Osvětim: Nacisté a konečné řešení

Osvětim: Nacisté a konečné řešení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11579/bmid_osvetim-naciste-a-konecne-reseni-ePN-11579.jpg 5 194 46

V této přesvědčivé knize pojednává populární autor a reportér L. Rees o historii nejproslulejšího nacistického zařízení. Rees prostřednictvím tématu zkoumá holokaust v širším kontextu. Dokazuje, že tento tábor byl v nacistickém státě výjimečný, neboť sehrál rozhodující úlohu v "konečném řešení". Kniha zkoumá mentalitu a motivace nacistů; pachatelé hrůzných zločinů zde poprvé hovoří o svém jednání. Byly objeveny fascinující i znepokojivé skutečnosti - od zřízení nevěstince až po korupci rozšířenou po celém táboře. Seznámíte se s nově zpřístupněnými dokumenty ruských archivů, které často zpochybňují dříve používané argumenty.... Osvětim je příběh o vraždění, brutalitě, odvaze, útěku a přežití, působivá výpověď o tom, jak k lidské tragédii takového rozměru vůbec mohlo dojít.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Knižní klub

Auschwitz , 2005

Lady Dracula
25.02.2014 5 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě, prolínání faktů s příběhy vždy dobře působilo na čtenáře. A tady to platí dvojnásob, vzhledem k tomu, na jaké téma je zaměřena.
Velké plus bych spatřovala i relativní citlivosti, s jakou se autor věnuje problematice, ale zároveň si nebere servítky s tím, jak se ke "konečnému řešení" stavěli v ostatních zemích, jak to probíhalo po válce a jak se k celkovému "problému" staví sami bývalí příslušníci SS. Také je na malé ploše knihy vykreslen náhled na stejnou věc z pohledu více lidí a o to více vychází najevo kolikrát spousta kontrastů.
Je to kniha s určitou hodnotou a všemi, kteří se o tuto problematiku zajímají, by neměla být opomenuta :)

miseb
08.07.2013 5 z 5

Tato kniha je velmi dobře napsaná, pokud lze tohle říct o knize zachycující takové hrůzy. Ale myslím, že je dobré, že se takové knihy vydávají, právě proto, aby se na ty hrůzy nezapomnělo.

Radimos85
15.02.2013 5 z 5

Tato kniha sloužila jako předloha pro dokument od BBC,který jsem viděl a narozdíl od jiných dokumentů stál za to a byl skvěle z filmován,uchvátilo mě v něm hodně faktů,které jsem znal po přečtení podobných knih s touto tématikou.Na rozdíl od dokumentu je kniha dosti obsáhlejší.Dobře reportérsky podaná a protkaná různymi příběhy přeživších.Na jednu stranu slyším z jiných zdrojů, jaká disciplína a postihy by potkaly přislušníky SS,kteří by porušily pravidla táboru.Ale jak vidím pravidla jsou k tomu,aby se porušovaly.Tak nevím proč tuto knihu nedoporučit někomu.

wally
04.01.2013 5 z 5

Po přečtení této knihy mi ještě dlouho běhal mráz po zádech....autor se vyloženě nepouští do moře faktů a dat, ale podává svědectví o této hrůze velice čtivou formou a proto to možná o tolik víc zasáhne....

Dera
30.08.2012 3 z 5

Autor knihy je reportér a taky jako reportáž to na mě působí. Neříkám, že je to úplně špatně, ale na toto téma existují lepší a kvalitnější knihy.

maryzka
18.04.2012 2 z 5

No tak nevim jestli autor to napsal opravdu nebo jestli překladatele se s touto látkou neumí vyrovnat. Pochopitelně se píše o počátcích tábora, jkonečné řešení , mučení, ale právě i ty zlčinci se zde představují jako lidé zamilovaní třeba do vězenkyn židovského puvodu, Jsem bohužel na rozpacíh jak to hodnoti ale zrovna bych ji nedoporučovala dětem do školy možná přečíst později.

koncentrační tábory Osvětim (koncentrační tábor) nacisté holokaust, holocaust

Laurence Rees