Osudný pád

Osudný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445696/bmid_osudny-pad-sQ0-445696.jpg 4 181 53

Ve tři ráno vzbudí svobodnou matku Abi telefonát. Jeho obsahem je nejhorší noční můra každého rodiče – Abina sedmnáctiletá dcera utrpěla vážná zranění po pádu z mostu. Na Abi však čeká v nemocnici další překvapení, když zjistí, proč nemohou lékaři její dceru odpojit od přístrojů… Policie případ moc nevyšetřuje, a tak se Abi rozhodne na vlastní pěst zjistit, jak to s pádem její dcery skutečně bylo a jestli za něj není zodpovědný někdo jiný. Brzy jí začne pomáhat i Anthony, psychologický poradce policie v Seattlu. Jak se vším souvisí kandidát na senátora Gavin Montgomery? Nebo jeho dcera Kendall? Abi během pátrání zjistí mnohé i o sobě samé a vlastních vztazích v rodině.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Night Olivia fell , 2019

luci78
19.09.2021 4 z 5

Moc mně tato kniha oslovila. Bylo to velmi dojemné, i jsem si pobrečela. Děj se jakoby táhl, ale nutilo mě to číst dále, abych věděla, jak to teda všechno bylo.

juliesze
10.09.2021 2 z 5

Jak se dívám na ty komentáře, tak je to asi pouze můj dojem, který mě nutí dát tak špatné hodnocení. Mně se to moc nelíbilo. Hvězdičky dávám za zajimavou postavu Abi, která je i příjemně zpracovaná. Ale jinak mi příběh přišel celý jak z netflixového celovečeráku.

Sammy.Boy
19.08.2021 5 z 5

Spíš než thriller bych to viděl jako rodinné drama. Ale to je momentálně asi tak jediná výtka, jinak mi knížka jako celek sedla. A ano, při posledních kapitolách jsem plakal! Člověk si při podobném čtení totiž pár věcí připomene, třebaže se život může změnit během okamžiku, kdy všechno navždy změní jeden OSUDNÝ PÁD! Silný debut!

knihomolka_eli
24.07.2021 5 z 5

(SPOILER) K tejto knihe som prišla úplnou náhodou. Pred dovolenkou som si chcela z kniznice pozicat nejaky triler, necitala som anotacie, len nazvy knih v zozname a tento ma zaujal. Asi to tak budem robit castejsie, pretoze ma kniha prijemne prekvapila. V knihe sa prelina sucasnost, z pohladu Abi, ktora hlada pravdu o nehode svojej dcery a minulost z pohladu Olivie, z casu pred nehodou. Dokonale som sa dokazala s obomi zžiť. S Oliviou som prezivala vsetky jej pocity, zvedavost, tuzbu odhalit, co pred nou mama tajila, ale aj pochopenie a uznanie, ktore citila voci svojej mame, jej zalubenie, jej priatelstva, jej problemy, jej radosti. A potom Abi...ta bolest, ta bezmocnost, ked vidite takto svoje dieta...to vsetko som prezivala s nou, to odhodlanie najst vinnika, tazke detstvo a nevyrovnanost s hrozami v nom a tie rozporuplne pocity z prichodu Zoe, ktory,ako je hned zname, znamena stratu Olivie... smutne, velmi smutne. Vinnika sa mi nepodarilo odhalit hned...ono podozriví boli prakticky viacerí a nevedela som, akým smerom sa autorka uberie. Dereka mi bolo neskutocne luto. Posledne kapitoly som citala cez slzy...pre mna nesmierne silna kniha o vztahu matky s dcerou, o nekonecnej laske, o pochopeni, odpusteni. Olivia, Abi a Sarah a aj vysetrovatelka Samsonova boli svojim sposobom neskutocne silne zeny, akurat, ze kazda pre nieco ine. Knizku rozhodne odporucam. Je to take pripomenutie toho, ze si treba kazdy den uzivat naplno s milovanymi ludmi, nikdy nevieme, co sa moze udiat.

a_sbtv
22.07.2021 5 z 5

Velice povedená kniha. Líbí se mi, že je psána střídavým pohledem hrdinů. A další plus je to, že vidíte přítomnost očima matky a minulost očima dcery. Opravdu skvělá kniha.

Bibi23
03.07.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, která vás vtáhne do děje, ale i chytí za srdce. A jako u jedné z mála, na konci jsem měla v očích slzy.

Millyf
21.06.2021 5 z 5

Práve som ju dočítala a myslím,že mi ešte bude dlho ležať v hlave. Posledné kapitoly som čítala v slzách....silné puto medzi matkou a dcérou. Priznám sa, skoro do konca som nevedela, kto je vinníkom, jednoducho kniha ma milo prekvapila a neskutočne bavila

Krchnaida
29.05.2021 3 z 5

Pro ženu, která má dceru, je to intenzivně smutné čtení. Je to moje první kniha, u které mi na konci slzely oči.

kirkpatrick
22.05.2021 4 z 5

Já bych se zastavil na samém úvodu, kdy autorka věnuje tuto knihu každému rodiči samoživiteli a především své svobodné matce. Je to nádherný vzkaz, kdy si můžeme po přečtení knihy uvědomit, jak je vlastně výchova snadná nebo složitá. V knize najdeme zamotané vztahy, přetvářku, drsné hrátky, lásku i jak se může život vyvíjet. Život je prostě nevyzpytatelný a překvapující.

maličkán
16.05.2021 5 z 5

Kniha se velice dobře četla, za mně plný počet hvězdiček. Líbila se mi více než Případ Amélie.

Dela111
05.05.2021 4 z 5

Příběhy se zápletkou, kde je nějaká tragédie označena za nehodu a příbuzný oběti se s tím nespokojí a jde pátrat na vlastní pěst, čtu ráda. Tady je to matka, která potřebuje zjistit pravdu.
Kniha má dvě časové linky, ta současná zachycuje pátrání matky, druhá je z pohledu dcery a postupně odhaluje co vedlo k osudnému pádu.
Jako thriller je to slabé a já bych to spíše označila za psychologický román s detektivní, částečně thrillerovou, zápletkou. Je to celkem poutavě napsaný příběh o zamotaných vztazích, o lásce partnerské i rodičovské, o nenávisti, lžích a tajemstvích s hodně emotivním koncem.
Pokud nepotřebujete šílenou jízdu se zvraty na každé straně, to tady opravdu není, může se vám příběh líbit.
75%

Arsi007
01.05.2021 4 z 5

Tajemství, o kterém si myslíte, že není tak složité uhodnout se v příběhu čím dál víc zamotává až vyvrcholí pro mě naprosto perfektním závěrem, který se přiznám, že jsem neodhadla. A to se mi stává málokdy. Byla to tedy jedna z možností, která vás při čtení napadne, ale do poslední chvíle se nedá s jistotou říct, že je správná.

Střídají se zde kapitoly Abi ze současnosti a Olivie z minulosti před nehodou. Příběh plyne svižně a postavy jsou napsané velmi realisticky.

Z Osudného pádu by byl naprosto perfektní seriál pro Netflix
Doporučuji jako super jednohubku na víkend.

IG: @hanybooks

WaN635
17.04.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, i přesto, že jsem od začátku očekávala jak to skončí. Smutný příběh o spoustě tajemstvích, které měla být řečena za života.

ufounek17
17.04.2021 5 z 5

Velmi čtivý pribeh. Ke konci příběhu i slza ukapla. Tuto knihu si budu pamatovat hodně dlouho.

vera4669
26.03.2021 3 z 5

Nemastná/neslaná kniha. Od prvních stran je vše jasné, a konec nijak nepřekvapil. V poslední kapitole pokus trochu rozplakat čtenáře a je to. Znova bych už nečetla.

Leena
22.03.2021 3 z 5

Jako prvotina to nebylo vůbec špatné, celkem zamotané a čtivé.
Konec byl smutný:-(

Kekik
16.03.2021 4 z 5

Překvapení se nekonalo, ale ten konec...

Od knihy jsem očekávala, že mě emočně oddělá. To se nakonec nestalo, ale je pravda, že jsem poslední tři kapitoly četla s knedlíkem v krku. K slzám mnoho nechybělo.

Jsem ráda, že důvod, proč Olivii nelze odpojit od přístrojů, se dozvíme hned z kraje. Tak ono není divu. Pro příběh je důležité tento fakt vědět hned.

Určitě bych knihu nezařadila do thrilleru. Nepůsobila tak na mě. Jedná se o klidnější tempo. Více by se hodilo zařazení psychologický román. Napínavých zvratů zde mnoho nebylo. Několik souvislostí jsem odhadla celkem rychle.

Příběh se mi, i přes těžké téma, četl hezky. Na prvotinu výborný počin. Ráda si od autorky přečtu další díla.

vojteska70
12.03.2021 3 z 5

Mně se to moc libilo.

L.Helena
08.02.2021 4 z 5

Knížka se mi velice dobře četla, i když souhlasím s mnohými komentáři níže, že zvláště kapitoly od Olivie byly ve stylu young adult. Jenže jaké jiné by měly být, když to vypráví sedmnáctiletá dívka. V knize je dobře vykreslená situace mezi matkou a dcerou, které si navzájem zamlčují důležitá fakta z přesvědčení, že chrání svou nejbližší osobu před nepříjemnou pravdivou skutečností. Bohužel to však vede až k tragické události.

SPOILER!! Docela mě překvapilo, jak dlouho byla Olivie udržována na přístrojích a jak to probíhalo poměrně nekomplikovaně. Nedávno jsem četla knihu, kde žena byla ve stejné situaci a tam bylo vykresleno jak nesmírně složité to je, jaké komplikace tento stav provázejí a nakonec to taky dopadlo úplně naopak, než tady.

Ophelie
10.01.2021 4 z 5

Kniha je velice čtivá, nechybí jí určité napětí, ani sympatické, dobře vykreslené postavy. Prolíná se vyprávění současnosti - Abi a minulosti - Olivie, přičemž ke konci vše vyústí k odhalení pachatele. Příběh se mi velmi líbil a čtení mě bavilo. Konec mě dokonce dojal až k slzám. Nevím, zda knihu zařadit mezi thrillery, ale lze ji určitě doporučit.