Orbis Sensualium Pictus

Po více než dvaceti letech opět vychází jedinečné dílo Jana Amose Komenského – ORBIS SENSUALIUM PICTUS (Svět v obrazech), které by nemělo chybět v žádné rodinné i školní knihovně. Jedná se o výbor z Komenského jazykové encyklopedie, která v době svého vydání natolik předběhla dobu, že ještě v následujících staletích – u nás až do počátku minulého století – sloužila jako živá učební pomůcka pro výuku jazyků. Aktuální vydání připravil kolektiv odborníků pod vedením doc. PhDr. Naděždy Kvítkové, CSc. a doplnil jej obsáhlým úvodem a komentářem k dílu. Nové vydání obsahuje původní latinské texty a je nově doplněno paralelními překlady do současné češtiny, němčiny, angličtiny a ruštiny. Neméně důležitou součástí knihy je i obrazová část, která reprodukuje původní dřevoryty z několika historických vydání a snaží se tak netradičním způsobem srovnat i vývoj obrazové kultury dané doby. Dárkové vydání spisu Jana Amose Komenského v pevné vazbě, s luxusním přebalovým papírem a reliéfní ražbou na titulu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218613/orbis-sensualium-pictus-218613.jpg 4.712
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Machart

bikava
07.01.2016

Krásné ilustrace, moc příjemná knížka jen tak, na listování při chvílích pohody s šálkem teplého čaje

jerkam
13.08.2012

Tato kniha je vhodná pro ty, kteří se chtějí naučit německy, rusky, anglicky nebo latinsky