Organická oprátka

Ve světě zdevastovaném konfliktem mezi lidmi a stroji je jedinou jistotou smrt. Alespoň si to tedy myslel veterán Rust, a proto se stal hrobařem. Jeho poklidné zakopávání mrtvol se však desítky let po válce začne komplikovat: z tajemných skrýší totiž vylézají mechanické noční můry, které kdysi přivedly lidstvo na pokraj vyhubení. Jsou to stvoření tak strašlivá, že se jim osady, které se dobrovolně vzdaly technologie, nemají šanci ubránit. Rust by sice obyvatele své vesnice ochránit dovedl, oni jej však namísto žádosti o pomoc v panice oběsí a zahrabou do vlastnoručně vykopaného hrobu. Svým bláhovým činem si nejenže podepíšou rozsudek smrti, ale také funebráka odsoudí k vražednému zmrtvýchvstání, při kterém se mu do cesty připletou dávné kulty, robotické hrůzy, láska i šílená strojová božstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413158/organicka-opratka-IWQ-413158.jpeg 44
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Host

Kniha Organická oprátka

Ládja
12. listopadu

Komentář obsahuje spoilery: První 3/4 příběhu jsem byl rozhodnutý dát 5*, ale ten konec. Škoda toho konce. Kdyby Rust Mašinérii prostě zničil svým mečem, usmál bych se a byl spokojený. Takto? Zbytečně překombinované, zbytečně ke konci už zdlouhavé.
Příběh mi připomněl dětství a Fallouta, ale postupně se vše začínalo zbytečně zamotávat a kombinovat. Dobrý černý humor a skvělá ironie. Kam se hrabe Kotleta.
Osobně řadím hned za Kopřivu ve stylu alá Kulhánek(který je pořád na prvním místě).

Kroana3
08. listopadu

Perfektní mix westernu, splatteru a romantické komedie. Autor opět zkombinoval nekombinovatelné a okořenil to hláškami z Terminátora a tak asi milionu dalších filmů a knih. Rust je absolutní magor, ale nedá se ho nemít rád... Riicin je také šiblá, ale vzhledem k její minulosti se tomu ani nelze divit. A romantičtější způsob seznámení, než je kulka do srdce mě ani nenapadá:)
Abyste si knihu užili, nemusíte být blázen, sociopat, ani úchylák... Ale hodně to pomůže:)

postkatastrofická

Vilém Koubek