Osudné tajomstvá v podzemí

Osudné tajomstvá v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176175/bmid_osudne-tajomstva-v-podzemi-BS7-176175.jpg 4 250 53

Podzemí série

< 6. díl

Dobrodružstvo Willa Burrowsa pokračuje! Styxovia sa valia cez Anglicko a za sebou zanechávajú len smrť a skazu. Zdá sa, že tentoraz ich už nič nezastaví. Azda len zázrak môže zachrániť ľudstvo. Hlboko vnútri zeme musia Will a Elliottová odhaliť dávne tajomstvá, ktoré majú zásadný význam pre život ľudí a styxov… Šiesty záverečný diel napínavej dobrodružnej série Podzemie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Terminal , 2013

radusak9806-1
12.02.2018 odpad!

Rozhodla jsem se napsat komentář později, aby ze mně všechno naštvání a frustrace vymizela a taky, abych na většinu toho co mě štvalo zapomněla.
Úplně si pamatuji mé nadšení z první knihy, bylo to nové, zábavné a nebylo to tam moc přitažené za vlasy. Postupem toto nadšení vyloženě chladlo a když se člověk dostal přes "zrození styxů", tak už by vzrůstu nadšení nepomohla ani dvojitá dávka viagry.
Z tohoto pohledu se od knihy nedalo nic moc čekat a jí se stejně povedlo (tím koncem co není konec, to je asi jako zemanovské nedělání kampaně) velmi dokonale ustálit. Knihy se začali tenčit, aby se z nich dalo vytřískat co nejvíce a otevřený konec se dá využít k ještě další knize. Já osobně už bych si jí nespíš nekoupila, nějak nemám důvod.

l001
20.05.2017 5 z 5

Dobré, ale škoda konce. Mrzí mě, že umřelo mnoho mých oblíbených postav a přesto to nijak neskončilo. Vůbec by nevadilo připsat další sérii, po případě dvě:-)

misha006
25.03.2017 3 z 5

Je to dlouho, co jsem četla předcházející díl a po posledním dílu jsem sáhla jen proto, abych měla kompletní sérii. A musím říct, že knihu jsem dočetla jen ze setrvačnosti. První díly byli výborné, napínavé, plné zvratů a překvapení. Nevím, jestli jsem to cítila i u předešlých dílů, ale tady mě hlavní postavy opravdu velice vadili. Byli nepříjemní a nesympatičtí, takže mě bylo vlastně jedno, jak skončí oni, nebo celá kniha. Ještě musím dodat, že konec mě nijak nepřekvapil. Vlastně se mi k celé sérii tak nějak hodil.

Percabethka
23.08.2016 4 z 5

Přetrpěla jsem všechny ty nechutný části a oni nedodělají konec?? Vážně? VÁŽNĚ?! :/ Když ale pominu otevřený konec a tý odporný části, bylo to super :) Chtělo by to další díl...

kostějcz
12.02.2016 4 z 5

pozitiva negativa a přaní po dalším dilu

supr serie ale jedna chyba a jedna poznámka______
chyba---otevření konec ---hnus.
poznámka:roderiku gordone a brian williamsi jste velcí **************************
mam rád tento typ knich ale nesnáším otevřené konce takže je to hnus čtu čtu těším se co příde příště a ono nic hnus ale jinak dobrá serie. Vřele doporučuji ale je divní styl na této knize je divné že je krádka oproti ostatním a je psaná nepřesním a chaotickým uspořádaním oproti např. hlouběji do podzemí. Chápu že v průběhu tohoto dílu je chaos ale stejně proč? takže hodnotím 4hvězdy ale pořád doufám v Podzemí 2. Nedoporučuju těm kdo nemají radi otevřené konce,podivné konce.

petr9244
15.01.2016 4 z 5

(SPOILER) Celkem dobrá kniha. Je tam dost zvratů které by nikdo nepředpokládal. Štve mě ale závěr, protože ten je hodně otevřený( z Willa se stává Styx a Elliot je zase v podzemí.)což jsem vůbec nečekal. Myslím si že autoři čekají na odezvu čtenářů a chystají další díl/y. Navíc autoři nechali umřít příliš mnoho mích oblíbených postava a všem změnili role:-( Chester zešílí a nakonec ho zabije druhá šílená postava Marta, Drake je na okrasu, Elliot jedná jako naprogramovaná a stala se z ní v podstatě hlavní postava kdežto Will je přesunut do vedlejší role(něco jako Ron a Hermiona v Harrym P.). Rozhodně to není žádný happy end což mě štve protože je to v podstatě okopčený Harry Potter, který má happy end Poslední 3 díly jsou úplně jiné než první 3 díly. Čte se dobře. Ale nedokáží vyjádřit pocity protože jsou hodně opravdu hodně rozporuplné protože někdy je to místy příliš přemrštěné. Opravdu je to FANTASMAGORIE.

spedula
12.01.2016 2 z 5

Série podzemí byla velice zajímavá,ale ten konec mě docela zklamal. Přišlo mi to až moc překombinované, stačilo trošku ubrat fantazie a bylo by to lepší. Ještě se mi nestalo abych měla tolik neoblíbených postav, děj nebyl špatný,ale ty postavy a jejich chovaní mi prostě nesedlo, taky proto mi asi to čtení trvalo déle.

HonzaVýborný
09.01.2016 4 z 5

Tohle zřejmě bude jeden velký SPOILER!

Takže jsem to teda dočetl, a jsem se sérií opravdu spokojený.
Uznávám, bylo to místy vážně přemrštěné, možná až zmatečné, ale já mám tenhle typ knih rád.
Neskutečně nenávidím autory za zabití nebo odstranění všech mích oblíbených postav, ale takhle bohužel zatím dopadly všechny série, které jsem četl, takže na konce bez happyendů jsem si zvykl.
Uznávám, že pokračování po takovém konci se dá udělat, ale to už by bylo i na mé moc - Země bez atmosféry se stává vesmírnou lodí, doplují zřejmě do totální prd*le a KDO VÍ, CO JE TAM BUDE ČEKAT!

KONEC SPOILERU

Tohle sérii jsem si vážně užil, a i když se přes ní někteří neprokousali, Ty, co právě čteš tenhle komentář, si ji přečti.

4* za nějaké ty nechutnosti přes čáru a kapánek přemrštěný děj

kazecha
07.01.2016 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetla a musím říct, že znovuobjevení Marty a její povedené partičky ochočených jasoňů už je trošku přes čáru - ale chápu, že bylo potřeba hlavním hrdinům dopřát po cestě do Londýna ochranu před armagy (i když doteď nechápu, jak je jasoňové likvidovali, když ty bestie zničí pouze oheň). No jinak to dopadlo naprosto šokujícím způsobem! Ale věřím, že si autoři nechali otevřená vrátka - jak bylo naznačeno, z Willa se zřejmě stane styx, který se samosebou přesune do středu země (jako ostatní styxové) a pomůže Elliot pochopit jak má řídit LOĎ a tudíž spolu zachrání lidstvo tím, že Země zůstane na oběžné dráze. A protože se meze fantazii nekladou, jak nám autoři předvedli, může se zase vrátit Marta, ovšem není očkovaná proti viru ... a kdoví, co by se ještě dalo vymyslet ... :D

Sarfias
15.11.2015 4 z 5

Upřímně řečeno..konec mě doteď (i po letech přečtení) neskutečně irituje :-D
Pořád čekám, že bude nějaká fakticky poslední kniha, nějaké úplné a naprosté zakončení. Celá série byla skvělá plná nečekaných událostí, šokujících zvratů. Ale ten "konec" mě velmi zklamal. Tedy upřímně doufám, že to opravdu konec nebyl!! :-)

KateCullen
12.10.2015 4 z 5

SPOILER: Čekala jsem, že to opravdu bude konec série, ale autoři si zřejmě chtějí nechat zadní vrátka, aby mohli navázat. Pokračování bych se rozhodně nebránila, i když myšlenka, že celá Země je vlastně vesmírná loď s mimozemšťany, mi přišla už trochu moc.

Jana_Z
21.09.2015 4 z 5

Jak už jsem psala dřív, knihy se čtou dobře, příběh má spád a není nouze o překvapení. Na druhou stranu je to všechno opravdu překombinované a jsem ráda, že je konec.

Iris.cha
31.05.2015 odpad!

Iris.chaIris.cha upravitdnes
Co s tím sakra provedli? První 3 díly byly úžasné, tajemné a nepředvídaelné. Čekala jsem teda duchaplnější závěr, ne mimozemšťany, kteří ani mimozemšťany nebyly. Napětí z prvních dílů naprosto zmizelo a série kompletně ztratila svůj smysl. Jako kdyby se páni autoři už nudili a nechtěli vymýšlet nic inteligentního. ZKLAMÁNÍ MÉHO DĚTSTVÍ!

felix6338
23.02.2015 odpad!

Celá série mne neskutečně zklamala. V kostce: díra v zemi - tajný svět a nadřazená rasa - bojující děti - neskutečná krutost - prolínají se prvky Egypta Atlantidy vojenských bojů Americké politiky Třetí říše a mimozemských civilizací, což mi nepořijde vhodné čtení pro děti a mládež a už vůbec se to takto nahuštěné dohromady nedá nazvat napínavým. Je to splácané, děj přeskakuje a přitom se rozchází časově, ti, co byli na začátku, už nejsou, ta co měla zmizet nezmizela (Ellliot) a ten, co měl být zdravý, není zdravý ( Will).
Podle mě to rozhodně není konec.
Protože pokud ano, tohle se koncem prostě nazvat nedá a je to useklé ukončení, jakoby v rychlosti a bez zájmu.
Místní příšery nebyly strašidelné a proměny i plození nebylo hrůzné, spíš směšné - žena jako kudlanka!
Dle recenzí bych čekal o moc víc a to hlavně proto, že to měli psát dospělí muži.
Zkalamalo mne též množství prvků shodných s H.Potterem - jakási skupina složená s dětí i dospělých bojuje, mají štáb, vznikají mezi nimi vztahy, hádají se, vyskytuje se tam jméno Hermiona i věta UŽ MŮŽU ZAČÍT PANIKAŘIT? Celé je to ako obšlehlé a (o)psané nějakou skupinou hromadně, která píše v podstatě o totémž, ale jinak.
No prostě jedním slovem: ZKLAMÁNÍ.
(Jo a úplně v klidu jsem přeskakoval stránky protože číst o tom, jak holka plánuje v nácti vojenské operace a jak se tam cpe am.prezident...to tedy odmítám. Napětí? Nebylo.)

kuba3954
29.01.2015 2 z 5

Bohužel pro mě zklamání z celé koncepce. Do posledního dílu skvělé, ale bohužel poslední díl mi celou sérii trochu pokazil.

Safira55
28.01.2015 3 z 5

Sklamalo. Super děj. Má to být poslední knížka, ale končí to otázkami :/

Alma-Nacida
09.01.2015 3 z 5

Posledním dílem si u mě autoři aspoň trochu spravili reputaci, ačkoli mám nějaké námitky z závěru, který zas tak úplně závěrem není (kdyby přišla nouze, vždycky by se dal ještě jeden, dva díly přidat, že...). A taky k "eliminaci" některých postav, které ke konci kromě ozáření ještě asi úplně zblbly... No ale lepší než ten minulý díl to bylo, to zas jo ;-). Každopádně děkuji, stačilo.

anibeni
03.01.2015 4 z 5

No, co napsat..? Kniha je stále velmi napínavá, není možné v ní dopředu předvídat děj, což mám ráda, ale v tomto případě už mi přišlo všeho moc... moc lidí, moc různých teorií, moc podivných rozuzlení.... Tato kniha mi přišla ze všech dílů nejslabší a závěr byl velmi, ale opravdu velmi překvapivý..

Attia
16.10.2014 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem: opravdu fantasmagorie. Přijde mi, že autoři nemají vážně už o čem psát.... Spoustě věcem jsem vůbec nerozuměla, třeba tomu všemu s Elliot. Bylo to tam popsáno poměrně najednou a rychle a ještě pořádně zmateně... Vážně to všechno zašlo daleko... Sice nechyběla hromada akce a napětí, ale hodně jsem tápala. Konec je opět otevřený, absolutně nechápu proč. O čem by mohl být sedmý díl? Přišlo mi, že se postavy taky hodně změnily. Na tom by třeba ani nebylo nic zvláštního, prostě by přišly vývojem, ale už to nebyl ten starý dobrý Will nebo Elliot. Autoři zašli opravdu daleko, nechali mnoho postav poumírat. Tak proč ne? Aspoň to není klasický happyend, kde všichni žijí šťastně až do smrti. Ale zemřelo jich až moc... To mě štve :( Zkrátka šestý díl už není to, co Podzemí bývalo. Na druhou stranu jsem se konečně dočkala vysvětlení, co jsou Styxové zač. Nenapadlo by mě to ani ve snu. Zvratů tam bylo tak požehnaně. Není to špatná kniha, čte se dobře, ale nad něčím mi zůstává rozum stát.

milzou
29.09.2014 3 z 5

Myslím že autoři už to psaní chtěli už mít za sebou, tak se rozhodli celý konec odfláknout aby s tím neměli moc práce a zároveň ho nechali otevřený, kdyby se náhodou rozhodlo že vyjde další kniha. Jinak tohle se mi zdá jako opravdu nejhorší díl z celé série. Samá fantasmagorie.