpg 4 158 30

Ovce vyšetřují série

Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Glennkill – Ein Schafskrimi , 2005

tanuki
19.01.2015 4 z 5

Žádná ovce nesmí opustit stádo. Leda, že se vrátí.
Někdy je samota lepší.
Vždycky jsou nějaká slabá místa.
Myšlení pomáhá.

vojteem
25.11.2014 5 z 5

Proč si tento příběh, který dozajista právě takto prožilo stádo chytrých, šikovných a velmi - jak to říci - zkrátka ovečkovitých :) oveček přečíst? Jejej, těch důvodů je opravdu pěkná řádka. Tak třeba proto, že knížka má atmosféru, která jí padne jak dobře ušitý kabát. Třeba proto, jak je vypiplaná úplně od "malého jehňátka" a jaká radost a pohoda z ní přímo září. Zkrátka a jednoduše.. Určitě proto, že takhle báječných a strašně dobře napsaných zábavných knížek na tomhle svět moc není.

P.S. Všimněte si, jaké další knihy se nalézají pod heslem "ovce" - tohle je VYJÍMEČNÁ kniha.

Jana_Z
15.10.2014 5 z 5

Výborná knížka. Moc mě bavila - musela jsem se smát nahlas a to je, myslím, nejlepší doporučení. Ovce mi připomněly jinou mou oblíbenou knihu - Dalekou cestu za domovem. Pokud hledáte něco podobného, tak tuhle knížku od R.Adamse nepřehlédněte.

ponrepo
02.09.2014 5 z 5

Kouzelné čtení, povahy ovcí dobře vybrané pro rozvinutí příběhu. Někdy je to až legrační, jak jsou vztahy ve stádu podobné vztahům mezi lidmi, i když - proč ne? Detektivkám se spíš vyhýbám, ale zajímalo mě, proč má tahle knížka tak výborné recenze. Už to vím a souhlasím. Druhý díl Garou mě už tolik neuchvátil.

Verrrunka
19.07.2013 4 z 5

Zábavička převeliká. Lepší než druhý díl, snadnější orientace v postavách- ovcích. Některé situace a názory na náš svět z pohledu ovci mě tedy dokonale pobavily.

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Teda že bude ovčí detektivka tak výborné čtení, to by mě nikdy nenapadlo. Naprosto jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. A asi se už nebudu moct dívat nikdy stejným způsobem na naše ovce. Doufám, že nezačnu být paranoidní :D

Linduska16
02.05.2013 5 z 5

Perfektní, napínavá knížka. Byla jsem nadšená!

kusma
25.09.2012 5 z 5

Ovce vyšetřují smrt svého pastýře - geniální nápad, výborně napsaný. Bavilo mě to - bylo to úsměvné, napínavé, kouzelné, vtipné. Příjemné počtení. Od teď se budu na stáda ovcí vždy koukat jinýma očima :)

Aliii
14.09.2012 4 z 5

Velmi zajímavý nápad a pěkné počtení.

st.me
16.08.2011 3 z 5

Pro mě kniha naprosto splnila účel. Chtěla jsem někajé nenáročné letní čtení a tento příběh je přesně takový. Není to žádné veledílo, ale musím přiznat, že jsem byla překvapená, jak to všechno dopadlo.

detektivní a krimi romány humor kreslený humor ovce, ovečky rozhlasové zpracování krimi

Leonie Swann
německá, 1975