Osudový dopis

Osudový dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474663/bmid_osudovy-dopis-wUC-474663.jpg 4 552 128

Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl to zamilovaný dopis od tajného ctitele. Řádky, které mi změnily život, napsala malá, desetiletá holčička, a adresovala je magazínu, v němž jsem pracovala. A vlastně ani nebyly určeny mně. Začínaly slovy „Milý Santo…“ a jaksi podivně mě vzaly za srdce. Jako bych s tou dívenkou byla nějakým záhadným způsobem spojená. A tak jsem místo Santy Clause splnila její vánoční přání sama. Byla to nevinná hra… aspoň jsem si to myslela. Dokud věci nezašly moc daleko. Dokud jsem se jednoho dne neobjevila na prahu domu malé Birdie coby německá cvičitelka psů jménem Gretchen Schmidtová.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Happily Letter After , 2020

hlavajda93
02.08.2022 5 z 5

pěkný příběh na letní dny, vtipná zápletka a Birdie byla opravdu kouzelná

Sysel
28.07.2022 5 z 5

Vtipné, originální. Pěkné čtení.

Lee7
27.07.2022 4 z 5

Lehké čtení k vodě, doga mě bavila a humor byl hezký. Zajímavý příběh s osudem až k neuvěření. Ale mě to nevadilo, mám ráda obě spisovatelky a jejich žánr. Taková menší jednohubka :)

katee21
24.07.2022 2 z 5

Neurazí, nenadchne…
Nezařadí se to na seznam top knih, které jsem kdy četla a mám pocit, že na ni i rychle zapomenu.
Na mě až moc “náhod” a všechno až moc jednoduché a přece jen s happy endem…
Za mě nic moc

evik2710
14.07.2022 3 z 5

Čtivé poctenicko klasika

alzbeta4340
05.07.2022 5 z 5

Bavila jsem se, místy to bylo opravdu vtipné. Naopak vážnější části nebyly plačtivé a přeslazené. Malá Birdie a její psí mazlík - doga - dávají příběhu šťávu a vyvažují tu spoustu náhod, kterou na nás autorky vymyslely.
Obálka se mi ale nelíbí a neodpovídá stylu tohoto románu.

lucka1998
05.07.2022 5 z 5

Výborná zápletka knihy, je fakt že vydávat se za Santu, a poté za německou cvičitelku psů by nenapadlo nikoho. U příběhu jsem se smála nad "odvahou" Sadie, která chtěla vzít osud do svých rukou, když ji uchvátila malá Birdie a její dopisy. Poté ji velmi zaujme i tatínek Sebastian...
Za mě pohodové oddechové čtení.

MilackovaN
24.06.2022 5 z 5

Jeden z mála knih, která má za mě neotřelý děj. Ano, je jasné, že těch osudových náhod je tam až příliš na to, aby to mohla být realita. Ale komu to vadí? Kniha je tak akorát dlouhá. Není tam zbytečně nic navíc, prostě příběh plyne a najednou jste u konce. Poslední dobou mě čím dál více unavují knihy, které mají u konce dramatickou scénu, kdy se pár pohádá, aby se o 10 stránek později mohl srdceryvně vrátit. Tato kniha nic takového nemá, a proto ji řadím do sekce mých oblíbených. Kniha byla jedno velmi milé překvapení.

Kudík
01.06.2022 5 z 5

Musím uznat, že toto se autorkám obzvlášť povedlo. Pravda, "náhod" zde bylo až moc, ale celý příběh měl jiskru, vtip, ždibec sentimentu a hodně romantiky. Přesně něco takového jsem zrovna potřebovala. U příhod ze seznámení se a výcviku v podání Gretchen s Marmadukem jsem se opravdu dobře bavila. Líbil se mi i popis pracovních rande v podání Sadie, a co nezvládla ona a partneři, to završila kolegyně Devin. Takže..... 4,5* a danke. :)

JessieEx
30.05.2022 4 z 5

Jak je možné, že když píše Penelope Ward sama, je to špatné, ale když se k ní přidá Vi Keeland, je to pecka?! Moje druhá kniha od tohoto autorského dua a opět jsem spokojená, ne-li nadšená.

Bylo to krásné, romatické, erotiky tam byla jen kapka, takže tak akorát :) Jasně, celá zápletka byla lehce přitažená za vlasy, takové náhody se v reálném životě nedějí...ale co když ano? Možná když budeme věřit na osud a dovolíme si chvilku snít, uvidíme, že i náš život je plný náhod, které spolu (jen) zdánlivě nesouvisí...

renulkam
25.05.2022 2 z 5

Jsem zklamaná. Začátek byl vtipný, zajímavá zápletka, čtení utíkalo ale pak se to přetavilo do protahované "klasiky". Prohodi spolu pár vět, nemají spolu ani rande, ale Sadie už je strašně zamilovaná a potřebuje mít jistotu, že je to vztah na " celý život ". Do docteni knížky jsem se musela nutit. Za mě opravdu patří ke slabším od techto spisovatelek.

dooky
10.04.2022 4 z 5

Hezký, romantický příběh na aprílové odpoledne. Žádná topovka, ale četlo se to příjemně a splnilo účel na nic nemyslet.

milena8281
08.04.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh o lásce se šťastným koncem. Moc se mi líbil příběh i styl psaní. Romantická oddechovka, moje dávka pro relaxaci. První knížka od autorek a určitě ne poslední.

bezzink
04.04.2022 5 z 5

Pribeh me oslovil, za me mel hlavu a patu a byl prijemny. Nekomu zde se prave nelibilo, ze tam nebyly zadne zvraty, ja jsem za to naopak rada. Bylo to osvezujici! U kazde romantarny je to klasika, ze se v pulce knizky hlavni postavy nejak podrazi, rozejdou se, nejsou si jisti svymi city, brani se lasce atd. Tady toto neprobehlo, laska tim padem byla pro me o mnoho vic uveritelna. Bylo to moc mile, dojemne a hlavne dospele. Zadne sokujici tajnosti, zvraty, proste zivot, ktery umi prekvapit! Po dlouhe dobe davam 5 hvezd tomuto zanru.

Ála1968
30.03.2022 5 z 5

Opět krásný příběh,který nezklamal a byl čtivý až do konce.Nádhera......

Leniii
24.03.2022 5 z 5

Čtivý, romantický příběh

janina66
17.02.2022 4 z 5

Velmi čtivý, ryze romanticky zamilovaný příběh. Nejvíc mě bavila Birdie a cvičení dogy štěněte. I pár slz mi ukáplo. Jako oddychovka dobrý.

tefree
15.02.2022 4 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá, místy hodně přeslazená a v některých částech i dost nereálná. První polovina se mi líbila více, druhá už méně. Ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

JadeyBristow
09.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Tyhle knihy prostě nečteš s představou, že jednoho krásného dne dostanou Nobelovu cenu za literaturu. Prostě ne. Ale baví mě. Fakt že jo.

Knihy těchto autorek bych shrnula takto: láska, sex, pak dlouho nic, vytrhnutí srdce všem čtenářům, láska, sex a nakonec teda sex, aby ho nebylo málo. Zmiňovala jsem ještě sex?

Ví i Pen absolutně zbožňuju a četla jsem od nich snad vše. Takže vysoké nároky opravdu nemám. Ale jejich knihy si naplno užívám, protože, alespoň knižně ráda zažiju něco, co v osobním životě jednoduše neexistuje.
Výjimkou není ani tahle kniha. Až na jednu věc:

NĚCO JAKO SPOILER, ALE NE TAK ÚPLNĚ SPOILER. JÁ NEVIM, JE MOC POZDĚ NA TO TO ROZHODNOUT A MŮJ MOZEK PO PŘEČTENÍ MINULE KNIHY (ehm... Můj tajny život) UŽ NEFUNGUJE TAK JAKO PŘEDTÍM!
——————-
Penelope, ty jedna mrcho. Ještě jednou necháš na konci knihy umřít psa, končíme spolu. Nadobro! Nech si umřít klidně hlavní postavu, ale psa, či jiné zvíře, NIKDY! Až do tohoto kritického okamžiku jsem si však knihu užila s úsměvem na tváři.
Ale stejně Pen, dlužíš mi 20 Kč za kapesníky z Tesca.
————————
Jako klasicky bych vám napsala „pokud jste dočetli až sem, doufám, že to na vás nezanechalo psychické následky...blabla” ale tentokrát ne. Můj psychický stav se po přečtení tamtoho díla ďáblova *s křížem v ruce a svěcenou vodou na krku ukazuje na knihu Můj tajný život od Lucie Hříšná (vyslov to nahlas a někde shoří vesnice)* se ještě nestabilizoval, takže vám popřeji alespoň klasicky hezky zbytek dne.

martina1797
05.02.2022 4 z 5

Knížka se rozhodně dobře čte. Pro mě možná až moc nereálný a místy přeslazený děj. Ale pro milovnice romantiky to bude určitě správná volba.