Osudné tajomstvá v podzemí

Osudné tajomstvá v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176175/bmid_osudne-tajomstva-v-podzemi-BS7-176175.jpg 4 250 53

Podzemí série

< 6. díl

Dobrodružstvo Willa Burrowsa pokračuje! Styxovia sa valia cez Anglicko a za sebou zanechávajú len smrť a skazu. Zdá sa, že tentoraz ich už nič nezastaví. Azda len zázrak môže zachrániť ľudstvo. Hlboko vnútri zeme musia Will a Elliottová odhaliť dávne tajomstvá, ktoré majú zásadný význam pre život ľudí a styxov… Šiesty záverečný diel napínavej dobrodružnej série Podzemie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Terminal , 2013

Lablynt
21.09.2014 2 z 5

Kniha mě absolutně zklamala. Čekala jsem úplně něco jiného, čekala jsem mnohem víc. Ten konec byl úplně přehnaný. Planeta se vychýlila z dráhy, uf, tohle byl nejhorší díl série.

mrnka.t
04.08.2014 5 z 5

Vůbec by mě nenapadlo, že celá série skončí takhle. To s tou planetou bylo už trochu moc, ale budiž. Není to klasický happyend a to oceňuju.

soffe
28.07.2014

Jako velký fanoušek celé série jsem knihu za pár dní zhltal, ale mám velice smíšené pocity... To, že z toho autoři udělali pořádnou fantasmagorii, by se dalo překousnout. Ale nikdy se nespokojím s tím, že celou zápletku vyřešila Elliot jakýmsi magickým žezlem, a ani to nebylo pořádně v knize vysvětlené, proč zrovna ona. Na druhou stranu je kniha výborně napsána (ostatně jako všechy předchozí), je plná akce a nečekaných událostí (Chesterovo pobláznění a smrt, pyramidy a věž, Drakeovo přežití po výbuchu, Willova proměna?...), nemá žádný pohádkový happy end a celá kniha je až do samého konce napínavá tak moc, že posledních 30 stránek nelze knihu jen tak odložit, ale nutí vás to číst dál.

+ výborně napsané

- nevysvětlený konec

Za mě 7/10

Konrad
14.05.2014 1 z 5

Tady je už možné opravdu vše, takže klidně ještě pět, šest dílů.Nakonec když to sype, proč ne. Porovnávat tuhle záležitost s Nadací od Mistra Asimova, je neskutečné rouhání.

Aniga
06.03.2014 3 z 5

Údajně poslední díl..... nevím nevím... třeba se dočkáme pokračování.
Zklamalo mi to, když jsem se nakonec dozvěděla co je Podzemí a co je Země.... Na druhou stranu přemýšlím, zda to už zamýšleli autoři u prvního dílu, že se všechno bude odehrávat tímto směrem... já bych raději s Willem kopala v naší Zemi, tak jak ji všichni známe...ale ve finále to bylo dobrý.

Dandulka
10.02.2014 5 z 5

V informacích o knize je napsáno, že je určena pro čtenáře od 12 let. Vzhledem ke krvavému ději a spoustě mrtvol, jsem měla spíše dojem, že je to čtení pro dospělé.
Autoři sice uvádějí, že je tento díl poslední, ale konec je uzavřený/neuzavřený, takže to vypadá i na sedmé pokračování. No, uvidíme......

neww
06.02.2014 5 z 5

Kde je šestá hvězdička? Nejlepší díl celé série.

Liška Emily
18.01.2014 4 z 5

Pátý a tento díl série už byly opravdu hodně přitažené za vlasy, ale protože jsem přečetla všechny předchozí, chtěla jsem "dotáhnout" celou šestici. Pro mě by bylo v pořádku, kdyby série skončila čtvrtým dílem, Návrat z Podzemí, tuším, ten má také hodně otevřený konec. Ovšem nikdy, opravdu nikdy v životě by mě nenapadlo, že to vyvrcholí takhle.
Jinak se knížka stejně jako ty přechozí četla opravdu skvěle a téměř na každé stránce se odehrálo něco překvapivého (i když mnohdy nepochopitelného). Celkově velmi dobrá knížka, ale - jak už bylo řečeno - oproti prvním dílům hotová fantasmagórie.

Mako123123
03.01.2014 3 z 5

SPOILERY !!! V podstate súhlasím s Radzha: to scifi sa mi páčilo, to že sa nekonal žiaden happy end sa mi páčilo, tie hororové scény sa mi páčili... ale to že si Eliotová zo stredu Zeme šoféruje (ja viem že ona nie :D) planétu k iným- mimozemským svetom a že pomaly ale isto (možno :D) ľudská rasa do roka vyhynie bo sa zadusí v holom vesmíre bez atmošky a to že hl. hrdina Will sa začal meniť na ... no nazvyme to ,,nie-človeka,,... to už je poriadna fantasmagória. Ked polomŕtvy Drake ožiarený atomovkou dokáže za menšej pomoci kamaráta výjsť z toho najhlbšieho podzemia (kam sa hl. hrdinovia dostávali celé prvé tri knihy, a na povrchu ešte bojovať proti vraždiacim strojom-armagom (ktoré sa v tomto prejavovali skôr ako otravné prerastené muchy) to je fantasmagória. Ked nikdo iný nieje OSUDOM predurčený na naštartovanie gigantickej mimozemskej vesmírnej lode- planéty Zem, iba Elliotová a v knihe nieje ani povedané prečo práve ona a nikto iný. Prečo stromočlovek Woody i armagovia vedeli že ona je vyvolená (ich zahubiť ;) ) ale Hermione to nevedela... to sa čudujem. ...
ono to fakt mohlo skončiť 3. knihou tak ako sa pôvodne tvrdilo... síce by bol otvorený koniec ale aspoň zrozumitelnejší... Chester by bol živý, hoc v nesnázích ale aspoň živý a i jeho rodina, Will so svojím otcom by odhalovali nový-skrytý ,,majský,, svet uprostred džungle pri strede Zeme, Rebeky boli vpodstate mŕtve a tým i hlavný styxský problém bol elimonovaný, tie menšie rozbroje čo by tam na povrchu ostali by sa už dali vyriešiť Drakom a jeho odbojom, nebezpečenstvo domínia bolo vtedy tiež vyriešené... avšak 4. knihou to začalo poriadne gradovať, prišli germánci, styxky, kukly, armagovia a mimozemskí votrelci, jadrový útok a vyhynutie ľudskej rasy (teda pokial sa neschovajú do podzemia, neprečkajú tam kto-vie-koľko tisíc,(milión ?) rokov cesty vesmírom a neskamarátia sa s ich tvorcami-bohmi mimozemšťanmi, ... to teda bude poriadne prísny konkurz: /ty sa nám páčiš, budeš slobodný obyvateľ, a ty nie ty budeš náš otrok- ved aj tak si bol našími zabitými kolegami-styxmi vytvorený nato aby si pracoval, další... ááá, ty sa mi páčiš ty budeš moja ľudská kokubína/ ... :D) jako ja som zástanca Danikenovej teórie o pôvode ľudstva a verím že má pravdu, ale do beletrie takéhoto typu takejto kategórie to asi napatrí... tu sa mi to zdá smiešne, také neadekvátne, to je ako keby Rowlingová do Harryho Pottera cpala problematiku finančnej burzy. Podzemie malo byť horor-fantasy pre tínedžerov nie?... až sa mi zdá že je toho príliž moc... skrátka a dobre autori si ukrojili síce chutný ale až príliš veľký kus koláča

-Koniec spoileru-
Takže tejto knihe dám 3/5 Chcel som dať aj plné hodnotenie ale to nedovysvetlovanie a posledných 10-20 strán ma odradilo.
P.S: snád/ možno že to bude aspoň nepriamo nadväzovať na inú (budúcu) sériu (od týchto autorov). Niečo na spôsob Nadácia od autora Isaaca Asimova alebo niečo na podobný štýl.

Michaela.8
02.01.2014 4 z 5

*Spoilery*
K téhle knížce mám jenom jednu drobnou poznámku: Rodericku Gordone, ty zatracenej ******! Jak si to představuješ?! Zabít tolik mých oblíbených postav!
Jinak celou sérií Podzemí jsem prohltala, všem doporučuju i poslední díl, i když si myslíte, že už si nic nepamatujete.
Jsem v celku ráda za otevřenej konec a jsem STRAŠNĚ ráda, že žije jak Will, tak Elliott, protože teď mám aspoň v duchu konec, kde Willa budou operovat a všechno dopadne dobře a shledá se s Elliott, dají se konečně dohromady a budou spolu zažívat další dobrodružství v novém světě :).

Radzha
31.12.2013 4 z 5

Od třetího dílů se nestačím divit, co všechno je možné a jakým směrem se dá nakonec celá série nasměrovat a poslední díl není výjimkou.
Poslední cesta do Podzemí je velice povedeným zakončením celé série, i když je uzavřena tak, že je zde možné pokračování a vidím to spíš na volnou předlohu nové série, protože pokud to takhle opravdu skončí, tak.....
Ale pokud je to opravdu definitivní konec, tak velice chválím za "no happy ending", protože kdyby žili spolu šťastně až do smrti, bylo by to opravdu divné a celé knize by to spíše ublížilo.
Rozhodně knihu doporučuji mladším čtenářům a příznivci sci-fi, tak jako já, si určitě přijdou na své. Ale připravte se na opravdovou "fantasmagórii"

xflori01
29.12.2013 4 z 5

Knížka se čte skvěle. Ale moje nejoblíbenější postavy, Drake a Elliot, skoro v tomto díle nehrají své obvyklé role. Drake je tam tak na parádu a Elliot zas ovládají své genetické pudy. No a za další jsem čekal Elliot&Will. A Chester nám zmagořil, jen tak na okraj. :)

Vůbec jsem to ani v nejmenším nečekal. To, že by někdo zemřel, by mi nevadilo, ale zase že by se jim změnilo chování... První dojem z knížky byl dosti negativní, ale když jsem to dočetl, tak to zas tak špatné nebylo. (Nedokážu svůj dojem správně vyjádřit, chjo.)

Myslím, že můžu knížce bez obav dát krásné 4 hvězdičky.
PS: Takové zakončení a prý poslední díl - Roderick se asi zbláznil. Takový konec, kdy zbývající planeta asi pomře - jo, v klidu. :D

arram
03.11.2013 4 z 5

Důstojné zakončení série s rozuzlením, které jsem opravdu nečekal.