Opilý koráb

Opilý koráb https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31610/opily-korab-31610.jpg 4 307 27

Básníkova nejznámější básnická skladba. Básník se zde přirovnává ke korábu. Loď na rozbouřeném moři je samotný autor, který pluje mezi životem a smrtí. Individuum se odklání do říše fantazie, putuje říší. Bibliofilie Novoročenka 1958

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Mladá fronta

Le Bateau ivre , 1871

Saori Kausyk
07.08.2014 5 z 5

Tady mne asi nejvíc dostalo to, kterak si mladý básník předpověděl budoucnost. Jako by tušil, že jednou bude obchodovat se zbraněmi. Naprosto úžasné dílo !

Patrik S.
23.06.2013 5 z 5

Jean Arthur Rimbaud je mým oblíbeným autorem. Nelze jinak, než dát pět hvězd. Autor už v tak útlém věku sepisuje svou životní zpověď - to je obdivuhodné.

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

I tak se člověk může vnímat...

Kate.S
16.05.2013 2 z 5

Nedokázala jsem pořádně rozpoznat, co se básník snaží básní vyjádřit. Báseň mě nezaujala. Přečetla jsem si ji jen proto, že je to četba k maturitě.

Knihomol22
14.04.2013 5 z 5

Nádherné vydavatelské zpracování této básně. Doporučuji do knihovny, kde se bude krásně vyjímat.
Ideální pro poetické společenské večery. Avšak souhlasím s předchozím komentářem, že překlad je na četbu dosti náročný. Ale nemohu porovnat s novým vydáním.

sabulicka
03.04.2012 3 z 5

Ponurá báseň, která je ukázkou autorova vysoce originálního tvůrčího gesta. Když se do ní "vžijete", cítite ten pohyb, který zde básník popisuje.

Claire
28.02.2012

-Kraťoučké básnické dílo popisující autorovu samotu.
-Překlad od pana Hrubína byl poněkud moc složitý, proto jsem si prečetla i jednodušši verzi od Nezvala.
-Výhodou toho díla pro mne bylo, že je tak krátké. Delší bych někam zahodila a už se na to ani nepodívala.

poezie

Arthur Rimbaud