Ostrov nekonečných lások

Ostrov nekonečných lások https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82742/mid_ostrov-nekonecnych-lasok-gtM-82742.jpg 4 26 6

Kubánska emigrantka Cecilia žije na Miami, pracuje v redakcii novín a trápi ju osamelosť. Má napísať článok o záhadnom dome, ktorý sa už niekoľko ráz zjavil na rôznych miestach Miami. Vyhľadá svoju pratetu, ktorá je jasnovidka. Cecilia sa od nej dozvie veľa o svojej rodine aj o sebe samej. Keď sa zoznámi s príťažlivým Robertom, dúfa, že už nebude sama. Neverí veštbe jasnovidky, čo jej odporúča počkať na ďalšieho muža, ktorého ešte len stretne, lebo to bude ten pravý...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

La isla de los amores infinitos , 2006

Termina
18.02.2020 1 z 5

Opravdu jsem se snažila knize dát šanci ale měla jsem co dělat abych ji vůbec dočetla.. bohužel a DÍK!

adelinka
23.10.2018 3 z 5

Pre mňa zaujímavá, čítala sa dosť rýchlo. Bola som zvedavá na to množstvo osudov, ktoré sa v knihe stretli a opísali. Aj keď trochu mystické, na rôznych miestach sa objavuje záhadný dom - nevidí ho každý..... Pre mňa bola zaujímavá aj samotná Kuba, jej politická situácia....

mařinka.vonná
07.02.2014 5 z 5

Kniha vyšla v češtině s obalem, který evokuje červenou knihovnu. Ikdyž je o lásce, je také o Kubě, magickém realismu.

Teraka
07.05.2013 5 z 5

Podle přebalu a anotace jsem si rozhodně nepředstavovala, že v knize naleznu skřítka, přízraky a ducha, každopádně kniha se mi velmi líbila a jejího přečtení rozhodně nelituji.

Renava
16.05.2012 3 z 5

Cítila som tu akoby snahu o napodobnenie Isabell Allende, ale neveľmi vydarenú.. Oceňujem vyjadrenie autorkinej lásky k svojej pôvodnej domovine, to je zrejmé z každej vety, avšak ojedinelý čitateľský zážitok som z knihy nemala.

Skip
11.04.2012 5 z 5

Daína je výborná vypravěčka a píše velmi svěžím a čtivým stylem. Příběh jejího románu začíná daleko v minulosti v Číně, lehce se dotkne Afriky (Nigérie), chvíli se zastaví ve Španělsku, aby se osudově protl na Kubě a k finálnímu rozuzlení došlo na Floridě v Miami. Celé je to mozaikovitě poskládáno, ale čtenář rozhodně nemá potíže orientovat se, a zvlášť u mě to bylo v pohodě, protože jsem vytrénován od Maria Vargase Llosy. Dokážu si představit, že mnohým tento román, v němž se objevují přízračné domy, duchové předků, dávní bohové a jeden neposedný skřítek Martinico, nesedne, ale pro mě to bylo velmi pohodové a příjemné čtení, při němž se pěkně zapojovala moje fantazie.

kubánská literatura hispanoamerická literatura

Daína Chaviano