Osudový dopis

Osudový dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474663/bmid_osudovy-dopis-wUC-474663.jpg 4 551 128

Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl to zamilovaný dopis od tajného ctitele. Řádky, které mi změnily život, napsala malá, desetiletá holčička, a adresovala je magazínu, v němž jsem pracovala. A vlastně ani nebyly určeny mně. Začínaly slovy „Milý Santo…“ a jaksi podivně mě vzaly za srdce. Jako bych s tou dívenkou byla nějakým záhadným způsobem spojená. A tak jsem místo Santy Clause splnila její vánoční přání sama. Byla to nevinná hra… aspoň jsem si to myslela. Dokud věci nezašly moc daleko. Dokud jsem se jednoho dne neobjevila na prahu domu malé Birdie coby německá cvičitelka psů jménem Gretchen Schmidtová.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Happily Letter After , 2020

knihomolkaL
31.05.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh, který od začátku až do konce tak nějak báječně plynul. Bez hádek a zvratů, tak to mám ráda. Super odpočinkové čtení.

Zomy
23.05.2023 4 z 5

Byly doby, kdy jsem tyhle dvě autorky hltala, počínaje Alfasamcem. Pak se mi tak nějak přejedly, protože začaly být čím dál tím sentimentálnější a hrdinové si v sobě nesli čím dál větší traumata. Takže jsem si od nich dala pauzu a teď už si je dávkuju s většími odstupy.
Osudový dopis je fajn romanťárna, občas vtipná, hezky to odsýpá, nemá hluchá místa. Poslední třetina už opět sklouzla k melodramatu a bylo to zbytečné. Podle mě by spisovatelkám slušela humornější forma bez té přehnané přeslazenosti, mrtvých manželek (tady ovšem dávala smysl, uznávám), bez vážných nemocí, osudových záměn a podobných "povinných" scénářů.
Ale vztah Saddie a Sebastiana (a Birdie) byl popsán moc hezky, bez větších zvratů, s velkou dávkou lásky. Knížku jsem si rozhodně užila.

Domkar9116
14.04.2023 4 z 5

Tak to byl opravdu velice milý příběh. Kniha se četla sama, děj ubíhal. Bylo to super celé, ale trošku mi tam chybělo něco... možná to mohlo být trošku větší drama, nebo ještě trochu větší romantika mezi hlavními hrdiny. V každém případě je to krásný příběh, který pohladí po čtenářské duši. Doporučuji

Pája699
24.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla krásná, milá, romantická jednohubka.

Po prvních stránkách jsem si říkala..co to sakra je? To bude asi nějaká blbost :-D opak je ale pravdou. Pak se příběh rozjede, nabere spád a už jenom čtete .-)

Malá Birdie je roztomilá holčička, která si mě získala hned a ten dopis pro Santu, který všechno odstartoval, mě dostal. Sadie a Sebastian, tam byla chemie od začátku a neskutečně k sobě pasovali a já jim to jenom přála.

Opět tu jsou i scény, které vás pobaví. Německá cvičitelka psů, hovínková žádost o ruku :-D Jenom s tím DNA, tam si mě autorky moc nezískaly.....Na můj vkus až moc náhod najednou, ale kdo ví..? :-)

Pokud se chcete zasnít, tak je tato kniha právě pro vás…

whiolet
19.02.2023 4 z 5

Tahle knížka mě bavila.
Milá, nenáročná romantická linka se sympatický mi hlavními postavami, kterým jsem fandila už od samého začátku.
Na druhou stranu ten propletenec s DNA už mi přišel trochu na hlavu, ale i přesto dávám 4 hvězdičky.

Terez9119
08.02.2023 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem od těchto dvou autorek čekala. Žádné drama, milý romantický příběh. Nic zázračného, na jedno klidné odpoledne super. Příběh byl zábavně vystavěný a docela neotřelý, za to jedna hvězda navíc.

Micandy
01.02.2023 3 z 5

U mě se žádné wau nekonalo, asi půjdu proti proudu. Kniha mě bohužel od druhé poloviny moc nebavila, náhod bylo příliš mnoho až mě to rušilo. Pro mě takový průměr.

knihomolka.Lea
27.01.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka knihy Osudový dopis, pracuje v jednom magazínu co by redaktorka. Má na starosti i rubriku se Santou. Dlouho před Vánoci ji však přijde dopis od jisté Birdie. A tím začne celý příběh, ze kterého mi i teď běhá mráz po zádech.

Kniha je nesmírně dojímavá. Nenechá vás oddechnout, musíte číst dál a dál. Ale hlavně je i opravdu vtipná. Žádný neotřelý humor, ale povedená komedie hlavně díky roli německé cvičitelky.

Knihu doporučuji, překvapil mě originální příběh, který nemůže zklamat.

helenkan
23.01.2023 5 z 5

Tohle se mi fakt líbilo. Pěkný romantický a neotřelý příběh. A erotiky tak akorát.

Ešína
02.01.2023 5 z 5

Tak dlouho mi ležela v knihovně... :(
Wow! Tak tohle byla asi ta nejhezčí, nejroztomilejší a nejkouzelnější kniha, kterou jsem doposud přečetla. Opravdu jsem si čtení užila. Občas i se slzami v očích. Příběh byl vtipný a opravdu hezký, bez jakéhokoliv velkého a překvapivého zvratu. Což se mi líbilo. Birdie byla roztomilá, Sadie opravdu milá a Sebastian to měl v hlavě dobře srovnané. Doporučuji. Určitě se ke knize ještě několikrát vrátím.

Matri
24.12.2022 5 z 5

Ja nechápem, že som túto knihu tak dlho odkladala!! To bola tak čarovná, VTIPNÁ a romantická jazda. Akože dávno sa mi nestalo aby som sa neovláda a doslova sa chechtala nahlas (časť o cvičitelke psov je topka, úplne som z nej odpadla :-)))
Celý príbeh plynul veľmi prirodzene, a rýchlo, knihu som doslova zhltla. Odporúčam všetkými desiatimi!

MAU256
06.11.2022 5 z 5

Hezká romantická knížka. Birdie byla úžasná desetiletá slečna, která začala psát dopis Santovy a přála si pro svého otce Sebastiana a pro sebe kamarádku. Sadie, která měla tuto rubriku na starosti, měla tak velké srdce, že dopis nedokázala ignorovat, no a tím to vlastně celé začalo. Knížka je pohádkou pro romantické dušičky. Můžu jen doporučit.

raty
28.10.2022 5 z 5

Pokud vám srdce jihne nad velkými psy, malými roztomilými holčičkami a tatínky, kteří nevědí, jak zaplést copánky, je toto kniha přesně pro vás. Romantika s humorem, a prostě krásná pohádka, u které se skvěle relaxujte. V rámci žánru pro mě pěkné čtení.

adela2230
14.10.2022 4 z 5

Příběh docela upoutá, měla jsem trochu problém se začátkem, kde se vydávala za někoho jiného. Naštěstí pak se příběh dal do pohybu a kniha mě začala bavit.

Damonka12
10.10.2022 4 z 5

4,5 kniha byla super, stejně čtivá jak jsem od autorek zvyklá a námět s dopisem byl super. Jen nechápu, proč všude hrají roli psi, byl to jediný aspekt, který se mi na knize nelíbil.

Michelleee
18.09.2022 5 z 5

Krásný příběh, který začíná dopisem „Milý Santo…“ Malá Birdie je kouzelná. Bavila jsem se, bylo to vtipné a moc hezké. Zajímavá zápletka, spousta osudových náhod. Postavy byly všechny sympatické.

Marci_Vaj
05.09.2022 4 z 5

Neodolala jsem a šla do další knihy. Nebylo to vůbec špatné, takové klidné, pohodové, plynulo to v jedné vlně. Raději mám ale trochu víc akce :)

Nermal
24.08.2022 4 z 5

Když si tak v duchu projdu vše, co jsem od těchto autorek četl, zdál se mi tento příběh trochu slabší. Možná je to tím, jak už mě autorky za tu dobu zmlsaly. Děj začal nabírat grády až v poslední třetině a ani to jiskření se mi nezdálo tak velké, hlavně ze strany Sebastiana. Každopádně je to velice čtivé a nebyl jsem zklamaný.
Jenže když jsem si přečetl komentáře ostatních, uvědomil jsem si, že každému se líbí malinko jiná ingredience. Někdo má rád více erotiky, někdo lásku na první pohled, někdo poklidné plynutí děje bez zádrhelů a asi všichni humor. Musím říct, že autorky nám to skvěle míchají, pokaždé malinko jiný poměr všeho, takže nakonec nikdo neprotestujeme a čteme všechno, jak to přichází - záruka počtení i pobavení. Za mě je to tak asi dobře, na své si přijdeme všichni.

beruzzka
11.08.2022 4 z 5

Takova ta kniha, kdyz chcete cist jen dobre veci, verit, ze lide jsou dobri a ze vsechno dobre dopadne. Proste pohadka :-)

Radka1727
07.08.2022 3 z 5

Taková pohodová oddechovka... bez nedorozumění, rozchodů a návratů. Těch náhod bylo ale zbytečně moc. Zatím nejslabší co jsem od autorek četla.