Osada Havranů - U Veliké řeky

Osada Havranů - U Veliké řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386741/bmid_osada-havranu-u-velike-reky-ac5-386741.jpg 4 25 2

Edice Z letopisů Eduarda Štorcha uvádí nejlepší díla slavného autora v novém ilustrovaném vydání! V Osadě Havranů a v novele U veliké řeky Eduard Štorch volně navazuje na svou vizi pravěkého světa, tak jak ji započal v románu Lovci mamutů. Ač se jedná o tituly méně známé, svou čtivostí a kvalitou přesvědčí každého čtenáře. Štorch nás tentokrát uvádí do mladší doby kamenné, dob prvních osadníků a zemědělců v českých zemích. V sérii dobrodružných příběhů přibližuje způsob života našich předků – nepřetržitý boj o přežití, odolávání neustálému nebezpečí a v neposlední řadě též snahu o harmonické soužití s přírodou.... celý text

Teclaireddy
23.01.2022 3 z 5

Osada Havranů je lehce nadprůměrná Štorchovka, U Veliké řeky už místy trochu drhne a chybí tam pojící nitka příběhu, je vidět, že to byl původně didaktický text. Jako dospělý čtenář už více vnímám některé trochu úsměvné rysy Štorchových příběhů - vše je velmi explicitní, uvedeno do extrémů, oslava jinošství a didaktický rozměr. Ale přesto to má své kouzlo, a zvlášť po přečtení skvělého doslovu jsem ochotna nad tím přimhouřit oči a ocenit Štorchovo romantické vidění pravěku.

Luigi1
01.08.2020 5 z 5

Štorch je opravdu jedinečný a jeho psaní je poutavá a velice poučnéV mladší době kamenné nás zavádí do boje osadníků s přírodou.Je zde popsáno jak začali obhospodařovat půdu a snažili se o společný žiivot.Doporučuji.

Eduard Štorch
česká, 1878 - 1956