Osiřelé sestry

Osiřelé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495235/bmid_osirele-sestry-MBO-495235.jpg 4 91 26

Uprostřed válečné vřavy mají sestry jen jedna druhou… Srdceryvný a naprosto nezapomenutelný příběh dvou malých sester, které jejich matka nechá v sirotčinci. Kniha, kterou nedokážete odložit! 1929: Čtyřletou Etty a osmiletou Dorothy odveze matka do sirotčince Blakely Hall a ony už ji nikdy nespatří. Dívky nikoho jiného neměly takže svou matku hluboce milovaly a uctívaly. Její zmizení v době, kdy ji potřebují nejvíc, jim zlomí srdce a zanechá je zcela zmatené. 1940: Etty a Dorothy jsou konečně propuštěny z nuceného pobytu v Blakely Hall. Svobodu však získávají ve stejném roce, kdy jejich vlast vstupuje do období hrůz druhé světové války. Uprostřed děsivých následků bombardování, varovného jekotu sirén a chladných nocí strávených v bunkru se obě sestry zoufale snaží nechat vzpomínky na bolavé dětství za sebou. Problémy je však čekají i nyní. Dorothy musí dát sbohem svému milovanému manželovi, který je povolán do války, a Etty si léčí zlomené srdce, protože se zamiluje do muže, jehož nikdy nemůže mít. Etty a Dorothy společnými silami přežily sirotčinec a ani jedna z nich nedokáže zapomenout na ohavnou zradu, které se na nich matka dopustila, a která je neustále pronásleduje. Dokážou se však vypořádat s novou skutečností, když je konečně odhaleno šokující tajemství jejich strastiplného dětství?... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Kontrast

The Orphan Sisters , 2019

Olinka011
07.01.2023 5 z 5

Krásná to kniha

josska
30.12.2022 5 z 5

Myslím,že jsem na knihu byla nalákána,a udělala jsem dobře..moc pěkná obálka a ten příběh,,slza ukápla,,moc pěkně napsané,,silný příběh dvou sester,které máma nechá v sirotčinci mě chytl za srdce,,a pak jejich cesta životem,do toho válka atd,lehká cesta to nebyla,

alnahu
08.11.2022 5 z 5

Nezapomenutelný příběh sester Doroty a Etty,které jako malé odloží matka do sirotčince a ony ji již nikdy nespatří o to více ty dvě k sobě přilnou a vzájemně se podporují.Do jejich života zasáhne druhá světová a dívky čekají další osudové rány.Příběh,který nemůžete odložit.

L.Helena
30.10.2022 4 z 5

Nesnáším, když se v zájmu rádoby ochrany jejich psychiky dětem zamlčí pravda, nebo dokonce lže. Toto byl ukázkový případ. Jistě by pro malou Etty byl pobyt v sirotčinci stejně nelehký, ale aspoň by mohla svou matku nadále milovat. Jenže to by pak tento příběh ztratil mnoho momentů ze svého vyprávění. I tak se mi to moc líbilo, postavy byly lidské, se všemi klady, zápory a pochybnostmi, co k životu patří. Události vykresleny tak akorát dramaticky, už z názvu jsem měla obavy, že budu celou dobu brečet nad tklivým příběhem opuštěných sirotků, ale čtení jsem si i přes nelehký průběh děje opravdu užila.

zuzana2599
02.10.2022 5 z 5

"Občas tě nemám rád. Ale Etty... nikdy jsem tě nepřestal milovat ."
Kdybych si udělala pomyslný řebříček těch nejkrásnějších přečtených knih za rok 2022, pak by Sestry ze sirotčince získaly velmi vysoké umístění. Jak již přede mnou napsala o knížce má jedna z nemilejších spolučtenářek Šánka, na tento příběh jen tak nezapomenu.
Je nádherný, pro mne byla tato knížka překvapením a stala se srdcovkou ! Příběh dvou sester, Etty a Dorothy jsem četla opravdu jedním dechem a budu ho doporučovat všem !!

Šánka
01.10.2022 5 z 5

Osiřelé sestry jsou autorčiným prvním románem, (jak je uvedeno v závěru), který napsala až v důchodovém věku. A mně se moc líbil.
Když matka odveze bez vysvětlení čtyřletou Esther a osmiletou Dorothy do sirotčince, děvčátka vůbec netuší, že svoji maminku již neuvidí. Zažívají nelehké časy a zejména mladší Etty se těžko smiřuje se ztrátou. Sirotčinec opouští ve svých 15 letech a v době, kdy do jejich životů zasáhne válka, ale také přichází lásky, radosti i bolestné okamžiky ztrát. Sestry k sobě poutá mimořádné sesterské pouto, sdílí spolu své štěstí, jsou si oporou v těch nejtěžších životních chvílích...
Já jsem se malinko s obavou pustila do této knihy, jsem trošku překrmená romány z války, (hlavně těmi pro ženy), kterých teď vychází mnoho a až na pár mi vzpomínka na jejich děj velmi lehce odplave a splyne, na jejich hrdiny si po pár týdnech nevzpomenu. Tato kniha ale bude patřit mezi ty zapamatovatelné, příběh Etty a Dorothy se mého srdce dotkl.
Doporučuji!