Opice z našej police

Opice z našej police https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252328/mid_opice-z-nasej-police-252328.png 4 45 12

Obsah: Prvý diel o tom, ako sa opice načisto poľudštili-Ako sa to začalo, Frickovo narodenie, Fricko začína žiť, Fricko sa učí rozprávať, Ferko je rozčúlený, Frickova prvá rozprávka, Jožko má nepríjemnosti, Frickovo veľké dobrodružstvo, Úplné poľudštenie opice, Fricko na prázdninách, Rodinný prírastok, Kto má zdravý rozum ?, Jupkovo dobrodružstvo, Koniec prázdnin, Rodina cestuje. Druhý diel o tom, že sú na svete dobré adresy-Strašná udalosť, Pátranie, Pátranie pokračuje, Pátranie ešte stále pokračuje, Bratinček zasahuje, Aj rasa môže byť pes, Rodina sa rozrastá, Šťastie nechodí nikdy samo, Šťastie sa rozmnožuje, Osobnosti z Marsu, Šťastná trinástka, Zelené strašidlo. Tretí diel o tom, ktorá opica je najkrajšia-Havária, Fricko na liečení, Katastrofa, Napravené zlo, Najšťastnejší koniec. Tretie vydanie. Cena knihy v čase vydania: 20 Kčs.... celý text

hi24nd
02.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, byl jsem mile překvapen. Při čtení jsme se dobře bavili a rodič, který ji bude číst dětem se naučí obstojně koktat a šišlat. Koupená ve slevě, po přečtení jsem zakoupil další a věnoval ji do družiny kde chodí syn do školy.

freejazz
16.04.2020 4 z 5

dovolil som si zmeniť prvé vydanie tejto klasiky, vyšlo už v roku 1966 a sprevádzalo niekoľko generácií školákov. neviem, ako je to dnes, ale veľmi by som odporúčal čítanie v rodinách s dvomi a viac deťmi.

Medulka.013
13.04.2019 5 z 5

Franta a Jupka. Mikinka a Jumbo. Kikinki, Pepenke a Fufunku. Eskymo, Bajkal a Nanuk. Monoskop, Ultrazvuk a Ventilátor. Salamandr. A nakonec Děda praděda.
Mně se ten příběh velmi líbil a bylo zábavné poctivě číst a překládat, co který z těch polidštěných opic-neopic zrovna říká..

Kluvo
26.12.2018 4 z 5

Perfektná knižka. Pokiaľ boli Fricko a Jupko sami dvaja, bolo to geniálne. S príchodom dalších opíc na scénu to už nebolo ono.

Lessana
24.11.2018 5 z 5

V detstve som aj po mnohonásobnom prečítaní v tejto knižke veľmi rada listovala, či už pre ilustrácie alebo len tak, na prečítanie nejakej state :). Sú to milé spomienky!

haki34
18.11.2016 5 z 5

Frickooo a Jupkooo :D

Danafantom
13.06.2016

Stejně jako tlllk, nás kniha nezaujala. Dítě 6 let.

bamba
19.02.2016 5 z 5

nádherná kniha kedy postupne do domácnosti pribúdajú opice.Kedy je ešte letištný personál ochotný pohľadať stratenú opicu...kedy predseda vydá preukaz opici....

moneta
08.01.2016 5 z 5

najlepšia detská kniha všetkých čias

tlllk
13.10.2014 2 z 5

Naše deti (4 a 2) moc neoslovila, prečo napísať niečo jednoducho keď sa to dá zložito. Asi v polovici sme ju odložili. Možno neskôr sa k nej vrátime.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Staré detské časy s rozprávkami Kristy Bendovej. Pekné, milé a nezabudnuteľné.

Renava
13.10.2011 5 z 5

Toto čítanie som si s dcérkou celkom dobre užila. Síce stará kniha, kedy mama ešte chodí do "úradu" (namiesto do práce), posiela telegramy (namiesto sms-iek), plyšová opička v hračkárstve stojí 15 korún (!) a podobné záležitosti vyplývajúce z doby, kedy kniha vznikla a ktoré treba dnešným deťom obšírnejšie vysvetľovať, no vcelku veľmi zábavné čítanie :-)