Osobní asistentka

Osobní asistentka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444433/bmid_osobni-asistentka-gyl-444433.jpg 3 240 240

Od prvního dne je osobní asistentce Miny Appletonové jasné, co se od ní čeká. Absolutní diskrétnost. Dvacet let je Christine oddaná služebnice a tichý svědek všeho, co se v Minině životě děje. Den za dnem, rok za rokem tu Christine byla, neviditelná – sledovala, poslouchala a veškerá tajemství udržovala v bezpečí. Místo odměny se ale dočká kruté nespravedlnosti. Ovšem tak vytrvalou ženu, jako je Christine, není radno podceňovat... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Secretary , 2019

jana3099
26.08.2020 3 z 5

Velmi dobře čtivá, i když děj ale takový nenáročný a jednoduchý ..... ovšem ke konci se to rozjelo a takový konec jsem nečekala .....

handulli
23.08.2020 3 z 5

Od thrilleru jsem čekala něco jiného, proto mě kniha velmi překvapila, když jsem se do ní začetla. Ano, je to spíše psychologický román. Nebyl to úplně můj šálek čaje, ale špatné to taky nebylo. Podle mě to neměla v hlavě v pořádku ani Mina ani Christine :)

lucakuca
15.08.2020 3 z 5

Celých těch 20 let jsem prožívala s hrdinkou. Fakt! Byla to zatraceně dlouhá šichta i pro mne (to čtení), a že to neudělala dřív! (se divím)

L.Helena
29.07.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, i když rozhodně bych ji nezařadila do žánru detektivky, krimi, spíš se jedná o psychologický román. Je zde vlastně popsán průběh celého období pracovní kariéry osobní asistentky, která je postupně vtahována do fungování firmy, jí však nijak nepřísluší hodnotit počínání své zaměstnavatelky, prostě se jen snaží co nejlépe plnit svou roli. Ovšem až do okamžiku, kdy padne ta příslovečná poslední kapka…

Termina
15.06.2020 3 z 5

Myslím že takových asistentů a asistentek je kolem nás všude spousta jen se jim v životě nestane tolik nešťastných či šťastných náhod aby to dopadlo třeba zrovna tak jako v této celkem povedené knize :) DÍK!

kniha
14.06.2020 5 z 5

Skvělá. Knížku jsem si užila. Každá věta, každé slovo, pomalu se odvíjející děj přesně zapadalo do příběhu. Lidská mysl mě bude stále fascinovat.

JessieEx
09.06.2020 3 z 5

Číst obě autorčiny knížky hned po sobě nebyl nejlepší nápad. Stylem psaní jsou si totiž velmi podobné - bohužel. Ač se jedná o můj oblíbený žánr, tohle mi nesedlo.
Děj se vleče a i když se vám podaří začíst a říkáte si, že vás to docela baví, nemáte potřebu si číst každou volnou chvilku. Není tu pražádné napětí. Jediným plusem je konec, kdy to autorka zachránila, ač jsem přesně tohle čekala a doufala v to.
Hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická od samého začátku. Hloupá, loajální, úslužná, chladná, servilní...nic co by ve mě vzbudilo sebemenší zájem či soucit. Z doslovu vím, že autorka to tak ani nezamýšlela, Christina nemá být kladnou postavou. Spíš odstrašující případ. Stejně jako její nadřízená Mina, ale snad i ona by si získala více sympatií. Narozdíl od své asistentky byla aspoň chytrá :)
Nemohu se rozhodnout mezi 3*-3,5*. Průměr až slabý nadprůměr. Budoucí autorčina díla klidně vynechám...

Katania
27.05.2020 1 z 5

Tak to se mi nelíbilo. Hlavní hrdinka mi šla vyloženě na nervy

Hvězdinka
21.05.2020 3 z 5

Kniha o moci, posedlosti, co jsme a nejsme ochotni udělat pro druhé či pro sebe. A kam až vše může zajít, když emoce zvítězí nad rozumem. Větší část knihy tak pozvolna plyne, konec zajímavý.

Evišťátko
21.05.2020 5 z 5

Druhý román co jsem od autorky četla a líbil se mi. Není to prvoplánově napsaný thriller,spíš psychologické drama s překvapivým zakončením.

andy_nejedla
30.04.2020 2 z 5

Kniha se četla dobře a rychle, příběh měl dobrý námět, ale kniha Dokonalý cizinec se mi líbila podstatně víc, tak jsem měla na tuhle asi příliš vysoké očekávání.

PetraBery
21.04.2020 3 z 5

Kniha se čte dobře a lehce, ale placka na obal dle mého opravdu nepatří. Osobní asistentka Christiane je pravou rukou své zaměstnavatelky Miny, která bezohledně vládne své firmě. Pro mě nepochopitelné je upřednostňování kariéry před rodinou, stejně tak slepá loajalita a oddanost někomu jako je právě Mina. Druhá kniha autorky mi přišla o dost lepší.

Zrzavá_Tereza
19.04.2020 2 z 5

Tyhle "bestsellerový" knížky, co vidíte všude na Instagramu, vás lákají, protože je všichni čtou, fotí a všichni je chtějí. Já to mám takhle - mě to spíš odrazuje a tak si nechám chvíli na "odležení" a přečtu si je později.
Přečíst si je ale rozhodně chci, abych byla v obraze, co se knižního světa týče, a věděla, co na té dotyčné knížce všichni mají. Stejně tak to bylo s Osobní asistentkou. Byla jsem zvědavá, trochu natěšená. Už od začátku mi bylo jasné, kam kniha směřuje. Dokonale vykresluje pracovní vztahy přerůstající v posedlost, což je téma aktuální, jen podle mě zrovna tady nezáživně zpracované.

Lucka.79
14.04.2020 3 z 5

Fakt jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Určitě se k ní nevrátím. Námět byl velice zajímavý, ale celý příběh plynul tak nějak rozvláčně a neměl ten správný drajv, který bych u thrilleru očekávala. Minu jsem nesnášela hned od začátku, ale ke Christině si prostě nešlo najít nějaké sympatie ... byla to prostě ovce. Ještě ve 3/4 knihy jsem věřila v nějaký boom na konci ... ale ten se nekonal. Pro mě je kniha zklamáním a přitom tam ten potenciál byl.

katerina2241
01.04.2020

Nápad celé knihy se mi líbil. Dějová návaznost, dobrá zápletka, uvěřitelné postavy, poutavý styl psaní, zajímavý příběh. Za mě je to moc příjemná knížka. Dobrá vstupenka pro ty, co ještě nemají za sebou moc thrillerových knížek, ale chtějí to zkusit. Žádné temné uličky, ale příběh s tajemstvím a psychologickou zápletkou. Doporučuji.

Pajic21
31.03.2020 1 z 5

Thriller z edice světový bestseller....Jako vážně? Vůbec nechápu, že stejná autorka napsala Dokonalého cizince, který se mi moc líbil. Když pominu to, že dle mého názoru, nemá kniha s thrillerem vůbec nic společného, nemůžu na ní najít vůbec nic, co by se mi líbilo. Nudné, předvídatelné, bez originální myšlenky, absolutní antipatie k hlavní postavě a zase jenom nuda. Dočetla jsem jenom ze zvědavosti, zda budu mít takový pocit až do konce. A bohužel jsem ho měla. Pocit, který ve mne převládá z přečtení téhle knihy je akorát ten, že to byla škoda času stráveného nad touto knihou. Z mého pohledu jedna z nejhorších knih, co jsem vůbec kdy četla...Velké zklamání! Ráda bych rozdala víc hvězdiček, ale nevím za co....Tohle se nepovedlo od začátku, až do konce...

plamínek21
27.03.2020 3 z 5

Neočekávejte od knihy žádný úderný thriller - je to spíše rozvláčnější příběh o tom, že by si měl člověk vždycky hlídat hranice, že by si měl naplňovat touhy a sny, hýčkat a posilovat své sebevědomí. A také o tom, že nejvyšší imperativ je vlastní rodina.
A závěr - tak sice rádoby překvapivý, ale asi jediný možný :-)

jasmína
27.03.2020 4 z 5

Kniha byla psaná velmi čtivě, bavila mě od samého začátku a nebýt závěru, který jsem si přečetla dvakrát, zda opravdu??, dala bych těch hvězdiček třeba i deset, kdyby to šlo.

blonďatá.luc
21.03.2020 3 z 5

V příběhu se prolínají dvě časové linky - minulost a současnost (hlavní postava vypráví zpětně celý svůj příběh) - což považuji za hlavní klad této knihy, protože jako čtenáři můžeme být u veškerého dění, sledovat to pěkně od začátku přímo z první řady. Už od samého začátku mi bohužel byla Christine - osobní asistentka - pěkně nesympatická a ani k žádné jiné postavě se mi nepodařilo vytvořit si nějaký vztah, což je rozhodně škoda. Pořád jsem čekala, kdy přijde ten zlom, kdy se všechno začne vyvíjet jiným směrem, kdy se dočkáme toho parádního thrilleru. Jako nemohu říct, že by se tam neděla nejrůznější zvěrstva, ale chybělo mi tam to správné napětí. Samotný konec mě také příliš nenadchnul - po tom všem jsem sice neměla nejmenší tušení, jak to proboha může skončit, ale toto mě nijak neoslnilo. V závěru Osobní asistentku považuji za průměrnou knihu, kterou jsem zvládla přečíst za jedno odpoledne, ale nejspíš se k ní nikdy nevrátím.

Illaa
19.03.2020 1 z 5

Námět knihy nebyl nikterak špatný, závěr by byl dokonce zdařilý, ale vůbec mě nezaujal ten zdlouhavý styl vyprávění. Dvě třetiny knihy se vůbec nic nedělo, poslední stránky už to zachránit nemohly. K přečtení úplně nedoporučuji.

pomsta thrillery pro ženy

Renée Knight